Skocz do zawartości

Wielki test dressingow do opon


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Zamiec za oknem, snieg na jezdni. Opony sie nie kleja... Jednak w pewnej dziupli w WPI te warunki nie przeszkadzaja by mieszac.

Dzis mamy okazje zaprezentowac Wam Mega Test Dressingow Do Opon. W zawodach wzielo udzial 14 tytanow.

 

11408585.jpg

 

Od lewej na ringu stoja:

1. Zymol Tyre

zapach jak tani krem do rak

wodnisty

przezroczysty

 

2. Swissvax Pneu

zapach cytrusowy, prawie jak wosk Best of Show

wodnisty

bialy

 

3. Polishangel Angel Honey

zapach Tantum Verde

pol-wodnisty

kolor slomy

 

4. Meguiar's Endurance w wersji sprzed paru lat

zapach lekko winogronowy

zelowy

wisniowy

 

5. Meguiar's Enduranve 2012

zapach mocno winogronowy

zelowy

fioletowy

 

6.Shiny Garage Back 2 Black

zapach waniliowy

wodnisty

przezroczysty

 

7. Gtechniq T1 Tyre and Trim

zapach chemiczny, niedrazniacy

wodnisty

przezroczysty

 

8. 3M Tyre Restorer

zapach chemiczny, lekko drazniacy

wodnisty

bialy

 

9. Koch Nano Magic Plast Care

zapach chemiczny, lekko cytrusowy, niedrazniacy

wodnisty

przezroczysty

 

10. Migliore Bella Lustra Tire Glaze

bezzapachowy

wodnisty

bialy

 

11. Turtle Wax Extreme Nano-Tech Tyre Gel

zapach gumy balonowej

gesty zel

bialy

 

12. Sonus Total Eclipse

zapach chemiczny, niedrazniacy

wodnisty

bialy

 

13. 303 Aerospace Protecton

zapach chemiczny, lekko drazniacy

wodnisty

bialy

 

14. Car Pro Perl

zapach chemiczny, drazniacy

pol-zelowy

bialy

 

Ring testowy zostal dwukrotnie wymyty Surfexem HD w stezeniu 1:5 i wytarty do sucha. Podzielilismy go na paseczki 10 centymetrowe.

Kazdy dressing zostal nalozony osobnym aplikatorem z gabki. Po 20 minutach kazdy zostal przetarty osobnym recznikiem.

 

28148423.jpg

56414717.jpg

63783407.jpg

69602588.jpg

44326406.jpg

60989792.jpg

81894056.jpg

61657428.jpg

55924004.jpg

19620267.jpg

69987900.jpg

67397774.jpg

20650551.jpg

64675843.jpg

80074617.jpg

54529664.jpg

94281646k.jpg

23623643.jpg

91178769.jpg

54414217.jpg

11285162.jpg

87230952.jpg

92078436.jpg

84153432.jpg

36073772.jpg

15286781.jpg

 

 

Wnioski duetu Justyna & krd:

Zymol i Swissvax ledwo co przyciemnily gume. Z pierwszego panelu najciemniejszy zostal prostokat po Meguiarsie i Gtechniqu. Polishangel lekko im ustepuje przed Shiny Garage.

Na drugim kawalku gumy Turtle Wax i car Pro najmocniej przyciemnily. Sonus troche z tylu. Najgorzej wypadl 3M.

 

Panele testowe za kilka godzin zostana wrzucone na balkon by zobaczyc jak sprawdzi sie ich ochrona przed promieniami UV i ewentualne kropelkowanie :)

 

Test wykonany w zasadzie dzieki uprzejmosci kolegi lukwawa, ktory podzielil sie swoim arsenalem :)

 

Zamieszanie w trakcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator
Szkoda,że to nie jest test w praniu ,czyli podział opony na pola i normalna eksploatacja,ale jakiś tam pogląd da ;)

 

Teraz juz wiem, ze na przyklad na Zymola i SV szkoda miejsca na oponie. Ale taki test bedzie mial miejsce na moich letnich oponach. 4 najlepiej dzialajace produkty zostana nan polozone w przyszlym tygodniu.

 

Co to za guma ?

Guma od Pania Henia zza plotu kupiona na metry biezace. 4 mm zbrojona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten test jest trochę mijający się z rzeczywistością.

Miałem dużą część produktów, które biorą udział w teście i efekt na oponie jest zgoła inny, niż przedstawiony na tym kawałku gumy.

 

Ale oczywiście należą wam się pochwały za przeprowadzenie testu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Dla mnie ten test jest trochę nie obiektywny i mijający się z rzeczywistością.

 

Co w nim nieobiektywnego? Warunki dla dressingow sa takie same. Ten sam kawalek gumy, te same apliktatory.

Test moze byc conajmniej malo reprezentatywny, aczkolwiek... opony roznych marek maja rozne mieszanki gumy, nie mozna nawet wykluczyc takiej jaka ma moja guma, takze jesli cos tutaj dziala, to z duza doza pewnoscia mozna stwierdzic, ze bedzie dzialac na oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dla mnie ten test jest trochę mijający się z rzeczywistością.

Miałem dużą część produktów, które biorą udział w teście i efekt na oponie jest z goła inny

 

 

Dokładnie ;) inna chłonność i struktura gumy, taki Pneu przyciemnia oponę dość mocno, co nie jest równoznaczne z połyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to, że Koch wypadnie trochę lepiej :dontknow:

Nie bój żaby, będzie dobrze. Na moich gumach prezentuje się zgoła odmiennie, powiedziałbym znacznie lepiej niż tutaj. W tym teście raczej stawiałbym na wiarygodne przedstawienie trwałości i ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój żaby, będzie dobrze. Na moich gumach prezentuje się zgoła odmiennie, powiedziałbym znacznie lepiej niż tutaj.

 

No właśnie efekt, który uzyskałeś jak dla mnie jest idealny :good:

 

Ale tak jak mówicie, temat rzeka ze względu na różne materiały :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzę, że TW robi robotę, ciekawe jak z trwałością...

W zeszłym sezonie porównywałem go z Briliancem i TW poza aplikacją (żel) chyba bardziej mi podchodzi. Drogi nie jest, warto sobie potestować. Jak nie to na opony dla rodzinki i znajomych go zostawisz :) Trwałość bardzo dobra ale nie napiszę dokładnie ile siedzi bo w sezonie nie czekam raczej aż dressing mi zleci tylko raz na dwa tygodnie ponawiam aplikacje.

 

krd, Fajny teścik. Szkoda, że nie na prawdziwych oponach. Z tyloma próbkami powinieneś jakiegoś wulkanizatora odwiedzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek za chęć zrobienia testu, widać że nie próżnujecie we Dwoje :D;) Co do wniosków to wydaje mi się że na oponie wnioski mogły by być zgoła odmienne. Nie ma tam u Was jakiegoś wulkanizatora, na pewno by dam za parę groszy jakieś oponki. Ja na co dzień używam VP traditionala i jestem z niego bardzo zadowolony, brakuje mi go w teście. Rozczarował mocno Zymol i SV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie jestem specjalistą od gumy ale wybrany obiekt nie jest chyba zbyt miarodajny. Z testowanych produktów używałem / mam jedynie 1,2,3 i 4 ale moje obserwacje względem nich są zgoła odmienne :o:o .

Pozwolę sobie zapodać linka do posta kolegi lukwawa, który był kiedyś tak miły i wkleił zdjęcia 50/50 Tyre / Pneu - wygląda to nieco inaczej niż u tutaj...

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 211#170211

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.