Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Z racji ogromnych rozmiarów oryginalnego tematu tworzę nowy dla ułatwionego moderowania tematu.

 

(W tym temacie wpisujemy konkretne krótkie pytania dt. DETAILINGU i oczekujemy konkretnych krótkich odpowiedzi)

 

 

 

* tylko żeby nie było pytań, na które odpowiedzi będą bardzo obszerne, bo wtedy lepiej zrobić oddzielne wątki - pytania mają być takie, na które odpowiedź można udzielić w 1-2 zdaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zapewne wielu z was miało do czynienia z rysami pozostawionymi po pazurach kota. Chcę się takich pozbyć z maski BMW E90 kolor czarny. Jako, że nie mam żadnego doświadczenia w detailingu, a tematem zajawiłem dopiero parę tygodni temu, ale za to na dobre :) proszę was o poradę. Do usunięcia tych rys bez używania maszyny polerskiej i przy okazji odświeżenia całej karoserii wymyśliłem sobie pewien zestaw kosmetyków. Doradźcie czy taki zestaw się spisze czy lepiej użyć czegoś innego.

 

1) zółta glinka valetpro

2) mleczko polerskie PB SSR1 (czy lepiej SSR2?)

3) politura PB Black Hole

4) wosk colllinite 476s

 

Czy PB SSR1 (SSR2) spisze się także przy polerowaniu aluminiowej końcówki wydechu i czy można nim przeciągnąć także reflektory?

Generalnie lakier jest w dobrej kondycji. Widoczne są małe koliste ryski, standardowe, powstające przy normalnym myciu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, ze w poprzednim wątku nikt nie odpowiedział na moje pytanie, ponawiam je tutaj :

 

 

Mam kilka szmatek ze SV i nie wiem do czego je wykorzystać

 

Czy SV Micropolish Blue służy tylko i wyłącznie do finalnego przetarcia lakieru już po spolerowanym wosku czy ma jeszcze jakieś inne zastosowania? Czy jest ona bezpieczna dla delikatnych lakierów? Włosie jest tak krótkie, że sprawia wrażenie mało delikatnego...

 

SV Microwash Yellow to klasyczna mikrofibra, którą można stosować do polerowania wosków, cleanerów i mycia szyb? W opisie na stronie Sv podają, że służy ona do mycia

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, rickson, dzięki :good: . Jako, że produkt ze stajni poorboys, to wezmę i taki qd. A jak jest z docieraniem tego qd, bez problemów?

 

Jeśli ze stajni PB, jest jeszcze polecany tutaj PB S&G. Zależy co chcesz osiągnąć:

-S&G podbija wygląd i super łatwo się aplikuje. Trwałość przeciętna.

-QD+ jest trwalszy ale aplikacja jest trudniejsza. trzeba pamiętać o naprawdę małej ilości produktu - jak jest za dużo trudno dotrzeć, ale ogólnie jest spoko - pachnie super :good:

 

PS. Nie opisuję z praktyki. To tak na szybko wyciąg z opasłego tematu o QD. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

michau88, troszkę mi głupio bo zażartowałem sobie z Ciebie. Coli o którego spytałeś, jest tu bardzo dobrze znanym i popularnym wśród userów woskiem. Choć to co napisałem było prawdą.

Jaki budżet przewidujesz na jego zakup? Pamiętaj że przydałby Ci się jeszcze jakiś cleaner pod ten wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

michau88, trochę mało :/ Za tą kwotę kupisz właściwie sam wosk, który "sam" będzie się kiepsko spisywał... Potrzebujesz jeszcze czegoś do oczyszczenia lakieru, glinki, cleanera, aplikatorów i trochę szmat. Poczytaj forum - zwiększ budzet i przejrzyj oferty partnerów formu - niektórzy mają gotowe zestawy startowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.