Skocz do zawartości

osad w butelce z pianą aktywną


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W listopadzie ubiegłego roku kupiłem nową pianę aktywną VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM w 5l butelce. Miesiąc temu zauważyłem że od połowy butelki w dół jest inna barwa chemii tak jakby osad. :? Dziś chcąc użyć marolexa z tą pianą po napompowaniu i dosłownie 10 sekundach pianowania auta nagle piana zaczęła strzelać punktowo. :dontknow: Gdy rozebrałem końcówkę na filcu były małe białe gródki. Czy coś jest nie tak z tą chemią?

 

edit

- piana nigdy nie była przechowywana w temperaturze niższej niż 17°C

- wstrząsałem butelką ale osad nadal został

- po rozebraniu marolexa na części pierwsze osad z piany przytkał sitko rurki, dysze i filce

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tees, jakiś czas temu było o tym już na forum. Cały stuff do auta przyniosłem do domu z garażu. Przy ok 10 st. C. VPNSF zaczął mętnieć, surfex hd lekko również. Wstrząsnąłem, użyłem i nie było problemu :good: Przytrzymaj przy grzejniku i wstrząśnij porządnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem ze Snow Foam. Regularnie czyszczę filce w Marolexie z osadu, bo inaczej produktywność piany drastycznie spada. Ciekawe jak z innymi pianami to wygląda, bo szczerze mówiąc jak od roku używam VP i nie testowałem niczego innego. Neutralne ph i dobre domywanie wstępne są na + dla tej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Ciekawe jak z innymi pianami to wygląda, bo szczerze mówiąc jak od roku używam VP i nie testowałem niczego innego.
używam Angelwax i nic takiego się nie dzieje przechowuję w temp pokojowej,natomiast drugą pianę mam marketową litr za 10zł :lol: przechowywane w temp ok 2-3 stopni i też nic się z nią nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczna sytuacja VP NSF rozwarstwiony, aż jestem ciekaw czy wróci w temp pokojowej do normy, obecnie w garażu nie ogrzewanym ale temp nie spada nigdy poniżej 10 stopni. Też myślałem ze z nią coś nie tak, daty ważności nie znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e36ace, Oczywiście jest to proces całkowicie odwracalny po pozostawieniu piany w ciepłym pomieszczeniu.

 

w pierwszym poście jest przeze mnie napisane że:

- piana nigdy nie była przechowywana w temperaturze niższej niż 17°C

- wstrząsałem butelką ale osad nadal został

 

następnym krokiem było pozostawienie butelki na grzejniku o temperaturze ~32°C i wstrząsanie ale nadal nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym krokiem było pozostawienie butelki na grzejniku o temperaturze ~32°C i wstrząsanie ale nadal nic :/

 

Pozostaw w pokojowej temperaturze (19-20 st. C) przez 2-3 dni, jeśli się nie poprawi to prosimy o kontakt.

 

Produkty są zawsze przechowywane w takiej a nawet wyższej temperaturze.

Jeszcze raz spróbuje pozostawić butelkę na grzejniku (~30°C) przez dłuższy czas.

 

P.S dziś zauważyłem na dnie małe czarne "kropki" tak jak by "bród". Jakiś czas temu gdzieś na forum znalazłem podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaw w pokojowej temperaturze (19-20 st. C) przez 2-3 dni, jeśli się nie poprawi to prosimy o kontakt.

 

moja piana już stoi kilka tygodni w domu i osad tak jakby proszek jest na dnie cały czas. Piana ładnie się pieni, ale po chwili zapycha filce. Mieszanie niestety nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Również to zauważyłem u siebie, ale nic się nie odzywałem do puki nie zobaczyłem tego tematu i że nie mi tylko tak się stało!

Bańka z pianą stoi cały czas w pokoju nie daleko grzejnika gdzie temp. jest na pewno ok 20 stopni.

Dzisiaj ją postawiłem na grzejniku, poczekam aż się zagrzeje i spróbuję potrząsnąć aby sie wymieszało, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odezwę się tak czy siak i opowiem czy pomogło czy nie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.