Skocz do zawartości

Mycie ręczne/myjnie bezdotykowe - Wrocław


Manolito77

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzę jeszcze na innym aucie, bardziej brudnym i jak nie będzie padać.

 

Na pewno domywa 100% lepiej niz bezdotyk na Statoil obok Bunkra czy BP przy Milenijnej. Tam zawsze zostawały jakies mazy, film, a tu jest naprawdę czysto. Moje oczekwiania myjnia spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie auto po jeździe w deszczu to można bez piany spłukać i zejdzie 90 % brudu ... :dontknow:

Oczywiście możemy tu zaraz rozwinąć dyskusję na 5 kolejnych stron czy taki brud będzie umyty w 90%, 80% a może 95% ale to jest bez sensu i do niczego nie prowadzi.

Nie trzeba mieć tytułu profesora aby wiedzieć, że namoknięty brud jest łatwiejszy do usunięcia jednak nawet z takim brudem nie wszystkie bezdotyki sobie radzą co sprawdziłem już nie raz na innych myjniach (przyjeżdżałem autem z mocno namokniętym deszczem brudem) gdzie auto było po myciu ładne i czyste dopóki mokre. Jak wyschło to miałem wrażenie, że właściwie to nie było mnie na myjni.

Na Kępińskiej taki niezaschnięty syf zmywany jest idealnie.

 

Oczywiście jak będzie okazja to podjadę kiedyś swoim autem jak będę miał zaschniętego solno-zimowego syfa na lakierze i wtedy zrobię zdjęcia aby porównać na ile w takim wypadku spadnie skuteczność bezdotykowego mycia. Mimo wszystko mam już porównanie mycia takiego suchara na Kępińskiej (żałuję, że nie zrobiłem zdjęć) i powiem, że ta myjnia (piana+chemia) radzi sobie z takim szczurem znacznie lepiej niż inne bezdotyki we Wrocławiu. Jadąc na inne bezdotyki to choćbym nie wiem jak długo latał z lancą to po wyschnięciu auta od listew ozdobnych na drzwiach w dół aż do progów dalej auto było uwalone w postaci filmu z brudu. Po wizycie na Kępińskiej nie dość, że film był znacznie słabszy to został praktycznie tylko na samych narożnikach progów, tuż przy kołach oraz na narożnikach tylnego zderzaka, za kołami tylnymi - czyli w miejscach gdzie podczas jazdy syf najmocniej bombarduje lakier i najmocniej/najgrubiej do niego przywiera.

 

Co do mocy piany to ja mam na aucie FK 1000 Hi Temp (położony w listopadzie i już trochę dogorywający), na ów myjni byłem już ze 3 razy, za każdym razem solidnie traktowałem auto pianą i nie zauważyłem aby wosk spłynął. W kwestii samego PH piany to zapewne trzeba byłoby policzyć ile leci już z lancy bo najpewniej w karcie charakterystyki producent poda PH dla bardzo konkretnego stężenia (nie zdziwię się, jeśli będzie to stężenie 100%) więc biorąc pod uwagę jakie stężenie jest podawane na lancę trzeba by to policzyć z proporcji.

 

Na koniec dodam, że zostałem wczoraj wpuszczony do pomieszczenia "niezatrudnionym wstęp wzbroniony" i miałem okazję zobaczyć wszystkie bebechy myjni. Przyznam, że największe wrażenie robią pompy (potężny kawał żelastwa napędzany konkretnymi silnikami a nie zwykły Kerszerek postawiony w ukryciu za ścianą i udający myjnię. Do tego olbrzymi zbiornik na wodę i 3 metrowe zbiorniki/butle do uzdatniania wody. Oprócz tego zimą w odpowiednio zaprogramowanych temperaturach automatycznie z lanc leci delikatnym strumieniem woda ze środkiem zapobiegającym zamarzaniu. Podłoga w myjni jest podgrzewana tak więc w zimowych warunkach nie ma mowy, że wysiądziemy z auta na stanowisku i trzeba założyć na buty raki aby nie zaliczyć gleby. Dodatkowym plusem jest to, że z maszynowni myjni na lancę idzie woda o temperaturze 45 stopni (oraz duże ciśnienie) co czuć na lancy myjąc auto i myślę, że to także jest jeden z tych czynników, które znacząco podnoszą skuteczność mycia bezdotykowego.

 

Zresztą dalsze pisanie nie ma sensu bo to trochę jak nauka wiązania krawata przez telefon - niech każdy kto ma taką możliwość (będzie przejazdem przez Wrocław) podjedzie na Kępińską i sam przetestuje. Ludzie spoza Wrocławia mogą zawsze wejść na stronę producenta i sprawdzić czy gdzieś w okolicy nie mają tej myjni bo już parę ich w Polsce działa.

Pzdr.

 

P.S. Skontaktowałem się przed chwilą z producentem myjni (który dostarcza na nią także chemię) i uzyskałem informację na temat PH piany oraz jego zgodę na zamieszczenie takowej na forum aby zaspokoić wiedzę żadnych ilości PH w pianie.

Producent chemii informuje, że 100% stężenie chemii Aktywnej Piany ma wartość 12PH.

Na tej konkretnej myjni na Kępińskiej stężenie stosowane ma wartość 2,7% (mieszane z wodą przepuszczoną przez stację uzdatniania). Producent myjni podał mi wartość na poziomie 8-10PH.

Ze zwykłej proporcji wychodzą jakieś całkowicie kosmiczne wartości (chyba, że coś robię źle) więc podejrzewam, że liczy się to trochę inaczej. Ale to już pozostawię innym bo tu pewnie trzeba bardziej chemicznego umysłu i wzorów do obliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy piany to ja mam na aucie FK 1000 Hi Temp (położony w listopadzie i już trochę dogorywający), na ów myjni byłem już ze 3 razy, za każdym razem solidnie traktowałem auto pianą i nie zauważyłem aby wosk spłynął. W kwestii samego PH piany to zapewne trzeba byłoby policzyć ile leci już z lancy bo najpewniej w karcie charakterystyki producent poda PH dla bardzo konkretnego stężenia (nie zdziwię się, jeśli będzie to stężenie 100%) więc biorąc pod uwagę jakie stężenie jest podawane na lancę trzeba by to policzyć z proporcji.

 

Na nasze potrzeby to zwykły papierek lakmusowy przyłożony do tego co już leży na aucie nie wystarczy? ;) będzie takie samo porównanie do tego co używamy sami (test na forum).

Jak nie zmywa wosku, to ja lobbuję swoją okolicę o taką myjnię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt - zawsze można kupić gdzieś papierki lakmusowe i przyłożyć je do piany. Wyżej co prawda podałem wartości, które kilkanaście minut temu uzyskałem od producenta myjni ale ci, którym to nie wystarcza mogą to sprawdzić lakmusem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

GR_BKP - Na stronie CMK Myjnie znalazłem jedną w mojej okolicy, nie jakoś blisko domu, ale będąc przejazdem\po drodze... z ciekawości może uda się zajechać
.

Myjnia we Włocławku ma przez nas zawieszoną GWARANCJĘ i jako firma CMK myjnie nie gwarantuję jaką chemię tam obecnie stosują. Faktycznie można tam zobaczyć nasze urządzenia jednak nie wiem na dzień dzisiejszy w jakim stanie i jakiej jakości mycia można się tam spodziewać. Jest to ta myjnia o której wspominał na początku dyskusji Manolito77,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasze potrzeby to zwykły papierek lakmusowy przyłożony do tego co już leży na aucie nie wystarczy? ;) będzie takie samo porównanie do tego co używamy sami (test na forum).

Jak nie zmywa wosku, to ja lobbuję swoją okolicę o taką myjnię!

Dlatego udało mi się już zakupić tu we Wrocławiu paczkę papierków lakmusowych do badania PH i przy okazji mycia sprawdzę PH piany oraz chemii do mycia. Nie będzie żadnych niedomówień i dalszych pytań. Z ciekawości porobię też takie pomiary PH na innych napotkanych myjniach - zobaczymy jakie będą wyniki. Mam 100szt papierków więc jest co testować. :mrgreen:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 100szt papierków więc jest co testować. :mrgreen:

Jak dziecko zobaczy, to - jeśli dobrze pójdzie - dla Ciebie zostanie jeden pasek, czyli 25szt ;)

Ale za to będziesz znał PH wszystkiego co Cię w domu otacza :mrgreen:

Sorry za OT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie znalazłem trochę czasu na podjechanie na CMK myjnię w celu sprawdzenia ph aktywnej piany za pomocą papierowych pasków do mierzenia tego parametru

Zakupiłem te konkretne paski - chyba najbardziej popularne wśród chemików/sklepów chemicznych, 4 polowe, z zakresem 0-14ph.

4-polowe paski poprzez większa ilość pól miernika pozwalają na dokładniejsze przyporządkowanie wyniku do konkretnej wartości. 1 -polowe paski często nie dają tak konkretnego wyniku i pozostawiają nieco szerszy margines błędu.

 

4%E8%89%B2PH%200-14.%E6%9D%A15pg.jpg

 

Odpaliłem lancę z pianą, odczekałem do momentu aż wypłynie wodnisty roztwór i zacznie lecieć właściwa piana. Pasek zamoczyłem w strumieniu piany wylatującym z lancy. Nie maczałem go w pianie leżącej na ziemii, aucie lub innej powierzchni aby nikt nie mówił, że wynik może być wypaczony bo powierzchnia mogła być kwaśna lub zasadowa.

 

Oto wyniki - po prawej stronie pasek zamoczony w pianie, po lewej pasek czysty, wyjęty z pudełka aby porównać skalę odbarwienia. Generalnie pasek zabarwił się miedzy 11 a 12 PH. Jeśli miałbym wybrać tylko jedną wartość to ja bardziej określiłbym wartość dla tej piany jako 11 pH.

 

phtest.jpg

 

Mam nadzieję, że test dał odpowiedź na zadawane pytanie i nie będzie wątpliwości, domysłów, przeliczania itp.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Manolito77, śledziłem wątek od samego początku choć do Wrocławia mam kawał. Testem z papierkiem lakmusowym wyczerpałeś temat :good: Można jeszcze jedynie sprawdzić po którym pianowaniu zniknie wosk z auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA byłem dziś bo po wypadzie na deskę i wcześniejszym jeżdżeniu auto było na maxa zaszczurzone.

Umyło się całkiem dobrze. Ale...

...no właśnie ALE - myjnia świeża, jeszcze niezbyt ostro eksploatowana a wrzutnie już zżerają kasę. Miałem tylko 5pln + 2x1pln przy sobie (chciałem rozmienić ale obywatel pilnujący z pakamerki powiedział, że nie zostawiono mu żadnych drobniaków do rozmieniania) - wrzuciłem 5pln i tyle ją widziałem. Ani przycisk do zwrotu nie działał, ani nie nabiło kredytów. Musiałem jechać gdzieś na Orlen żeby mi rozmieniono papiery.

Tak więc rada dla innych - najpierw wrzućcie na próbę jak najmniejszy nominał żeby sprawdzić czy to w ogóle działa bo nigdy nie wiadomo co i kiedy zeżre automat.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że odebrałem mały gadżet do mojego Marolexa, trafiła się okazja do rozrobienia MagiFoam i sprawdzenia jej konsystencji z nowym osprzętem.

Ponieważ ostatnio zakupiłem paski do mierzenia pH stwierdziłem, że będzie to także idealna okazja do zmierzenia tej wartości dla Magifoam.

Sprawca dzisiejszego testu:

 

marolexdysza.jpg

 

Tu już na Marolexie:

 

20130123172408.jpg

 

I wynik pH:

 

20130123173731.jpg

 

Jeśli chodzi o stężenie to zrobiłem klasykę:

30ml Magifoam/ 1 litr ciepłej, kranowej wody.

 

Jak dla mnie odczyt pH ma wartość 8.

Test zrobiłem aby mieć pełną wiedzę na temat pH piany z myjni na Kepińskiej vs Magifoam w stężeniu jakie jest używane przez większość forumowiczów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj. Trochę piany.

 

 

 

Furka dosyć mocno ufajdana, wczoraj 200km w trasie.

Przyznaje że dobrze się domyło, jestem pod wrażeniem.

 

 

Ja tam za bardzo zadowolony nie jestem, tyle że bruda lekko zmyje.

Testowałem 3 w Pozku.

Po 3 tyg nie dają rady mocno zajechanemu błotem mojemu Leo.

PO wyschnieciu i tak widać lekki brudek.Tak że szału nima ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.