Skocz do zawartości

Impregnat do tapicerki welurowej


Bartek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje dobrego i trwałego impregnatu do tapicerki oraz dywaników welurowych.

Brałem pod uwagę te trzy ale jak macie inne dobre i sprawdzone to piszcie jakie możecie mi też polecić

 

1. Chemical Guys Fabric Guard Protectant

2. 303 FABRIC GUARD

3. 4nano Seats & Converible Protect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303 od siebie nie polecam, zawiódł mnie już w wielu dziedzinach, nie dał rady na dachu cabrio na dłuższą metę, na wielu tapicerkach było bez efektu, dywaniki fajnie kropelkują w domu po kilku dniach efekt znika. Do tego atomizer powoduje, że deklarowane 473ml znikają w mgnieniu oka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 303 FABRIC GUARD i 4nano Seats & Converible Protect. Pracowałem na jednym i drugim.

303 jest OK i wg mnie wystarczający, ale ostatnio przekonałem się do 4nano.

 

Tak czy siak i jeden, i drugi trzeba wygrzać, a efekt będzie bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

 

Dlaczego nie? ;)

 

Alkantara to nic innego jak tkanina.

Zabezpieczałem I1 i nie zauważyłem negatywnych skutków. Lekka wentylacja po akcji właściwej i wszystko w normie.

Pomieszałem z impregnatem do skóry... :oops::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no właśnie tego się obawiałem. Z tymi środkami już próbowałem. Kobita, ma chyba wybitnie mocny pigment w swoich spodniach, który przechodzi przez te impregnaty i wnika w skórę:(

:cry:

SJake może podrzuci pomysł,jakiegoś mocarza :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBY :)

Za pierwszym razem udało się ją prawie całkowicie doczyścić, ale w jednym miejscu powstały już minimalne przetarcia. Po pierwszym razie zabezpieczyłem Furniture Clinic Leather Protection Cream.

Po miesiącu kobita wróciła i było podobnie. Znów doczyściłem, ale tym razem nie obeszło się bez ponownego lakierowania jednego brytu. Przy tym razie założyłem LV Protectant.

... i znów nie upłynął miesiąc i to samo. Doczyszczanie, udało się ale znów ponowne barwienie, tym razem dwóch brytów i na koniec Gtechniq L1.

 

no i teraz po kolejnym miesiącu kolejna wizyta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie moja :)

To klientka i w sumie pierwszy raz mam taki problem.

Autko to 1 roczne BMW i beżowa skórka.

 

 

Nie wiem czym lakierowałeś, ale zalecam z doświadczenia minimum tygodniowy odstęp między nałożeniem warstwy wykończeniowo - utrwalającej a odżywki/impregnatu do skóry. W tym czasie jakikolwiek kontakt z wilgocią może zaszkodzić, a ciemne, intensywnie barwione jeansy są absolutnie zakazane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS_Tomek

Pracuję na Smartach z APP.

Myślisz, że zbyt szybkie nałożenie impregnatu może negatywnie wpłynąć na trwałość wierzchniej warstwy lakieru? Impregnat przeważnie nakładam po minimum 4 godz od zakończenia pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS_Tomek

Pracuję na Smartach z APP.

Myślisz, że zbyt szybkie nałożenie impregnatu może negatywnie wpłynąć na trwałość wierzchniej warstwy lakieru? Impregnat przeważnie nakładam po minimum 4 godz od zakończenia pracy.

 

 

Prawdę mówiąc nie pracowałem na APP, ale obawiam się że to o wiele za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.