Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie krótkie i treściwe, czy BH ma właściwości lekko ścierne ? kogo bym nie zapytał to - "chyba ma".... a chciałbym wiedzieć na pewno 🙂  mam sporo mikro rysek, i nie wiem czy na wiosne dac BH czy sprawdzonego AF Tripple który jest lekkoscierny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, W1Michal napisał:

mam pytanie krótkie i treściwe, czy BH ma właściwości lekko ścierne ? kogo bym nie zapytał to - "chyba ma".... a chciałbym wiedzieć na pewno 🙂  mam sporo mikro rysek, i nie wiem czy na wiosne dac BH czy sprawdzonego AF Tripple który jest lekkoscierny. 

Zapomniałeś o innym mocnym graczu na Twoje potrzeby, ValetPro Purple Passion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, menior napisał:

@ghost  Co powiesz na temat tego Puple Passion? Duzo maskuje ? Duzo podbija? jak na nim woski i siedza

fajny zapach,

zalecana aplikacja na bogato (podobnie jak w zymolu), maszynwo wzór "X" na padzie

nie pyli, raczej tłusty w pracy,

był projektowany pod woski i sealanty, to by się zgadzało bo woski siedzą na nim dobrze

hydrofoba wosków wydaje się te 5% gorsza niż na gołym lakierze, ale w granicach błędu,

tak maskuje ryski jak dobry glaze,

a czy podbija wygląd? Z produktów, których testy publikowałem w ciągu ostatnich 2 miesięcy dał największy skok połysku 😉

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
55 minut temu, kamil598 napisał:

@ghost skoro już jesteśmy w temacie black hole to planujesz może pomiar połysku tej politury?

Ciekawi mnie czy byłaby różnica przy nakładaniu ręcznie vs maszynowo 🙂

Zrobię Ci po weekendzie.

55 minut temu, kamil598 napisał:

pomiar połysku tej politury?

Wątpie, że ma "jakiś sensowny"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

 

W dniu 18.02.2020 o 08:10, kamil598 napisał:

@ghost skoro już jesteśmy w temacie black hole to planujesz może pomiar połysku tej politury?

Ciekawi mnie czy byłaby różnica przy nakładaniu ręcznie vs maszynowo 🙂

Laboratorium na życzenie - POORBOY'S BLACK HOLE #Pomiar połysku

 

 

Jakie wnioski ?

Lakier goły i wesoły miał +/- 87 GU

Strona lewa po aplikacji Black Hole - ręcznie i maszynowo - GU skoczyło do +/- 94 GU
Strona prawa po aplikacji Black Hole - ręcznie i maszynowo na cleaner PB - GU skoczyło do +/- 94 GU

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
33 minuty temu, kamil598 napisał:

@Domel dzięki wrzucam BH na wiosnę 😀

Wiem że to i tak dużo że mam laboratorium na życzenie ale swoją drogą ciekawe ile wosk naturalny na tym jeszcze doda GU 🙂

Akurat na jutro mam inne plany z tą klapą już ale moooooooże się skuszę 😉

O jakim wosku myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kamil598 napisał:

Może być, chodzi mi ogólnie ile doda wosk do tego zestawu, bo już na tym to myślę, że różnica między woskami będzie niewielka

Doda albo odejmie 😂

 

Np. komuś przy granicy około 97GU Zymol Vintage, tak ten za 12.000 PLN  wosk zaczyna schodzić w dół z połyskiem 

https://www.autopia.org/forums/paint-correction-and-gloss-enhancement/190214-name-top-finishing-jeweling-polishes-3.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Lakier goły i wesoły miał +/- 87 GU

Strona lewa po aplikacji Black Hole - ręcznie i maszynowo - GU skoczyło do +/- 94 GU - po nałożeniu Soft99 Bazooka +/- 93 GU
Strona prawa po aplikacji Black Hole - ręcznie i maszynowo na cleaner PB - GU skoczyło do +/- 94 GU, po nałożeniu Zymol Carbon & Glasur +/- 93 GU

Wniosek:
Na tym panelu testowym wyższy połysk ma sama politura bez wosku - ale jest minimalna różnica.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, kamil598 napisał:

Dzięki za testy @Domel, lepszy połysk bez wosku ale dla tych 1-2 GU warto wydłużyć żywotność BH 🙂

Gdzieś tu kiedyś robiłem testy różnych produktów właśnie na BH i żywotność była krótsza - ale trzeba by się dokopać do tych postów ;)

Generalnie dla mnie ta politura jak potrzeba auto zrobić na błysk na juz, na dziś, na teraz po obiedzie niedzielnym, na zlot - doraźnie, tymczasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Czytałem właśnie i wiem, że taka kanapeczka długo nie poleży aczkolwiek wrzucę BH+Natty's Black na wiosnę i zobaczę ile to wytrzyma tym bardziej, że na razie nie planuje korekty a chcę zobaczyć jaki uzyskam efekt tymi produktami

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Chce przeprowadzić delikatną korektę w aucie audi a6 c6 lz9y. Myślałem o glince, MG UC, i właśnie BH oraz o powłoce z Car Pro Cquartz 3.0 oraz Car Pro gliss top coat . Czy jeśli użyje BH przed powłokę to będzie faktycznie duży błąd i powłoka zejdzie o wiele szybciej  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@a80tdi zjedzie Ci szybko, nie kombinuj szkoda powłoki. Lepiej na to wosk jak bez korekty a jak chcesz powłokę no to powinieneś normalnie korektę zrobić bo UC to chyba za mało i na to powłokę, wtedy też lakier będzie w lepszym stanie a BH będzie zbędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.