Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chodzi mi o to,że 1 opcja to tak na szybko z dobrym lakierem a 2ga z jakimś w gorszym stanie. Moje auto i czasem coś na sprzedaz.

Czyli po fc3000(4000) nie trzeba już cleanera ?

Narazie chciałem kupić opcję 1 do ręcznej roboty białą ValetPro Ergo. ale trochę mi namieszała oferta http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 421#363421 i do tego -15% na Menzernę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z was narzędzia firmy Neo Tools. W castoramie jest promocja na grzechotkę, ale nie znam jakoś dobrze tej firmy. http://sklep.olmet.net/sklepolmet/media ... 08-601.jpg

Narzędzia robione typowo pod markety. Są za drogie, płacisz za bajerancki wygląd. Lepszą opcją są narzędzia Yato, w dodatku są tańsze. Zestaw który pokazałeś w połowie nadaje się tylko do wyrzucenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z was narzędzia firmy Neo Tools. W castoramie jest promocja na grzechotkę, ale nie znam jakoś dobrze tej firmy. http://sklep.olmet.net/sk.../0/8/08-601.jpg

Jak dla mnie porządne narzędzia, używam/nie oszczędzam, wytrzymują. A zacząłem od maszynki do cięcia płytek :D Grzechotka też parę razy miała ciężko a nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce uzyskać dobry wet look, myślę nad użyciem 2-ch produktów

POORBOY'S WORLD BLACK HOLE

+ wosk CHEMICAL GUYS WET MIRROR FINISH ULTRA SLICK

Co myślicie?

 

Myślę, że super wet look osiągniesz na pewno wtedy, jak przede wszystkim dobrze przygotujesz lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to,że 1 opcja to tak na szybko z dobrym lakierem a 2ga z jakimś w gorszym stanie. Moje auto i czasem coś na sprzedaz.

Czyli po fc3000(4000) nie trzeba już cleanera ?

Narazie chciałem kupić opcję 1 do ręcznej roboty białą ValetPro Ergo. ale trochę mi namieszała oferta http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 421#363421 i do tego -15% na Menzernę

 

FC 3000, a cleaner to dwie różne rzeczy - ten pierwszy jest pastą wykańczającą, natomiast cleaner ścierny pozwala na usunięcie drobnych rysek i jest podkładem pod wosk, ale nie ma takiej siły cięcia jak 3000. Jeśli szukasz czegoś pod sprzedaż to zainteresuj się wątkiem AIO - są tam typowe AIO jak i pasty, które zarówno mają siłę cięcia jak i zabezpieczające np. Scholl lub Urban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
chciałem się upewnić czy po FC3000 można bezpośrednio kłaść wosk ? Bo przecież lakier już spolerowany,czysty.

 

Wszystko zalezy, Jak robiles wczesniej mocna korekte i kladziesz sealant to ipujesz, myjesz i lecisz z lsp. Jak chcesz odwalic na szybko to bez mycia woskujesz i cieszysz sie ewentualnymi ukrytymy rysami czy hologramami. Jak zalezy Ci, zeby wosk mial odpowiedni podklad to dajesz cleaner i na niego woska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z was narzędzia firmy Neo Tools. W castoramie jest promocja na grzechotkę, ale nie znam jakoś dobrze tej firmy. http://sklep.olmet.net/sklepolmet/media ... 08-601.jpg

 

Mam grzechotki Neo(1/2" i 1/4"), bity(zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż Stanley), pare nasadek i płasko-oczkowe klucze i złego słowa nie powiem, jak dla mnie jakościowo bardzo przyzwoicie. Nieraz grzechota miała ciężko(wkręty do drewna fi 16) i nic złego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
I o to chodzi,cleaner po FC3000 może być ale nie musi.

No ale z tego co wyczytałem to po FC3000 nie ma rys i holo !?

 

Jak zalezy Ci na wykorzystaniu 100% mozliwosci lakieru jesli chodzi o wyglad to cleaner musi byc i kropka. Jak zadowalasz sie xx.x% to mozesz pominac. Teoretycznie nie powinno byc, aczkolwiek zeby byc pewnym musisz uzyc ipy badz zmywacza, a co za tym idzie powierzchnia zostaje jalowa - idealna pod sealanty. Pod woski i tak by sie cos przydalo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie kupić jakiś alkomat, lecz nie mam pojęcia jaki i w jakich pieniądzach szukać by był wiarygodny

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia, może coś polecić bądź otrzeć czego omijać?

 

thx z góry ;)

 

Ja mam AL 6000 i powiem Ci, że fajna sprawa. Jedno czego nie wolno Ci zrobić to badać się w trakcie picia. W instrukcji jest żeby poczekać min 30 minut po zakończeniu spożywania. Ale jak to na imprezie co kielich to badanie i generalnie rozkalibrował mi się i np po 12 h od wypicia wina pokazać 2 promile a po minucie na komendzie na ich alkomacie pokazują się same 0. Także przestrzegaj tego a będziesz zadowolony. Ja muszę wysłać do kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtassss,

A przed tym testowaniem świeżego wyziewu nie było takich problemów? Ja też chcę sobie kupić. Nigdy nie zdarzyło mi się jechać na podwójnym, ale często po jakimkolwiek piciu wieczorem nie wiem czy np o 11.00 rano mogę wsiadać czy nie :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum był kiedyś temat/relacja w którym ktoś dokładnie opisał sposób robienia zaprawek. Auto był czarne jak mnie pamięć nie myli i był to chyba, któryś z Masterów.

Niestety nie mogę znaleźć tej relacji. Może któryś z Forumowiczów wie o którą chodzi i mógłby linka podrzucić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie kupić jakiś alkomat, lecz nie mam pojęcia jaki i w jakich pieniądzach szukać by był wiarygodny

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia, może coś polecić bądź otrzeć czego omijać?

 

thx z góry ;)

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1656775-180.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.