Skocz do zawartości

Pianownice ręczne-stężenia


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Piotr13: nie wosku nie mam Dopiero dziś umyłem autko po potraktowaniu pianą i nawoskowałem. Docelowo chcę tylko pianownicą myć jak będzie przykurzone, przybrudzone lekko. Jak będzie bardzo brudne to jak piszesz pianą mycie wstępne później na 2 wiadra+wosk i to chyba najlepsze rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Może głupio i w złym miejscu? Ale najpierw nawiązując do tematu. Dziś było moje pierwsze pianowanie :-) kiepsko :-) stężenie jak na nalepce z piany. Sg fruit foam - 100ml na litr. To mega za dużo!!! Druga próba to 50ml na litr. Lepiej ale też piana leciała jak dla mnie zbyt wąskim strumieniem. Co to są te filce????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.torosopot.com/oferta_filc.htm tak właśnie wyglądają filce kolor nie ma tutaj akurat znaczenia mogą być szare, czarne, białe, żółte itp. i najlepiej ten klej zdrapać nożykiem w celu lepszego przepływu wody i piany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Epoce 2L, 2 filce, ciepla woda calkowicie miekka bo ze zmiekczacza, stezenie 35ml/1L SG Fruit zalanej na maxa mam slabe efekty. Piana taka sobie i nawet polowy sedana nie oblece bez pompowania praktycznie co element. Probowalem juz 3, 1 filca i jakos dalej slabo. Oczywiscie jak z czasem ubywa w Epoce mikstury to dluzej leci piana ale to i tak krotko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Epoce 2L, 2 filce, ciepla woda calkowicie miekka bo ze zmiekczacza, stezenie 35ml/1L SG Fruit zalanej na maxa mam slabe efekty. Piana taka sobie i nawet polowy sedana nie oblece bez pompowania praktycznie co element. Probowalem juz 3, 1 filca i jakos dalej slabo. Oczywiscie jak z czasem ubywa w Epoce mikstury to dluzej leci piana ale to i tak krotko jest.

 

Ja właśnie jestem na etapie testowania pianownicy EPOCA, ostatnio myłem mercedesa w124 pianą SG PA i przy 2 filcach użyłem 1,5l ciepłej wody +70ml koncentratu. Fakt że przy pełnej pianownicy pompowanie odbywa się częściej, ale to wydaje mi się nie zależy od pianownicy. Po prostu miejsca na wytworzenie ciśnienia jest za mało... Ja w swojej epoce od środka zatkałem całkowicie zawór upustowy, pozwala to uniknąć niepożądanego spadku ciśnienia przez wyrobiony zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Nabyłem pianownicę ręczną Gloria FM10. Są w niej założone filce 4szt.

Jaka będzie najlepsza konfiguracja tzn, ile filców i ile piany na litr wody żeby był najlepszy efekt. Posiadam pianę Shiny Garage Fruit Snow Foam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakies 40 ml na litr wody o temp jaka najczesciej bedziesz stosowal i sprawdz jak dziala z woda z twojego ujecia.

Regulacje przeprowadzisz dokladajac lub ujmujac filcu.

Prosta sprawa. Zobaczczysz ile piana sie trzyma na lakierze i czy ci to wystarczy do usuniecia zabrudzen z twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.