Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

Colli nie jest mistrzem looku. Samo BH długo nie poleży, ale też może tak zostać. Jesli cieszy oko to w czym problem? Jesli chcesz ten ten efekt przedłużyć w czasie połóż jakiś wosk konkursowy. Ale nie licz na to, że też jakoś dlugo poleży. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze nie mozna zostawiac BH bez przykrycia,niektorzy mowia ze im nawet nie kropelkowalo, nie chcialem tego sprawdzac osobiscie ale skoro Chat mowisz ze moze zostac sam BH to zrobie testa

Jesli polezy ze 4tyg to bedzie spoko

Lubie robic auto i moge go nakladac nawet co tydzien ;-)

Dzieki za info Chat ;-)

 

Push by Xperia Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663562 mowisz ze moze zostac sam BH to zrobie testa

Jesli polezy ze 4tyg to bedzie spoko

 

Jeżeli chcesz robić test tylko po to żeby zobaczyć czy samo BH to wytrzyma 4 tygodnie to już dzisiaj Ci mogę powiedzieć, że nie wytrzyma. Jego trwałość po przykryciu REDem będzie oscylować w tych granicach (może ciut dłużej) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zabezpiecz woskiem tej samej marki, którymś Nattysem, nie są drogie a są kompatybilne i nie psują efektu, miesiąc taka kanapka wytrzyma w dobrej formie potem będzie słabnąć. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet tester Nattysa w płynie (choć mniej popularne niż pasta). Kładąc Colli niwelujesz jego zalety (trwałość i ochrona, bo nie ma się czego trzymać), a zostają tylko wady (lubi kurz i nie ma przyjemności z pracy). Bardzo wiele osób ma na lato BH/WD+nattys a na zimę Colli na clenerze i ipie, bardzo popularna kombinacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam odrobine inne pytanie. Czy nakladaja PB BH polerka, latwo jest uszkodzic lakier (np przypalic)? Czy z racji tego ze PB BH nie ma/ma minimalne wlasciwosci sierne, to nawet przy braku doswiadczenia w pracy z maszyna polerska ale robiac to z glowa (nie przyciskac za mocno, nie przetrzymywac za dlugo w miejscu, nie za duze obroty) nie powinno byc problemow z maszynowa aplikacja? Czy jednak jako amatorowi polecacie aplikacje reczna, nawet kosztem efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
[ref=#ff3366]Palik86[/ref], miękka gąbka i nie ma się o co obawiać ;) ciężko będzie Ci przypalić lakier.

 

 

Gobka finiszowa + 600 obrotów na rotacji i rozprowadzenie BH na całym aucie tak jak w przypadku past polerskich i będzie Ok ?

Zawsze nakładalem ręcznie na auta , miałem obawy co do rotacji , ale jeżeli faktycznie to bezpieczne to muszę spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok, musiałbyś mocno przygrzać w jednym miejscu lakier gąbką finiszową, żeby go przypalić, w tym przypadku jest to bezpieczniejsze od polerowania auta, bo miękka finiszowa gąbka łatwiej ugina się pod naciskiem i tarcie jest dużo słabsze niż w przypadku twardszych gąbek używanych do polerowania. Jak chcesz już super delikatnie polecieć, to patrz na zielonego crown royala, on jest tak miękki, że musiałbyś go chyba na zero spłaszczyć z talerzem mocującym dociskając do lakieru, żeby lakier przypalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ktoś ma porównanie Bh do Tripple ? na wiosne musze czymś oczyścić lekko lakier i zamaskować mikroryski, na to pójdzie jakiś naturalny wosk, jestem fanem Tripple bo spełnia moje oczekiwania i na dodatek bajecznie łatwo sie poleruje, ale BH mi zaczął chodzić po głowie. Auto czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BH nie ma właściwości czyszczących dla mnie to typowy glaze. Co prawda nie mam porównania do tripple ale do innego podobnego AIO czyli Cherry i jeśli chodzi o maskowanie i WET na czarnym UNI to BH wygrywa, Zawsze możesz sobie kupic tester BH. Spokojnie starczy na dwu lub trzykrotne użycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym przedłużaniem żywotności przez cleanery to róznie bywa, stosowałem Tough Prep i na to różne sealanty i spływały dwa razy szybciej niż z gołego lakieru. Wszystko co maskuje itp pozostawia na lakierze jakąś warstwe, na której wosk nie koniecznie dobrze siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc .. w jakim celu nakładać glaze przed korektą ? Znalazłem w internecie film gdzie owy Black Hole nakładany jest na maskę a następnie wykonywana jest inspekcja lakieru przed korektą ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.