Skocz do zawartości

Ok 3 cm pęknięcie na desce


Qrius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może będziecie w stanie pomóc. Sprawa tyczy się "małego" pęknięcia na środku deski w okolicach szyby - ktoś prawdopodobnie próbował wyciągnąć siłowo czujnik temperatury. Można to w jakiś sposób zamaskować? wypełnić, zeszlifować i przemalować?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/131 ... db192.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e5 ... 5a240.html

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec miał kiedyś większe pęknięcie u siebie w Lagunie i nic z tym niestety nie zrobił - w zakładzie który zajmował się klejeniem plastików powiedzieli mu, że nie dość, że tamten plastik był miękki w dotyku to do tego deska cały czas pracuje i to puści po jakimś czasie. U Ciebie wygląda to trochę lepiej - jest w lepszym miejscu i dużo mniejsze. Być może uda Ci się znaleźć jakiś zakład co klei plastiki i Ci to zrobi a jeśli nie to tak jak kolega marvin piszę pomyśl o flokowaniu jeśli Ci się to podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi, jednak flokowanie w mercedesie nie bardzo mi się widzi :) W drugim aucie, polówce, nie wykluczone, że bym się skusił, tu jednak wolałbym zostawić wszystko tak, jak założyła fabryka. Jeśli nie będzie się dało tego zamaskować, to prędzej podmienię deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pekanie deski jest typowe w mercedesach tym bardzie w starszych rocznikach a spowodowane jest wysokimi temp. i nie powstalo to przez probe wyciagniecia czujnka.. flokowanie odpada, bo rownie dobrze moglbys polozyc sobie wykladzine na deske.. tez zakryje, ale nie musze mowic jak bedzie wyglada.. mozesz sprobowac skleic to plynna skora i zamalowac na czarno, pozniej pokryc bezbarwnym polmatem lub satyna ale niespodziewaj sie super efektow... napewno bedzie to lepiej wygladac niz wczesniej polecany flok.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flokowanie odpada, bo rownie dobrze moglbys polozyc sobie wykladzine na deske.. tez zakryje, ale nie musze mowic jak bedzie wyglada..

Heh, stąd też moja wypowiedź powyżej. Rozumiemy się myślę, zwłaszcza jak spojrzę na cuda jakie masz wpisane w stopkę. Spróbuję to przykryć jakąś elastyczną masą właśnie i pomalować. Jeśli nie wyjdzie, to będę zastanawiał się nad wymianą deski. Zobaczymy. Chcę doprowadzić Panią Mercedes do stanu jak najlepszego, pomimo, że będzie się to odbywać powoli i stopniowo. Ale małymi kroczkami może uda się coś w końcu wskórać. Raz, że prowadzi się to bajecznie (jak to w gwieździe), dwa, że wiąże mnie z tym autem nie mały sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź kup sobie blaszke św. Krzysztofa i naklej tam :mrgreen:

 

a jak chcesz to dobrze zrobic to tylko ściagac deche i do porządnego plastikarza zawieśc zeby od spodu to połatał, takie coś to kilka dyszek powinno wyjsc, ale sciaganie dechy to nie bedzie godzina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stopce mam wypisane cuda ktore uzytkuje na codzien, a takich mniej uzywanych jest troche wiecej bo znajda sie m.in. w126 sec, w114/115 coupe, pare w107 slc i sl i kazde z nich ma deske popekana a najbardziej te ktore jezdzily po californi.. pekniecie jest powierzchniowe, czyli z gory, bo od spodu albo jest stelaz metalowy albo plastikowy ktory rzadko ulega takim uszkodzeniom.. dowiedz sie ile skasuja w smart repair za taka naprawe i czy konieczne jest wyciagniecie deski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mercedesach najczęściej pękały od temperatury deski w kolorze niebieskim. Pokryte są winylem, więc klejenie od spodu nic nie da. Trzeba szukać magików od smartów, którzy wypełnią szczelinę i polakierują deskę.

...albo... założyć parktronic a to idealne miejsce na wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę w czwartek-piątek do S+ w Katowicach, niech wycenią. Jeśli naprawa przerośnie koszt deski na szrocie, to wymieniam. A mozolna rzeźba z wymianą mi nie straszna, także tu nie będzie problemu, z tym, że wtedy poczekam już z wymianą do wiosny :) Ktoś się orientuje w cenach usług tej sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.