Skocz do zawartości

Dużo odprysków na masce...


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, na masce mojego auta jest pełno białych kropek, czyli zwyczajne odpryski od kamyków.. Czytałem że można zrobić zaprawki małym pędzelkiem i lakierem ale czy to coś da?? Może warto spróbować przejechać je jakimś papierkiem i pastą polerską? Za chwilkę wrzucę zdjęcie jak to wygląda :) dzięki za wszelakie porady i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fotki maski, jest kilka takich większych białych, nie wiem co to dokładnie jest i czym to usunąć.. Auto ostatnio przeleciałem Pasta Tempo K2 i najprawdopodobniej pasta powchodziła w dziurki powstałe od kamyczków i dlatego tyle tego jest.. Może kupie jakąś ciemną paste pod mój kolor i zamaskuje? Dzięki

20130404_172009.jpg.8342b6d7ed8e03263c49ac6581b00580.jpg

20130404_171943.jpg.bb578f8800877a979393714417693e79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, to byłaby najlepsza metoda niestety dosyć kosztowna i chwilowo nie mogę sobie na to pozwolić :) Chodzi tylko zamaskowanie tych kropek coby się w oczy nie rzucały z daleka :) Jakiś wosk koloryzujący w kolorze auta zdałby rezultat? ew jakaś pasta ciemna coby uzupełniła troche te białe kropki? Dziękuje wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie za wszelką pomoc, stwierdziłem że uzbieram i pomaluje ją bo innego wyjścia nie ma by to jakoś wyglądało..:) Tylko zastanawia mnie skąd się wzięły te takie duży odpryski, zdjęcia poniżej?? Bo to nie wygląda na odprysk od kamienia, przed zimą tego nie miałem a teraz mam 3 takie punkty i na pierwszym zdjęciu robi się 4.. bardzo dziwnie to wygląda, ktoś może wie co to jest?

DSCF4253.JPG.79f6ca045cdf1d547bf8b2ea90610daf.JPG

DSCF4251.JPG.6787349aab62e48120cfa594ac3abc26.JPG

DSCF4252.JPG.f5b11992a3167a06580bae7263983e65.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No staram się go często myć także.. ogólnie to odprysków się porobiła masa i te 4 dziwne punkty.. Auto dużo nie jeździ, tras prawie wogóle a odprysków przybywa, znajomi śmigają dużo więcej km i odprysków mają mało w porównaniu ze mną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil.66, wszystko zależy od tego po jakiej nawierzchni się jeździ a nie od ilości km.

 

Te dziwne punkty to wygląda na pozostałości po ptasich kupach niestety. IMO, albo lakierowanie albo zaprawki punktowe + polerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier zaprawkowy możesz zamówić w ASO, allegro lub u partnera forum MX Nowicki - kosz ok 20-30 zł za fiolkę wielkości lakieru do paznokci. Myjesz klapę, odtłuszczasz i malujesz pędzelkiem albo patyczkiem. Po zaschnięciu polerka albo ręcznie papierem + np UC Megsa.

 

Całość do ogarnięcia samemu w zasadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier zaprawkowy możesz zamówić w ASO, allegro lub u partnera forum MX Nowicki - kosz ok 20-30 zł za fiolkę wielkości lakieru do paznokci. Myjesz klapę, odtłuszczasz i malujesz pędzelkiem albo patyczkiem. Po zaschnięciu polerka albo ręcznie papierem + np UC Megsa.

 

Całość do ogarnięcia samemu w zasadzie

Jedziesz do pierwszej lepszej mieszalni i Ci robią 50-100ml ;)

Tricolorem i uc nie wyciągniesz szlifu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil.66, na forum było gdzieś pokazane jak usunąć zacieki, poszukaj, to dobry sposób na wyrównanie powierzchni a później to już polerka. Tak jak pisze Kuba do końca UC nie wyciągniesz, ale na pewno coś dasz radę zrobić a przy okazji się trochę namachać ...

 

Może po "malowaniu" podjedź na któryś spot do krakowa, to coś pomogą/poradzą z tą polerką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.