Skocz do zawartości

Sonax polymer netshield


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

697120 z BSD jeszcze silniej odpycha wodę?

 

 

Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Na logikę na takiej "kanapce" to już nikt nie wie przecież co kropelkuje tzn. czy to PNS , czy BSD , czy też może jakaś nowa forma chemiczna się zrobiła i to ona kropekuje ;)

 

W połowie ub. roku nałożylem PNS na dobrze wyjalowiony lakier i leżał do końca roku (auto myte raz w tygodniu, wyłącznie ręcznie).

Wiadomo, najszybciej poddały się rejony dolnych partii drzwi, stąd też na drugim aucie (Ibiza) nałożylem dodatkowo BSD i było nieco lepiej - może nie kropelkowalo tak spektakularnie ale trzymało znacząco dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kupowałem benzynę ekstrakcyjna nie mylić z rozcienczalnikiem ekstrakcyjnym i kupiłem zmywacz silikonowy. Od lakiernika dowiedziałem się że zmywacz silikonu jest tłuściejszy od benzyny ekstrakcyjnej, benzynę używam od lat a zmywacz pierwszy raz będę używać do zmycia asfaltu z felg i auta to zobaczę czy mówił prawdę. Może ktoś się wypowie na ten temat ?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Gold_Car napisał:

Ostatnio kupowałem benzynę ekstrakcyjna nie mylić z rozcienczalnikiem ekstrakcyjnym i kupiłem zmywacz silikonowy. Od lakiernika dowiedziałem się że zmywacz silikonu jest tłuściejszy od benzyny ekstrakcyjnej, benzynę używam od lat a zmywacz pierwszy raz będę używać do zmycia asfaltu z felg i auta to zobaczę czy mówił prawdę. Może ktoś się wypowie na ten temat ?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Da się usunąć asfalt zmywaczem? Kiedys uzywałem nafty oswietleniowej i dawała radę ale jest oleista i rozpuszcza asfalt. 

15 godzin temu, bbielo napisał:

jakie wyjałowienie lakieru najlepiej sprawdza się pod pns i po jakim czasie docieracie położoną warstwę z doświadczenia?

Pns dobrze nakłada się aplikatorem bawełnianym. Czekasz chwile az powłoka lekko odparuje (bedzie mienila się kolorami jak rozlana na wodzie benzyna) i docierasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie, ktoś coś słyszał o PNS na szybach? Nałożyłem ostatnio, szyba po polerowaniu i odtłuszczeniu, PNS nałożony, po chwili dotarły, szyba mega tępa... I teraz mam tak, że co 2-3dni muszę fluffym przelecieć, bo się szyba jakby zatyka, i zrzut wody jest słaby.. tak jakbym Musiał polerować szybę ciągle fluffym do "połysku"

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit mojego postu. 

Wczoraj przyszła ładna pogoda, wiec wypracowalem fluffym porządnie szybę, z mega dociskiem, inaczej niż na lakierze. Ku mojemu zaskoczeniu, zrzut wody następuje juz przy 50km/h! Co dla mnie jest rewelka. Teraz jestem ciekaw ile będzie trwać taka jakość. Jeżeli wytrwa cała zimę, to będzie to mój hit na przednią szybę i będę go używać ciągle 😊😊😊

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 23.06.2017 o 11:33, krd napisał:

@Gold_Car benzyna ekstrakcyjna i rozcieńczalnik ekstrakcyjny to to samo :)

to nie jest to samo, benzyna ekstrakcyjna w składzie zawiera tylko i wyłącznie benzynę lekką obrabianą wodorem, natomiast rozcieńczalnik ekstrakcyjny dodatkowo zawiera heksan oraz izopropanol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

Proszę o radę dotyczącą aplikacji tego specyfiku. Posiadam samochód VW Polo z 1993 roku, który w tym roku oddałem do częściowego lakierowania. Obecnie w oryginalnym lakierze są dach, lewe drzwi do listew oraz tylne błotniki. Maska była ponownie lakierowana przez któregoś z poprzednich właścicieli, natomiast błotniki przednie, doły drzwi oraz tylnych błotników a także klapa bagażnika zostały polakierowane ponownie "za mojej kadencji".

Samochód jest w wersji Boulevard która charakteryzuje się obfitą ilością fabrycznej kalkomanii, którą chciałem zachować. Samochód lakierowany był w czerwcu, natomiast dopiero w ostatnich dniach całą powierzchnię lakieru poddałem polerce (3m machine glaze 05991) i nakleiłem ponownie przygotowane wcześniej na wzór oryginału naklejki. Niestety czas by zająć się porządnym umyciem samochodu będę miał dopiero w weekend a w międzyczasie jeżdżę do pracy.

Plan mam taki, by umyć samochód szamponem Shiny Garage Sleek and Bubbly a następnie nałożyć produkt wymieniony w tym temacie i mam w związku z tym parę pytań. Przede wszystkim, czy dobrze planuję? Czytałem tu, że lakier powinien być maksymalnie wyjałowiony przed nakładaniem PNS, w związku z tym być może powinienem użyć innego specyfiku? Być może powinienem jakoś dodatkowo zabezpieczyć lakier po polerce?

Wiem, że najlepiej byłoby nałożyć PNS bezpośrednio po polerowaniu, lecz niestety oklejanie samochodu trwało do 2 w nocy, także nie było już kiedy 😉 W załączniku przesyłam zdjęcia sprzed roku oraz sprzed 5 minut (w tej kolejności).

Z góry dzięki za wszelkie rady 🙂 

29693367_1928490690496757_62528472_o.jpg

20181114_081931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki bez problemu dokupisz na allegro - często są to oryginały w dobrej cenie 🙂

W kwestii nakładania PNS - użyj Wipe Out'a (odradzam IPA, lubi rysować) - następnie użyj pada do nakładania wosku (te piankowe słoneczka) i lecisz. 

Moja rada: nakładaj PNS z większej odległości, rozpylając mgiełkę na całym elemencie - preparat jest lekko tłusty i bardzo wydajny, nie ma sensu go nanosić grubo. 

Następnie jak będzie nabierał kolorów (a'la rozlana benzyna), zaczynasz docierać - wówczas preparat jest trochę tępy aczkolwiek miękka fibra załatwi sprawę. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o naklejki, to temat uważam za zamknięty. Wyszła stosunkowo duża suma za projekt zrealizowany na podstawie zdjęć oraz odbitki na szarym papierze (załącznik) i wydruk zgodny z oryginałem (naklejki posiadają delikatny gradient i mają drobny, kropkowany wzór). Na VW Classic Parts parę miesięcy temu sprzedała się ostatnia sztuka kalkomanii, lecz w innym kolorze (pomarańczowym, szła na czerwone Boulevardy). Tej turkusowej nigdy nie widziałem do kupienia nigdzie, inaczej z całą pewnością kupiłbym.

 

W sumie raczej nie wpadłbym na pomysł by podchodzić z IPA do lakieru 😛 Wipe Out to nazwa handlowa jakiegoś konkretnego produktu?

20180603_202210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vangsta napisał:

IPA, lubi rysować

Zawsze mnie ciekawią takie stwierdzenia.

 

Nigdy nie porysowałem "IPĄ" lakieru, ani niemieckiego, ani na ultra miękkiej czarnej hondzie.

W MX nowicki leją tony ipy, nawet często to podkreślają i jakoś nie stracili renomy.

 

To tak jak by za przebicie się do bazy obwiniać rotację, a nie operatora polerki. Za spalony obiad, garczki, a nie kucharza.

Udowodnij laboratoryjnie, że alkohol ma cząsteczki ścierne  🙄

 

@forteller alkoholu izporopylowego używają detailerzy na całym świecie, nawet takie autorytety jak Mike Phillips. Moda na odtłuszczające płyny inspekcyjne pojawiła się wraz z powłokami. Są to jeszcze bardziej agresywne preparaty odtłuszczające.

Wipe Out to konkretny produkt od marki ADBL. Oferta producentów jest bardzo bogata, jednym z fajniejszych produktów jest Gyeon Prep.

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
57 minut temu, vangsta napisał:

widziałem na szkoleniu w Zabrzu

widziałeś ze IPA rysuje ?? niby jak moze porysować? Nie chciałem sie czepiać ale jednak muszę 

 

To nie IPA porysowała lakier (jak juz widziałeś) ale gosc ktory z nia pracował porysował ja po prostu Mikrofibra. Nie pisz na forum czego co nie jest w stanie zrobic IPA bo potem beda ludzie durnoty pisac bo gdzies widzieli gdzies slyszeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.