Skocz do zawartości

Impregnat do tapicerki welurowej


Bartek1985

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
W dniu 14.03.2013 o 19:38, StudioPorzadku napisał:

używał ktoś TENZI Textil PROT NANO ?? Jak wypada waszym zdaniem efekt kropelkowania i wydajność - w stosunku do wcześniej wymienionych?

Podbijam pytanie.

Jak z trwałością tego impregnatu? Producent twierdzi, że wytrzymuje do roku. Jak wypada w stosunku do GTECHNIQ I1 AB Smart Fabric (trwałość wg. producenta 6-18 miesięcy), czy 4nano Seats & Convertible Protect (do 24 miesięcy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.06.2019 o 23:30, tryhp3 napisał:

Podbijam pytanie.

Jak z trwałością tego impregnatu? Producent twierdzi, że wytrzymuje do roku. Jak wypada w stosunku do GTECHNIQ I1 AB Smart Fabric (trwałość wg. producenta 6-18 miesięcy), czy 4nano Seats & Convertible Protect (do 24 miesięcy). 

Mogę Ci odpowiedzieć po latach, że TENZI to mocna średniawka. Działa, ale szału nie było. W tych pieniądzach szukałbym lepszego, bo najtańszy nie jest, ewentualnie dołożył do czegoś lepszego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć podbijam temat czy coś od kilku lat weszło na rynek? Ja szukam środka do impregnajci dywanów żeby nie przyjmowały koloru z butów. Widziałem cuda jeśli chodzi o dachy w cabrio. Czy ktoś stosował to na dywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat.

Pacjent nowe auto, tapicerka tłoczona alcantara i pół skóra - Audi

 

Wybrany środek GTECHNIQ I1 v2 Smart Fabric:

 

- czy na dwukrotna impregnacje starczy 250 ml ?

- czy mam także impregnować boki z pół-skóry i tapicerkę drzwiowa z tego samego materiału?

- czy ktoś z Was spotkał się z odbarwieniem materiału w przypadku tego produktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KUBA46 napisał:

@MaArek77 półskóra czyli?

250ml powinno starczyć na taki dzielony fotel. Mi zeszło koło 60ml na 1 fotel cały z materiału.

Czyli 120 ml na dwa całe fotele przednie. Ale raz czy dwa razy pryskane? Plus tylna kanapa bo też zrobię

 

Myślę że 500 ml muszę nabyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KUBA46 napisał:

@MaArek77 jedna warstwa. Z tym, że Ty pewnie masz pół fotela w skórze, a pół w materiale, więc pójdzie mniej siuwaksu.

Czyli jak rozumiem zawarłeś w poście odpowiedz ze skóry nie impregnujemy o co także pytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KUBA46 napisał:

@MaArek77 czytałeś do jakich materiałów stosuje się Smart Fabric? Materiałów o tym produkcie w internecie nie brakuje. O zabezpieczeniu foteli z materiału i skóry również multum informacji.

Wybacz nie czytałem.

Możesz nakierować cos pomóc wkleic linki na youtubea?

Nasze forum uważam za jedyną bazę rzetelnej wiedzy i ludzi znających sie i testujących produkty

 

a reklamy i papka marketingowa producentów... cóż K2 też jest "dobre" według ostrowskich marketingowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KUBA46 napisał:

@MaArek77 na tym forum dział wnętrze oraz testy. Możesz też obejrzeć kilka relacji z „Pokaż swój blask”. Na YT warto zacząć od kanału MXNowicki.

Dzieki. Zerknę

Nie czuje sie początkujący swoje środki mam, warsztat i doświadczenie w pielęgnacji

Ale na podsumowanie: ten gtechniq na fotele z alcantary polecacie czy odpuścić? I Skóry nie impregnować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaArek77 napisał:

Dzieki. Zerknę

Nie czuje sie początkujący swoje środki mam, warsztat i doświadczenie w pielęgnacji

Ale na podsumowanie: ten gtechniq na fotele z alcantary polecacie czy odpuścić? I Skóry nie impregnować ?

Widać jednak, że nie masz doświadczenia w pielęgnacji pytając czy Smart Fabric jest dobry do skóry.

Serio zacznij od podstaw. Kanał MXNowicki będzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KUBA46 napisał:

Widać jednak, że nie masz doświadczenia w pielęgnacji pytając czy Smart Fabric jest dobry do skóry.

Serio zacznij od podstaw. Kanał MXNowicki będzie w sam raz.

Spoko.

Nigdy nic nie impregnowałem oprócz kurtki.

Do skóry eko mam mleczko megsa wiec daje radę.

Woski, dressingi to ok 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 jest dobry do alkantary z dziurami. 250 dasz radę sensownie zabezpieczyć fotele kanapę i boczki drzwi na spokojnie. Podłogę raczej nie. Środkiem trzeba dobrze nawilżyć materiał. Użyty zbyt oszczędnie nie da tego efektu i krócej siedzi.

Smród duży. Używaj w maseczce. Wietrzenie okna w dół i 3h na świeżym powietrzu. W garazu dłużej i po 10h bywało że śmierdziało.


@MaArek77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 pytasz czy starczy preparatu na dwie warstwy hmmm. Ciężko właśnie się testem po aplikacja gtechnoc L1v2 i myślałam że 250ml starczy mi na dwa auta a wstatczylo na jedno i w drugim na przednie fotele więc chyba za bogato , preparat należy aplikować krzyzowo i wcierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał:

@MaArek77 

Smród duży. Używaj w maseczce. Wietrzenie okna w dół i 3h na świeżym powietrzu. W garazu dłużej i po 10h bywało że śmierdziało.


@MaArek77

Kurde to mnie zraża ale kazdy środek tego typu śmierdzi.

 

Uwielbiam zapach nowego wnetrza auta i boje sie ze po impregnacji zniknie.

Obiecałem sobie nie wietrzyc nowego auta aby ten zapach trwał jak najdłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z was używał do impregnowania FX PROTECT FABRIC CARE F-1 i może coś o nim powiedzieć? Jest droższy w porównaniu do np takiego TENZI Textil PROT NANO ale czy są na podobnym poziomie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem z nim okazję popracować. Raz na tapicerce materiałowej, drugi na alkantarze. Oczywiście wcześniej wypranej i suchej, aplikacja zgodna ze sztuką, utwardzał się w każdym wypadku przez 48 godz. w garażu, drzwi auta otwarte, 18-20 stopni, wilgotność ok 60%. Powłoka kupiona jako nowa, w terminie przydatności. Na dwa komplety foteli poszło prawie 500 ml. Efekt? Absolutny brak efektu w obu przypadkach, pieniądze wyrzucone w błoto. Zaznaczam że chodzi mi o efekt kropelkowania cieczy. Wróciłem do fabric'a od CarPro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy poratujcie środkiem do impregnavji mebli. Nowe kanapy przychodzą jutro.

No podstawa żeby nie śmierdział cały pokój rozpuszczalnikiem.

No i żeby to nie było ani byle co ani nic za 600 zł litr

 

Pytanie czy dostanę w Niemczech bo tylko tam produkty mogę kupić  obecnie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.