Skocz do zawartości

Czyszczenie i konserwacja beżowej skóry + zadrapanie fotela


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako, że stałem się posiadaczem samochodu z tapicerką skórzaną (pierwszą w życiu), będę miał do szanownego grona kilka pytań jak się nią zająć :shock:

 

Mianowicie skóra w moim samochodzie jest koloru beżowego z tego, co zdążyłem się zorientować jest ona trochę brudna i pofarbowana od dżinsów. Nie wiem, czym była wcześniej czyszczona, myta o ile w ogóle była. Druga sprawa miałem kiedyś okazję przejechać się samochodem ze skórą i co mnie wtedy urzekło to zapach w tym samochodzie, samochód pięknie pachniał skórą. Niestety moja Bella skórą nie pachnie, ciekawe, czemu? :o

 

Teraz pora zacząć zbrojenie w nowy zestaw kosmetyków do skóry w związku, z czym nasuwa się pytanie:

 

 

-co wybrać? Jakiej firmy? Najlepiej jak ktoś podpowie konkretny zestaw. Rozumiem, że najlepiej kupić dwa środki (do czyszczenia, do konserwacji?)

 

-czym czyścić (szczotka, mikrofibra, DRUCIAK? :lol: )

 

-czy kolor skóry ma znaczenie w doborze kosmetyków?

 

-czy muszę czekać na wiosnę czy mogę zacząć czyszczenie przy obecnej pogodzie?

 

-czy samochód po wyczyszczeniu i zakonserwowaniu tapicerki odzyska zapach skóry?

 

Druga sprawa, jaka mnie nurtuje na siedzisku kierowcy mam rysę, nie wiem od czego tak już kupiłem, czym się tym zająć, żeby nie rzucało się tak bardzo w oczy? :thumbdown:

 

Poniżej dodaję zdjęcia tapicerki z mojej Belli, jeżeli to ma jakieś znaczenie samochód ma 135tyś przebiegu i jak wcześniej wspominałem nie wiem czy ktoś czyścił, mył tapicerkę.

 

kierownica016.th.jpg

 

kierownica018.th.jpg

 

kierownica019.th.jpg

 

kierownica017.th.jpg

 

I wspomniana wcześniej rysa na fotelu:

 

kierownica015.th.jpg

 

kierownica014.th.jpg

 

 

 

Dziękuję z góry za porady póki, co temat tapicerki skórzanej jest mi obcy wolę dużo się dowiedzieć nim przystąpię do prac, żeby czegoś nie spartaczyć. :)

 

Pozdrawiam

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wez zestawik Colorlock Strong i na pewno da rade. W pudelku masz cleaner, odzywke i szczoteczke, do tego jakies mf i mozesz dzialac. Przy czyszczeniu skory kolor nie ma znaczenia.

:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Piękne skórki w pięknym stanie. Szczególnie ciężko zachować te przeszycia w innym kolorze.

 

Jeśli chodzi o zapach to spróbuj nasze:

 

http://sklep.lederzentrum.pl/leather-es ... -p-20.html

 

Może jak raz w konkursie wygrasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne skórki w pięknym stanie. Szczególnie ciężko zachować te przeszycia w innym kolorze.

 

Jeśli chodzi o zapach to spróbuj nasze:

 

http://sklep.lederzentrum.pl/leather-es ... -p-20.html

 

Może jak raz w konkursie wygrasz :)

 

 

mówisz, ze nie ma tragedii z tą skóra? Da się ją w garażowym zaciszu doczyscic?

 

co do konkursu bardzo chcialbym wygrac jakis zestawik do czyszczenia :-]:-] Kiedy planujecie jakis konkurs? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Ze zdjęć niestety nie widać jak mocno wgryzło się w wykończenie to przebarwienie.

 

Decydującą sprawą będzie to w jakim stanie jest lakier wykończeniowy. Jeśli przebarwienie weszło w farbę to niczym tego nie doczyścisz. Ale to nie problem można przecież zawsze dofarbować.

 

Zaczął bym od stronga. Jeśli w całość nie usunie to poprawić GLD.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapytam bo przegladam oferty partnerów i znalazlem takie cos:

 

 

 

do ciemnej skóry

 

do jasnej skóry

 

czy jest jakas roznica?

 

Czy jak uzyje na mojej tapicerce tego zestawu do ciemnej to cos sie stanie? NIe pociemni tapcierki czy coś?

 

Jak wypadaja te zestawy w porownaniu do podanych wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei polece Ci ten zestaw :

http://allegro.pl/czyszczenie-skory-tes ... 42089.html

 

myślę , że jakakolwiek rekomendacja jest zbędna wystarczy popatrzeć na test i liczbę osób które kupiły ten produkt a nie będziesz miał wątpliwości co wybrać:)

Dodatkowo nie musisz kupować żadnych śmiesznych drzewek o zapachu skóry bo nasz protector właśnie pachnie naturalną skórą ( nie żadną cytryną , woskiem pszczelim itp. ;) )

 

Jeśli dokonasz zakupu na naszej stronie www.klinikaskory.pl i powołasz się na kosmetykę aut możesz liczyć na 7 % rabatu ;)

 

 

wczoraj ogladalem Wasze produkty :o powiem szczerze, że już mam mentlik w głowie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapytam bo przegladam oferty partnerów i znalazlem takie cos:

 

 

 

do ciemnej skóry

 

do jasnej skóry

 

czy jest jakas roznica?

 

Czy jak uzyje na mojej tapicerce tego zestawu do ciemnej to cos sie stanie? NIe pociemni tapcierki czy coś?

 

Jak wypadaja te zestawy w porownaniu do podanych wczesniej?

 

no właśnie .. ? też zamierzam kupić coś od gliptona i nie wiem czy do jasnej tapicerki GT11 i GT12 będą odpowiednie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na Gliptonie i śmiało mogę polecić zestaw do jasnej skóry cleaner GT12 conditioner GT13. Zaopatrz się w szczoteczkę najlepiej z naturalnego włosia miękką i twardą jak będziesz miał miejsca bardziej brudne. Na pędzelek zwilżony ciepłą wodą nanieś cleaner następnie smaruj nim skórę i szczotkuj, mocniejsze zabrudzenia traktuj kilka razy. Mikrofibrą wycieraj do sucha zostaw na kilka godzin w ciepłym aby wyschła potem nałóż odżywkę. Po nałożeniu odżywki moja rada zostaw auto w ciepłym garażu na drugi dzień nanieś jeszcze raz odżywkę dopiero na trzeci dzień wsiadaj. Bardzo ładnie się wchłonie i nie będzie lekko klejąca jak bezpośrednio po nałożeniu. Gliptone zostawia naprawdę zapach skóry.

59442aa800c8c_Speed20(Medium).JPG.45e3151fa607e9bed862fecc6d6f0830.JPG

59442aa80722b_Porsche07(Medium).JPG.e86ea0c62fc33b37e902b392d0f7e6e2.JPG

59442aa809839_DSC03783(Medium).jpg.888b23313044fa0ff0637f112cafea2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ponownie,

 

wybor padl na gliptone GT12+GT13 do tego mam szczotke, mikrofibry i aplikator :)

 

 

Teraz tak:

 

-czy GT12 rozrabiac z wodą? Ewentualnie w jakich proporcjach :)

 

-jak nakladac GT12 przelac do jakiegos psikacza czy lać na szczotke?

 

-rozumiem, ze po czyszczeniu zostawić na jeden dzień i nie używać foteli?

 

-czym nakładać odzywke, jak duzo nakladać i ile warstw w jakich odstepach :)

 

dzieki za rady :)

 

 

PS: Moze ktos podpowie jak zdemontowac fotele z samochodu mam w fotelach poduszki. Jak to zrobicm, zeby nei wywalilo bledu ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.