Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 godzinę temu, paperson napisał:

wg Was iść w Nilfisk:

wiesz, wyraziłem swoją opinię wyżej. Na chwilę obecną brałbym Nilfisk'a mimo, że "na co dzień" używam Karchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki. Może jeszcze ma ktoś jakieś uwagi: za lub przeciw. Na tą chwilę jestem za podlinkowanym wyżej modelem serii D Nilfiska z bębnem na kabel i regulacją ciśnienia w pistolecie. Myjkę będę używał standardowo do mycia auta i raz w roku elewacji oraz kostki polbrukowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, paperson napisał:

Myjkę będę używał standardowo do mycia auta i raz w roku elewacji oraz kostki polbrukowej.

uważam, że obojętnie co kupisz w tym przedziale cenowym z tych myjek - których recenzji i opinii było tu już dużo - będziesz zadowolony. Bierz Nilfiska - do tych zadań o których piszesz - plus bęben - będzie OK. Parametry sa prawie identyczne - więc pytanie jak serwis i leć do sklepu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o myjkę to ta D130 jest ok - E130 jest dobrych kilka kilo większa, więc jeśli chodzi o mobilność D130 jest ok. Co do wydajności - 130 barów/ 500 litrów na godzinę - umyłem ok 40 m2 elewacji + 40 m2 kostki i jakoś nie widzę pracy tymi mniejszymi myjkami. Ale E130 z silnikiem indukcyjnym na pewno będzie mogła pracować dłużej między przerwami. Serwis to spoko sprawa - jak masz na miejscu to spory plus.

Byłem w Stihl - oryginalna przedłużka lancy ok 70 zł brutto.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pogoda w kratkę, ale udało się coś dziś umyć (nilfisk D130). Zrobiłem prymitywny test wydajności - koneweka plastikowa 10 litrów i dysza ta co można ustawiać wydatek - w ok 48 sekund napełniła się konweka ok 50% - czyli na oko wychodzi ok 375 litrów/h wydajności. Powiedzmy że można zaokrąglić do 400 bo ciśnienie powodowało "wiry" i deczko się wychlapało. Nie testowałem dyszy turbo, ale pewnie będzie jeszcze mniejsza wydajność - chyba że się mylę? Czyli te katalogowe 550 / 450 litrów/h to chyba wydajność pompy na samym pistolecie - czyli bez żadnej końcówki która podnosząc ciśnienie tłumi wydatek wody.

Kolega wyżej pisał, że ma Nilfiska E130 (teoretycznie te same parametry, ale silnik indukcyjny a nie szczotkowy) - możesz zrobić podobny test? Bo jestem ciekaw czy będzie lepiej z wydatkiem.

Może zróbmy w temacie ranking rzeczywistych wydajności myjek - na zwykłych dyszach "płaskich". Wiadro/konweka i w ile sekund/minut myjka to napełni? Jestem ciekaw podobnego testu np Nilfisk C130 - tam książkowa wydajność to 380/440 litrów na godzinę.

Aha - nie wiem o co kaman, ale jak zmywałem ciągnik to ta turbo dysza co kilka sekund widać było jak leci mniej wody - już by padła bieżnia? ok 40 m2 elewacji + 40 m2 kostki.

A i prosiłbym doświadczonych użytkowników o podpowiedź jak długo "trzymać włączony spust" i jak długo myć wliczając puszczony spust. Chodzi mi bardziej o np mycie kostki/elewacji bo przy aucie to i tak nie ma znowu tak dużo "lania wody" ciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

skłaniam się do kupna myjki Karcher K7 i znalazłem ofertę i nie wiem czym się mogą różnić..oferta wygląda praktycznie tak samo, te same akcesoria. Czy jednak nie ?

https://www.morele.net/myjka-cisnieniowa-karcher-k-7-full-control-plus-home-1-317-032-0-1115484/

https://www.morele.net/myjka-cisnieniowa-karcher-k7-premium-1-317-133-0-1115485/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris990 droższy model 1.317-133.0 ma dodatkowo praktyczny bęben na wąż wysokociśnieniowy. Kręcisz korbką i nawijasz go z tyłu myjki. Tańszy model tego nie ma, więc musisz zwinąć wąż "na łokciu". Myślę, że akurat bęben to przydatna sprawa: zwijasz wąż, wkładasz lancę w uchwyt, zwijasz kabel sieciowy i jedną reką odstawiasz myjkę na swoje miejsce.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 29.10.2017 o 09:59, kris990 napisał:

skłaniam się do kupna myjki Karcher K7 i znalazłem ofertę

pytanie. Jakie przeznaczenie będzie mieć ta myjka ? Auto, dom, będzie chodzić kilka godzin w tygodniu ? Cz szukasz myjki do sporadycznego mycia auta ?

Jesli to drugie to lepiej kupic myjkę w okolicach 1000 pln a drugi tysiąć wydać na maszynę polerską lub kosmetyki.

Ale to tylko moja opinia. Premium za 2000PLN lepiej kupić jeśli masz poważny cel a nie sporadyczne mycie auta lub kostki brukowej raz na rok ;)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wersje z bębnem sam sie ostatnio zastanawiałem czy on na pewno jest przydatny,ale wkoncu kupiłem i naprawdę super sprawa.waz ma 10m a nie ma problemu z przechowywaniem k7 nie ma porównania z przechowywaniem starej k2 gdzie węża było tylko 2m a i tak „latal po całym garażu”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem myjkę o przepływie max/roboczym 500/430 l/h i chciałbym do niej kupić jakiś dobry wąż ogrodniczy o długości 25mb. Obecnie mam już trochę wysłużony no name 1/2''. Czy wg Was przy tej wydajności kupić dobry wąż o tej samej grubości czy raczej 3/4'', dzięki czemu myjka będzie dysponować większą ilością wody. Dodam, że mam na oku Cellfasta hobby ATS2 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, paperson napisał:

wąż ogrodniczy

Ja polecam Gardena SuperFlex 6 gwiazdkowy. Cudowny produkt.

A jak nie ten bo jest najdroższy to wszystkie z linii Flex. Mam 1/2" i 3/4". Wygoda i trwałość gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@paperson ja mam k5 to na poczatku podlaczony byl wezem 1/2 to mialem wrazenie ze nie pracuje jak trzeba zmienilem na 3/4 i jest duzo lepiej nawet o ile dobrze kojarze to producent pisze o wezu 3/4 tylko u mnie waz ma ok 6 metrow bo mam blisko kran. Wieksza srednica przy 25m na pewno bedzie lepsza niz 1/2. Dodam ze zawor na podworko mam doprowadzony rurka 3/4 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
49 minut temu, paperson napisał:

I widzisz jakąś różnicę w wydajności myjki przy dwóch różnych grubościach? 

k5 chodzi na 3/4 - mocne ciśnienie z sieci - żadnych spadków nie zauważyłem. Waz ma jakoś 20 metrów - przez pół ogrodu - elegancko.

1/2" do K2 wspomagane hydroforem - super.

Chodzi o to ze te węże z Gardeny - nie mam porównania z Celfastem - sa świetnej jakości. Nie skręcają sie - łatwo wyginają - są elastyczne, nie łamią się. Lekkie i obrotne.

Jestem bardzo zadowolony. Najlepiej pracuje mi sie z 1/2" - bo sa takie małe i przyjemne jak się biega wokoło auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam Cellfast Green 20m. Rozwijam po całym ogrodzie. Woda z Hydrofora + wąż 20 metrów rozwinięty po całym ogrodzie + Karcher K2 :) Żadnych spadków nie ma. Daje rade.

Wąż jest mega. nie skręca się, nie łamie. W końcu mam spokój z tym. A już chyba 2 sezon za mną.

Teraz chce kupić lepszy Karcher, ale tylko wchodzie marka Karcher, bo kupiłem Pianownice PA. Co polecacie? Jak to jest z tymi pompami aluminiowa? mosiężna? Na co patrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, david2888 napisał:

Teraz chce kupić lepszy Karcher,

Lepszy karcher to zaczyna się od K5 ale tam nie ma  mosiądzu i aby taką pompę posiadała myjka to musi być starszy model karchera K7  czyli tylko taki >

http://www.electro.pl/myjki-wysokocisnieniowe/myjka-wysokocisnieniowa-karcher-k7-premium,id-585467?gclid=Cj0KCQiA84rQBRDCARIsAPO8RFwG95l8QtXwg0HJXyzyWhT8ZKKW9PyJLTPLgbHjvNj416dfrYVKP2QaAqCUEALw_wcB&gclsrc=aw.ds  (link przykładowy) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka siodemke jak wyzej z linku i jak pękła mi glowica sterujaca to jest aluminiowa , nowa czesc ktora kupilem byla dopiero mosiezna mam foto starej di wgladu jak chcesz . Nowa koszt 295 zl w serwisie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, david2888 napisał:

Ja raczej tak bym chcial kupic do 1000zl i najwazniejsze zeby wąż był długi bo mam dość latania z myjką dookoła samochodu

pytasz o to co bylo tu walkowane przez 94 podstrony ;)

kup nilfiska 130 z bebnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.