Skocz do zawartości

Preparaty do skóry SV kontra ZYMOL


mario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie mam wiele skóry w samochodzie (kierownica, mieszek biegów, dźwignia hamulca), ale bardzo o nią dbam. Skóra jest praktycznie nowa (zimą jeźdżę w rękawiczkach), a miesiąc temu wymieniłem kierownicę na nówkę z salonu. Używam preparatów Swissvax (clinera i mleczka). Jestem b. zadowolony z efektów. Ale zastanawiam się , czy jest coś lepszego? Jak SV wypada do Zymola?.

Jeśli temat już gdzieś był to przepraszam i prosze o kosz.

 

wntrzeo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

wntrze1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam preparatów Swissvax (clinera i mleczka). Jestem b. zadowolony z efektów. Ale zastanawiam się , czy jest coś lepszego?

 

Jeśli efekty Cię satysfakcjonują na Twoim kawałku skóry to nie zmieniaj preparatu.

 

Co do porównania z Zymolem - to zarówno Treat, jak i klasyczny Leather Conditioner wymaga więcej uwagi - nałożony za bogato i "niewygrzany" powoduje lepkie ręce.

 

btw.

Dużo zależy od gatunku, sposobu impregnacji i barwienia posiadanej skóry. Przy nowszych technologicznie autach, pielęgnacja kierownicy skórzanej to całkowicie inna para kaloszy, niż w "dziadach" sprzed 20 laty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli efekty Cię satysfakcjonują na Twoim kawałku skóry to nie zmieniaj preparatu.

 

Co do porównania z Zymolem - to zarówno Treat, jak i klasyczny Leather Conditioner wymaga więcej uwagi - nałożony za bogato i "niewygrzany" powoduje lepkie ręce.

 

btw.

Dużo zależy od gatunku, sposobu impregnacji i barwienia posiadanej skóry. Przy nowszych technologicznie autach, pielęgnacja kierownicy skórzanej to całkowicie inna para kaloszy, niż w "dziadach" sprzed 20 laty.

 

O matko - jakbym ducha zobaczył!! Miło że wróciłeś ;)

 

A wracając do tematu, to jakiś czas temu ćwiczyłem różne porównania - Zymol, Colourlock i Gliptone i skórę Valconę w Audi i kierownicę najlepiej czyścił ten ostatni. Mega killerem jest RenoMat od SAPHIRa, ale do świeżej kiery jest za mocny.

Wśród conditionerów najlepszy mat również był po Gliptonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie uzywam do skor ani SV ani Z, ale moze ma ktos doswiadczenia jak wypadaja w porownaniu do Gliptone?

 

Wg mnie Gliptone wypada najlepiej. Może cleaner nie pieni się tak jak Colourlock, ale po czyszczeniu zostawia skórę bardziej matową.

Co do SV, to ponoć jest to przebrandowany stary znajomy z Lederzentrum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odbijając odrobinę od tematu, jak spisuje się Colourlock LV Protector na tle SV Leather Milka (tego używałem)? Interesuje mnie kwestia zapachu, łatwości aplikacji i szybkości wchłaniania :?:

LV Protector,dośc wodnisty środek,zupełnie bezzapachowy.Aplikacja banalna,wg.instrukcji po użyciu cleanera trzeba poczekać 2h... jest to dość upierdliwe.Wchłania się dość szybko.Wykończenie w wyglądzie matowe,jednak skóra na początku ma tendencję do ślizgania się.Jest to bardziej impregnat,jak odżywka,ale się sprawdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, co znaczy "wodnisty"? Bo mi się bardzo dobrze pracuje z konsystencją Z Treata czy mleczkiem SVa :o

A używałeś może też Colourlockowego soft cleanera?

Jest to jakby mleko(takie o :D ) ,które lejesz na szmatkę i wcierasz w skórę.

Wolę od Gliptone-a na kierownicy,który przez dość długi czas jeszcze się klei.

Niestety nie miałem jeszcze styczności z tymi środkami Z i SV.

Używałem Soft Cleanera,w sumie to 2 opakowania już poszły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mam wiele skóry w samochodzie (kierownica, mieszek biegów, dźwignia hamulca), ale bardzo o nią dbam. Skóra jest praktycznie nowa (zimą jeźdżę w rękawiczkach), a miesiąc temu wymieniłem kierownicę na nówkę z salonu. Używam preparatów Swissvax (clinera i mleczka). Jestem b. zadowolony z efektów. Ale zastanawiam się , czy jest coś lepszego? Jak SV wypada do Zymola?.

Jeśli temat już gdzieś był to przepraszam i prosze o kosz.

 

A jak się ma stosowanie tych środków przy perforowanej skórze, nie pozapycha się ???

Ja z Gliptone przeszedłem na AIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.