Skocz do zawartości

Problem z pianownicą P.A + Karcher K 7.710


halli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opierając się na opiniach zawartych na tym forum postanowiłem zakupić Karcher 7.710, pianownicę P.A. pianę aktywną VP Neutral ph SF. Po podłączeniu pianownicy do myjki karcher nie pracuje ciągle tylko przerywa 1 sekundę podaję pianę 1 sekunda przerwy. Co może być tego przyczyną?. Z pozostałymi przystawkami pracuje bez zarzutu. Proszę o pomoc doświadczonych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy odpowietrzyłeś myjkę??

podepnij węża z wodą, odepnij węża z ciśnieniem, włącz myjkę i niech tak popracuje z ~1 min lub dopóki będzie stały strumień wody lecia. Jak będzie leciał stały strumień to myjka odpowietrzona, potem podepnij węża ciśnieniowego i podepnij pianownicę. Powinno ci już nie przerywać.

A jak nie do napełnij pianownicę do pełna i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Miałem identyczny problem rok temu, przy identycznej konfiguracji sprzętu. U mnie problem tkwił w prądzie i wodzie.

Ten model Karchera ma dość sporą moc. Spróbuj podłączyć myjkę bezpośrednio do kontaktu i wywal poskręcany przedłużacz. Jeśli to nie pomoże (mnie pomogło) wyłącz na chwilę wszystko co obciąża sieć w domu (terma, czajniki, mikrofale etc.) jeśli piana zacznie lecieć bez strzelania tzn. że musisz podziałać przy instalacji elektrycznej.

Druga sprawa to woda. Sprawdź czy masz wystarczające ciśnienie wody w sieci (instrukcja mówi jaki jest pobór), zobacz czy nie poskręcał Ci się wąż (musi mieć 1/2 cala a najlepiej 5/8), spróbuj też zminimalizować ilość szybkozłączek - one też spowalniają przepływ wody.

 

Jeśli to nie pomoże to pisz. Jednemu z userów forum pomógł montaż trójnika ale musiałbym znaleźć ten temat :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się borykałem z tym problemem, przyczyna to zbyt duże ciśnienie myjki osiągane na lancy i jego szybki wzrost rozłącza myjkę, wystarczy popuścić wąż od myjki do lancy (tak żeby część wody leciała nie do pistoletu a na ziemię) i wszystko chodzi jak trzeba :-) Ja założyłem trójnik i zaworek kulowy który popuszczam podczas używania pianownicy, wówczas wszystko chodzi jak trzeba. Na słabszych myjkach problem nie istnieje. Można by się bawić i kombinować w zwiększanie przepływu w pianownicy (np rozwiercić delikatnie wlot lub pomajsterkować przy śrubie która siedzi we wlocie do pianownicy) ale ta zabawa będzie nieodwracalna, osłabiać myjkę dla pianownicy też bez sensu bo później lepiej mieć mocniejszą myjkę po użyciu pianownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam K 7.91 i zestaw pracuje bez zarzutu (pianownica indrobase ale to praktycznie to samo ) jeśli Ci przerywa to raczej jest problem z dostarczaniem wody pompa w karcherze niema stałego ciśnienia i chwilowo się dopompowuje , może też być słabe przyłącze prądu przecież Twój Karcher ma 3KW mocy a to o wiele więcej niż na standardową instalację elektryczną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr_wroc, skoro na innych akcesoriach Karcher chodzi normalnie to chyba wyklucza problem wody/pradu. Problem tkwi w tym że przez pianownice jest mocne zwezenie. Karcher dziala na zasadzie:

spadek cisnienia ponizej x wartosci na odcinku pistolet-myjka- myjka sie wlacza

wzrost cisnienia do x wartosci na odcinku pistolet-myjka- myjka sie wylacza

W momencie otwarcia pistoletu z zalozona pianownica myjka pompuje wode, cisnienie dobija bardzo szybko i sie wylacza, i tak non stop, stad taka cykliczna praca (przerywana), jak puscisz czesc wody w atmosfere (nie przez pianownice) to problemu nie ma bo myjka nie nabije cisnienia dopoki sie obwodu nie zamknie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Wczoraj zauważyłem,że gwint w pojemniku na pianę jest obrobiony i może dostawać się "lewe" powietrze, może to jest przyczyną przerywania? Jeszcze jedno pytanie czy jakaś inna butelka podchodzi pod gwint pianownicy P.A. czy muszę zakupić oryginalną nową butlę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: do każdej myjki potrzebna jest dysza o odpowiedniej średnicy. Przy HD/HDS jest to bardzo odczuwalne (za duża - myjka nie robi ciśnienia, za mała - myjka przerywa), ale przy serii K również. Wewnątrz pianownic również znajduje się dysza, która musi być dobrana do parametrów maszyny. Jak dysza jest za mała to objawem jest szarpanie / wyłączanie maszyny. Tak naprawdę najlepiej było by wymienić dyszę na odpowiednią do maszyny, albo przerobić tą co jest (delikatnie rozwiercić co 0.1 mm, prawdopodobnie aktualnie masz w lancy około 1.2)

 

Półśrodkiem, który też zadziała, jest zmniejszenie ciśnienia na wyjściu, skoro myjka nie ma regulacji, to luzując "gdzieś" na łączeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję bo może się komuś przydać. Wyszukując na forum "karcher przerywa" widać, że nie jest to jakiś odosobniony przypadek. Mam Karcher serii K7 i pianownicę od Techkar, coś takiego lub podobną. Też miałem efekt przerywania, oczywiście tylko na tej pianownicy. Postanowiłem powiększyć otwór w dyszy o której mowa w poprzednim poście. Jest to część nr 20 na poniższym rysunku.

foamlanceexplodeddiagra_zps40c7b27a.png

Wygląda tak:

3_s.jpg

 

Znajduje się tuż za adapterem do danego typu myjki. Najpierw próbowałem wiertłem i wiertarką ręczną, efekt - złamane wiertło. Zaopatrzyłem się więc w cienkie pilniki, te dały radę. Niestety przesadziłem z powiększeniem i pianownica przestała zasysać chemię ze zbiornika i zaczęła cieknąć przy pokrętle regulacji ilości chemii. Napisałem maila do Techkar z wyjaśnieniami co i jak.. że od początku jak mam pianownicę to przerywała myjka oraz że popsułem tą dyszę. Przysłali mi nową (już powiększoną) dyszę za friko. Pełen szacun :good: . Teraz myjka nie przerywa a piana wychodzi soczysta. Oryginalna dysza ma 1.25mm średnicy. W techkar powiększyli ją do 1.40mm.

 

Wiem że spora część osób na tym forum używa pianownic od P.P.U.H. WERA. W swoim sklepie internetowym oraz na allegro nie mają tej dyszy, mają ją jednak w swoim katalogu (katalogowa strona 14 i 15). Ale czy są wam w stanie ją powiększyć to nie wiem. Zapytałem w Techkar ile kosztuje taka dysza - 15 zł + 8 zł wysyłka. Powiększenie jest w cenie. Aha, no i rozmiar 1.40 ustalił sam Pan z Techkar po tym jak podałem mu model mojego Karchera, a jest to K7.85. Twoja myjka może wymagać innego rozmiaru otworu.

 

No i oczywiście rada dla kupujących pianownice, jeśli macie mocne myjki to się dopytajcie czy od razu nie trzeba tej dyszy powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze do lancy pianującej LS-3 są dostępne w PPUH Wera, tylko ceny inne :mrgreen:

 

1.25 - 30 zł

1,4 - 30 zł

1.5 - 30 zł

1,8 - 32 zł

Przesyłka pocztowa od 8 zł

Przesyłka kurierska od 17 zł

 

Mi zaproponowali do K7.710 (p=15 MPa, Q=9,2 l/min) o średnicy 1,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Panowie miał być miły dzień a jak zwykle nie wyszło.

Nowy karcher K7 premium tyle co z pudełka wyciągnięty, nowa pianownica PA i piana magifoam

Piana rozrobiona z zimną wodą destylowaną 1:9 i wlana do pianownicy. Efekt karcher przerywa chodzi 3 sekundy i sie wyłącza i tak w kółko. Piana taka se w tym czasie leci. Kilka epitetów musiało oczywiście polecieć. Płukanie pianownicy czystą wodą i cud na wodzie chodzi normalnie i nie przerywa. Lejemy znów pianę 1:9 i co oczywiście myjka przerywa. Szkoda było wywalić pianę więc pianujemy dalej. Przerywa i po skończeniu boku o dziwo zaczyna chodzic normalnie, ale piana to ledwo mleko, znika po 10 sekundach.

Czy ta słaba piana ma coś wspólnego z przerywaniem na początku? Zawsze myjka przerywa ale potem zaczyna chodzić normalnie dopóki nie zwolnimy spustu. Potem znów ten sam cyrk.

 

Od czego zacząć rozwiązywanie problemu? Zakup innej dyszy do pianownicy? Jaka wybrać 1,4 czy 1,5? Dziwne że w sklepie Karchera problem nie jest znany tylko wciskają do K7 pianownicę PA nie wspominając o innych dyszach.

 

Dlaczego nie leci piana tylko mleko skoro juz zaczyna myjka chodzić? Dlaczego na samej wodzie nie przerywa? PA skręcone na max-, odkręcenie pół obrotu nic nie zmienia, ale już cały obrót lub max+ to praktycznie brak nawet tego mleka

 

Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Myjka jest podłączona na oryginalnym przewodzie prądowym bezpośrednio do gniazdka na którym używam migomat, kompresor z silnikiem 2,5 kW

Wąż z wodą kupiłem specjalnie do myjki, 6metrów bezpośrednio do kranu i taki grubszy 3/4

 

Ogólnie bez pianownicy myjka pięknie chodzi, nie dobija wody jak chwilę postoi. Pianownica nie przerywa na samej wodzie co mnie dziwi, ale jak wleje pianę 1:9 to już są jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasek na PW pisałeś że myjka kupiona w sklepie/salonie Karchera, tak? A od kiedy to Karcher oferuje pianownice PA, takie mosiężne jak Wera/Techkar itp.? Jak ostatnio tam byłem to najlepsze co mieli to było to:

26431470.jpg?140915

Więc co to jest co ci sprzedali?

Dostałeś z myjką jakąś chemię, jak ona się pieni? Karcher na niej przerywa? Masz jakąś inną pianę aby porównać? Idź z tą pianownicą do Karchera i niech ci pokażą jak pianuje, może ona jest po prostu felerna.

 

Pytałeś jaką dyszę kupić - 1.4 czy 1.5. Najmniejszą z jaką będzie działać bez przerywania. Parmatery mojej myjki:

Performance Data
Pump Pressure (Max) ..................... (150 bar) ....... 15 MPa (at bypass)
Operating Pressure ...................... (140 bar) ....... 14 MPa
Flow Rate ............................... (450 l/h) .......7,5 litres per minute

Porównaj je sobie do parametrów swojej myjki oraz myjki bgs'a. Jeśli masz większe wartości to już się pytaj w Wera/Techkar jaką dyszę zaproponują.

 

Co do Magi to raczej nie pomogę bo nie miałem tej piany, może popróbuj wstąsnąć przed nalaniem do pianownicy albo dodać ciepłej wody z karnu zamiast demineralizowanej. Strumień na pianownicy ustawiony na max płasko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kupiona w sklepie firmowym Karchera a na regale mieli pianownice. Na mojej pisze PA madi in italy injector 1,25 22/04/14

Dyszę bedę musiał zamówić przez internet i raczej musze wiedzieć jaką zamówić

 

myjka k7 premium 1.168-604.0

p=15MPa, p max=16MPa

Q=9,2l/min, Qmax=10l/min

p in max=0,6MPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem z PA przy Karcher HD. Oryginalnie było 1.25 i rozwiercałem stopniowo aż przestanie przerywać. Skończyłem chyba na 1.6. Rozwiercać najlepiej jest od strony wylotu (ta strona gdzie nie ma nacięcia pod śrubokręt). Od strony nacięcia bardzo łatwo złamać wiertło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.