Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy przeleciałem tak szybko ten wątek gdyż chcę kupić właśnie Czarną Dziurę do lakieru Carbonschwarz na BMW 7. Na lakierze mam położony na prawdę dobrze kwarc TAC_System. Jest to w miarę świeża powłoka (z 2m-ce) i teraz moje pytanie: czy aplikacja BH na powłokę kwarcową ma jakikolwiek sens? Nie chodzi mi o zabezpieczenie ale o uzyskanie jeszcze głębszego i bardziej zdecydowanego efektu WOW. Czy przed ew. aplikacją "dziury" muszę stosować cleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na jaką kolwiek powłokę kwarcową lub ceramiczną nie ma sensu kłaść jakiego kolwiek wosku sealantu lub glaze w celu wydobycia jeszcze większej głębi i efektu ? mowa o porządnych sealantach lub woskach. Nawet żeby chwilowo wzmocnić efekt lakieru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem w sprzedaży Geyon Cure z tym że znalazłem go wpisują w szukaniu "sealant" to jest sealant ?

skoro tak to dlaczego inny sealant nie będzie dobry ? czy ten gyeon Cure to coś wiecej niż sealant ? lepszy skład i wiązanie z taką powłoką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cure/Reload są dedykowanymi środkami wspomagającymi powłokę. Zresztą zdecydowana większość powłok posiada takie dedykowane środki "konserwujące", które podbijają wygląd powłoki, jej beading, nadają śliskości i przyciemniają.

Na niektóre powłoki można kłaść woski (LSP), na niektóre jest to odradzane - zwykle można dowiedzieć się tego od dystrybutora danej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

chce po zimie przywrócić blask w swoim twintopie i tak zakupiłem takie oto produkty

 

1. szampon megasa gold glass - mycie samochodu

2. glinka valetpro - miekka jaki lubrykant użyć może być woda z szamponem megsa czy kupić coś dodatkowo

3. po glince mam Black Hole

4. następnie chce jakiś wosk i tu pytanie który Collinite 476s (podobnołapie kurz ale jest dość trwały) lub Dodo Juice Rainforest Rub (podobno świetny zapach) może ma ktoś jakieś sugestie do takiego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ok

2 nie kupuj specjalnie niczego, jak najbardziej woda z szamponem może być, jak zaczynasz przygodę z kosmetyką to na pewno wiele bardziej potrzebnych rzeczy się znajdzie.

3 ok

4 Jak najbardziej może być coli, może być DJ, coli na pewno trwalsze ale na Black hole nie poleży tak długo jak na samym zwykłym cleanerze a nie glazie(czym jest BH)

Ogólnie fajnych wosków jest mnóstwo, poczytam forum i wybierz coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Hole trzymany w ciepłym garażu. Dzisiaj otworzyłem butelkę a w niej na ściankach osadzony ciemny "krem" , na spodzie zaś przezroczysty płyn. Nijak nie można tego wymieszać by uzyskać stałą konsystencję. Czy ktoś z Was się spotkał z takim stanem rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie za jasny do tej politury?

Kiedyś świeżo po kupieniu BH z rozpędu przeleciałem oprócz swojego ciemnego samochodu również ojcu białego opla. :D Ani specjalnie nie przyciemnił, ani nie pobrudził, co miał wypełnić to wypełnił. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zachwycony słoneczkiem zabrałem się za położenie BH na czerwonym kolorze BMW hennarot. Niestety to co z tego wyszło jest tragiczne. Niestety nie potrafię na tym pracować. Czy ktoś może mi powiedzieć co zrobiłem źle uzyskując hologramy jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony z efektu kolor nabrał głębi, jest taki świeży trochę pracy to kosztowało ale warto było sporo drobnych rys już nie jest widocznych wiadomo te większe zostały ale są subietywnie patrząc mniejsze, jest tylko jedno ale czy wam też tak łapie kurz (po 2 dniach mam warstewkę kurzu widoczną w słońcu)

 

jak po położeniu BH myć samochód żeby efekt utrzymał się jak najdłuzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zachwycony słoneczkiem zabrałem się za położenie BH na czerwonym kolorze BMW hennarot. Niestety to co z tego wyszło jest tragiczne. Niestety nie potrafię na tym pracować. Czy ktoś może mi powiedzieć co zrobiłem źle uzyskując hologramy jak ta lala.

Może nierównomiernie go nakładałeś lub na gorący lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Ktoś mi podpowie albo może już używał BH na niebieskich kolorach? Dokładnie to Topasblau od BMW - nie będzie za jasny do tej politury?

Używałem na BMW e46 z tym lakierem. Tak naprawdę po więcej niż 4 aplikacjach na białym lakierze widać delikatny odcień. U Ciebie to nie ma znaczenia przy topasblau.

 

Niestety to co z tego wyszło jest tragiczne. Niestety nie potrafię na tym pracować. Czy ktoś może mi powiedzieć co zrobiłem źle uzyskując hologramy jak ta lala.

Skoro został zaschnięty nadmiar, to najlepiej zetrzyj go szmatką z naftą, potem IPA i połóż ponownie BH - mała ilość, mała powierzchnia i po kilku minutach ręcznego wypracowania środek powinien "zniknąć" (mikrofibrą spoleruj na koniec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tak kawałek po kawałku-najlepiej nakładaj w cieniu na chłodny lakier ,jak z resztą powinno się nakładać większość wosków, dressingów, glazów i politur -chyba że producent napisał że nie ma to znaczenia jak np. w wypadku CG butter wet wax gdzie kładłem go na 30 stopniach w słońcu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.