Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A ja powrócę do pierwotnego zajęcia większości piszących w tym wątku, czyli jarania się kropelkami. Tak wygląda dwutygodniowy BSD po kilku ulewach i bezdotyku. Położony na resztki wosku z programu "Premium" na szczotach (użytego jakoś pod koniec czerwca). Nadmieniam, że z nowej, przezroczystej butelki - więc nie sądzę, by coś się spieprzyło z jakością. :good:

 

kropelki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

 

Nowy jestem i kłaniam się przed doświadczonymi kolegami. Temat mnie zaciekawił mocno i mam pytanie, które nie padło tutaj. Samo forum przeglądałem bez konta już z 5 lat a dzisiaj konto założyłem i oto jestem.

 

Jak z QD na auto bez wosku? Samochodu nie woskuję tzn nie woskowałem jeszcze. Na goły lakier testowałem coś z carchem, tenzi i morning deva. Tenzi to raczej do kuchni się nadaje. Carchem to zdecydowanie QD do spotów i tyle chociaż wrażenie śliskości fajne. Za to morning dew przejechał mi ostatnio na aucie jakieś 3000km i poddał się dopiero po którymś bezdotyku. MD użyłem dwa tygodnie (~300km, miasto)przed dłuższą trasą. W tym czasie auto było myte dwa razy na bezdotyku. Potem trasa dwa dni i 1400km. Na postoju pierwszej nocy auto stało pod drzewami i nakapało na nie tyle soku, że otwieranie okna brzmiało jakby po uszczelce lecieć grubym papierem ściernym. Całe chropowate w dotyku i co milimetr takie drobne kropeczki ciężko odchodzące pod palcem. Myjni nie było więc pojechałem dalej i wieczorem spłukałem auto wodą z wiaderka. I nie do wiary auto czyste i ładne kropelki. MD poddał się po kolejnych 1500km po myciu na jakimś bezdotyku na śląsku. Łącznie działał ponad 3000km i miesiąc.

 

I tu moje pytanie - czy QD powinno się stosować na goły lakier bez wosku i jak się do tego ma ten sonax?? Po lekturze wątku mam ochotę zakupić. Cena bomba i zdaje się, że ideał na jesienne mokro/błoto.

 

Czy porównywaliście MD i BSD? MD to niby qd ale trochę qw.

 

Sorry za lamerskie pytania i przydługą historię.

 

Jako, że mamy na pokładzie speca z sonax - testujecie na gołą blachę czy jako kolejną warstwę na aucie?

 

Co do MD i smużenia i aplikacji. Nie wiem z czego to wynika i co ma wpływ ale raz aplikuje się go szybko i sprawnie a drugim smugi i lipa. Temperatura. Ilość. Nie doszedłem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morning Dew to QD, raczej daleko mu do QuickWaxa, bo ma znikome ilości wosku. BSD jest również QuickDetailerem. A co do stosowania na goły lakier - jak najbardziej. Sam zauważyłeś, że auto umyłeś szybciej i dokładniej niż lakier bez zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662643 Morning Dew to QD, raczej daleko mu do QuickWaxa, bo ma znikome ilości wosku.

 

To ja mam chyba jakąś wersje premium. Według mnie Morning Dew ma dużo wosku jak na QD (o czym pisze sam producent) co zarówno w pozostawionym efekcie jak i aplikacji do której trzeba się trochę przyłożyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli MD zaliczymy dp QW , to BSD smialo mozna zaliczac do QP ( szybka powloka) ;) Siedzi to jak zle miesiacami na golym lakierze i smieje sie z drozszej konkurencji :-]

A po deszczu one się śmieją z bsd i ciężko usuwalnych waterspotów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kanapka? BSD pod spód. Na wierzch MD i finalnie dla śliskości carchem ? :D

 

W sumie już byłem namówiony ale jak czytam

662673 Siedzi to jak zle miesiacami na golym lakierze
i widzę cenę to allegro się samo loguje;).

Skompletuję w zamówieniu jakąś zasadową pianę do ściągnięcia co tam jest pod spodem i lecimy na gołą blachę. Ciekaw jestem efektów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli MD zaliczymy dp QW , to BSD smialo mozna zaliczac do QP ( szybka powloka) ;) Siedzi to jak zle miesiacami na golym lakierze i smieje sie z drozszej konkurencji :-]

A po deszczu one się śmieją z bsd i ciężko usuwalnych waterspotów. :D

 

 

Nic takiego nie zauwazyłem, co wiecej fakt na aucie tescia juz siedzi 2 miesiac haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już byłem namówiony ale jak czytam
662673 Siedzi to jak zle miesiacami na golym lakierze
i widzę cenę to allegro się samo loguje;).

Skompletuję w zamówieniu jakąś zasadową pianę do ściągnięcia co tam jest pod spodem i lecimy na gołą blachę. Ciekaw jestem efektów :)

Ja sam mam arsenał raczej skromny' date=' ale uważam, że BSD to taki must have. Zresztą nie bez przyczyny ten wątek ma 102 strony peanów. :D Świecenie się po nim jest umiarkowane, ale odkąd go używam, ubolewam, gdy przez parę dni nie pada. :D Kropelki są mistrzowskie, a stosunek ceny do pojemności tak korzystny, że można sobie nawet co mycie nim popsikać. Ja go używam co drugie mycie. Stan w butelce obniża się bardzo powoli. :)

 

Jesli MD zaliczymy dp QW , to BSD smialo mozna zaliczac do QP ( szybka powloka) ;) Siedzi to jak zle miesiacami na golym lakierze i smieje sie z drozszej konkurencji :-]

A po deszczu one się śmieją z bsd i ciężko usuwalnych waterspotów. :D

To się psika jeszcze raz po myciu i nic nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.