Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze doświadczenia z PA i mam pytanie mam o pokrętło do chemii. Dopóki nie rozkręcę pokrętła na max (+) leci mleko, dopiero wtedy zaczyna lecieć śmietana. Piana od ADBL + ciepła woda (1:9), myjka Lavor R135.

Niedawno się natknąłem na aliexpress na taki zapis na jednej z aukcji (kopiuj - wklej więc pomijam tłumaczenie):

Cytat

2. Jeśli twój myjki ciśnieniowej ma 100 ~ 130bar tylko, należy demontować dysza dysza ze stali nierdzewnej z pianki z płaskim śrubokrętem, i zainstalować mosiądz dysza (pochodzi z działki). proszę przykręcić mosiądz dyszy trochę luźne, jeśli twój myjki ciśnieniowej działa w sposób przerywany (włączanie i wyłączanie).

Czy ktoś z Was przy słabszych myjkach coś wymieniał w PA, bo nigdzie w temacie czegoś takiego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, 8szymon8 napisał:

Czy ktoś z Was przy słabszych myjkach coś wymieniał w PA, bo nigdzie w temacie czegoś takiego nie znalazłem.

Mam słabiutkiego niestety Nilfiska i nic nie ruszałem. A piana super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słabiutkiego niestety Nilfiska i nic nie ruszałem. A piana super.

Nie żebym się czepiał kolegi, ale zwracajcie uwagę na to że super piana przy słabej myjce można dwojako zrozumieć - albo faktycznie wszystko Ci hula super i przy stężeniu piany xxx 1:10 masz śmietanę albo po prostu myjka jest za słaba i robi się stężenie piany 1:3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupy myjki Kranzle K1152 TST. Czy w tej cenie (do 3000 zł) można dostać coś lepszego? Myjka będzie przeznaczona do mycia 5 samochodów, elewacji, kostki granitowej oraz tarasu i schodów z granitu. Czy może wystarczy myjka Kranzle K1050 TST? Proszę o opinie, uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 23:26, powalla napisał:

Mam dostać parametry ciśnienia roboczego (nie ciśnienia max ) razem z innymi papierami (wspomniany wykaz części z numerami katalogowymi) ale czy dostanę , to inna bajka ;)  Nie mniej w przyszłym tygodniu będę się upominał o to ostro, bo ponoć w 5 dni w obi opchnięto  aż150 lavorów i mamy swoje prawa, tzn chcą mieć sprzedaż, to sprzedawcy muszą wszystko wiedzieć o ich  43 letniej firmie  :tongue:  

Coś ciekawe już wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono, 

 

Przejrzałem sobie kilkadziesiąt stron tego tematu i chciałem się tylko upewnić w kilku kwestiach:

- Karcher K7 nie jest już tak atrakcyjnym zakupem, ze względu fakt zmiany pompy z mosiężnej na aluminiową (ale czy nadal warto go brać pod uwagę, czy lepiej K2160?)

- Kranzle 1050, które nie pochodzą już z wadliwej serii mają oznaczenie 1050TST

- czy w budżecie do 2000zł wciąż jedną z najciekawszych propozycji będzie Nilfisk 160 (lub wyżej wymienione 1050TST)


Dzięki za uwagę, no i byłbym wdzięczny za wypowiedzi :)

e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przymierzam się w kwietniu do zakupu Karchera k5 będzie on wykorzystywany do mycia kilku aut co tydzień oraz do czyszczenia kostki wokół domu. Czytając wasze opinie myślę, że będzie to odpowiedni wybór w cenie do 1000zł, ale nie to mnie najbardziej interesuje. Przeglądając znany portal aukcyjny trafiłem na promocję Karchera k3 Full Control w cenie 499zł i tutaj moje pytanie czy ten karcher wystarczyłby mi do czyszczenia kilku aut oraz kostki czy lepiej dołożyć kasę i kupić k5. No chyba, że możecie polecić mi coś innego do 1000zł?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, wszystko masz podane o wiele wiele wcześniej, cofnij się troszkę i przeczytaj forum.
Co do faktu myjki itp. 
K5 to spoko opcja, już na pewno lepsza niż K3 którego raczej do cieższej pracy sie nie poleca
do 1000zł kupisz śmiało coś z gamy nilfisk, a to już mały cukiereczek.
Sprawdź media expert, tam c135 zamówiłem za niecałe 600zł ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Panowie szukam sprzętu na myjnie obsługową dziennie mycie około 3,4 samochodów jaką myjkę byście polecili ? Do tej pory korzystałem z myjki parowej ale niestety jest ona po prostu mało wydajna , pózniej był mało profesjonalny Lavor Prime 165 który właściwie sie spisywał gdyby nie jego silnik elektryczny który sie palił średnio co 2-3 miesiące oraz akcesoria które sie rozpadały No i teraz chciałbym kupić cos z lepszej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szczepan119 napisał:

Witam wszystkich :) Panowie szukam sprzętu na myjnie obsługową dziennie mycie około 3,4 samochodów jaką myjkę byście polecili ? Do tej pory korzystałem z myjki parowej ale niestety jest ona po prostu mało wydajna , pózniej był mało profesjonalny Lavor Prime 165 który właściwie sie spisywał gdyby nie jego silnik elektryczny który sie palił średnio co 2-3 miesiące oraz akcesoria które sie rozpadały No i teraz chciałbym kupić cos z lepszej półki

Nie dziwi mnie, że ten Lavor się rozlatywał.

Jaki masz budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wziąć sprzęt na raty, liczyłem że znajdę coś w przedziale 3000- 4500 ale czy w tej cenie mogę liczyć na coś naprawdę porządnego czy na potrzeby myjni koniecznie musi być to najwyższa półka?

Edit:
Czy szukać myjki gorącowodnej używanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że chyba dopiero zaczynasz😊

Nie musi być najwyższa półka, jeśli chodzi o detailing.

Przy myjni natomiast,  jak będziesz miał przemiał, urządzenie może chodzić parę godzin dziennie, więc tutaj oszczędności będą tylko przy zakupie.

Później będzie lament, przy częstych wizytach w serwisie, ciągłym wymienianiu osprzętu i kombinowaniu myjki zastępczej.

Myjka gorącowodna przyda się głównie przy smarnych zabrudzeniach i jeśli pracujesz na zewnątrz jesienią lub zimą.

Używana tylko z pewnego źródła, nie zatyrana i po pełnym przeglądzie, bo szybko okaże się, że koszty mogą cię zabić.(mogą sięgać kilku tys. zł)

Zerknij na razie na zimnowodne:

Kranzle Quadro 899 TST 

lub odpowiedniki w Karcherze lub Nilfisku.

Wody minimum 700 l/h (im więcej tym lepiej)

Ciśnienie mniej istotne wystarczy 140 bar

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przebrnąłem dzisiaj przez wszystkie strony tego tematu, i w zasadzie wybrałem myjkę, ale dla 100% pewności potrzebuję jeszcze Waszego potwierdzenia  :)

Potrzebuję myjki do detailingowego mycia domowych samochodów (2 sztuki) i zastanawiam się nad dwoma modelami:

1. Karcher K5

2. Nilfisk E 130.3-9 X-TRA

Cena podobna (prawie 1000pln), napiszcie która opcja będzie lepsza. Mam swojego faworyta, ale póki co nie zdradzam.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mkr napisał:

Widać, że chyba dopiero zaczynasz😊

Nie musi być najwyższa półka, jeśli chodzi o detailing.

Przy myjni natomiast,  jak będziesz miał przemiał, urządzenie może chodzić parę godzin dziennie, więc tutaj oszczędności będą tylko przy zakupie.

Później będzie lament, przy częstych wizytach w serwisie, ciągłym wymienianiu osprzętu i kombinowaniu myjki zastępczej.

Myjka gorącowodna przyda się głównie przy smarnych zabrudzeniach i jeśli pracujesz na zewnątrz jesienią lub zimą.

Używana tylko z pewnego źródła, nie zatyrana i po pełnym przeglądzie, bo szybko okaże się, że koszty mogą cię zabić.(mogą sięgać kilku tys. zł)

Zerknij na razie na zimnowodne:

Kranzle Quadro 899 TST 

lub odpowiedniki w Karcherze lub Nilfisku.

Wody minimum 700 l/h (im więcej tym lepiej)

Ciśnienie mniej istotne wystarczy 140 bar

 

 

 

Ok a czy używany np hds 600 Ci z gwarancją na allegro? Bądź HDS 698C ECO SX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z Karchera, co ma eco w nazwie😁

Zobacz też na masę tej  maszynki, waży tyle ile sam kocioł z wężownicą w naprawdę dobrym gorącowodnym urządzeniu.

Więc co tam siedzi w środku?

Jeśli używana to coś pokroju karchera 895 czy kranzla c15/150 lub 1165.

Uważaj na używki z allegro, daj 1000 czy 2000 zł wiecej i kup coś w swojej okolicy, najlepiej u kogoś z autoryzacją na serwis i pełną dostępnością do części.

Co zrobisz jak Ci sprzęt padnie, zamknisz myjnie na 3 tygodnie, kupisz kolejną myjkę?

Musisz kupić sprzęt, który będzie dla Ciebie zarabiał pięniadze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2018 o 12:14, mkr napisał:

Nic z Karchera, co ma eco w nazwie😁

Zobacz też na masę tej  maszynki, waży tyle ile sam kocioł z wężownicą w naprawdę dobrym gorącowodnym urządzeniu.

Więc co tam siedzi w środku?

Jeśli używana to coś pokroju karchera 895 czy kranzla c15/150 lub 1165.

Uważaj na używki z allegro, daj 1000 czy 2000 zł wiecej i kup coś w swojej okolicy, najlepiej u kogoś z autoryzacją na serwis i pełną dostępnością do części.

Co zrobisz jak Ci sprzęt padnie, zamknisz myjnie na 3 tygodnie, kupisz kolejną myjkę?

Musisz kupić sprzęt, który będzie dla Ciebie zarabiał pięniadze.

 

Czy myślisz że ten będzie dobry?  :
http://www.myjkiuzywane.pl/myjka-z-podgrzewaniem-wody-karcher-hds-895-5578,3,15411,26112
 

Stricte z tego sklepu? Gwarancja 6 miesięcy

 

Ewentualnie od nich jakiś zimnowodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 
Poszukuję myjki do 500-600 zł. 

Raz na 2 tygodnie mycie 2-3 auta. 

Max 2 razy w roku mycie wjazdu z kostki granitowej ~ 160 m^2

Kilka razy w roku mycie kostki granitowej o pow. 8 m^2

Zastanawiam się nad 
NILFISK C 135.1-8 EU

oraz 

NILFISK C125.7-6 PCD X-TRA

Myjki w podobnej cenie, jednak przy 125 zestaw trochę bogatszy. 
 

Zdaję sobie sprawę, że lepiej kupić mocniejszą, jednak do 135 musiał bym dokupić końcówkę "patio" a to już dodatkowy koszt. 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc :)

Jednak wybór padł na Nilfisk C120.7-6 X-Tra + pianownica Techkar. 
Myjka będzie używana przez mojego ojca do "opłukania" samochodu i może raz czy dwa razy w roku umyje je "na dwa wiadra". Więc myślę, że taki zestaw mu wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.