Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię nieco temat.
Używał/używa ktoś do osuszania ręcznik work stuff beast?
Jak się sprawuje? Będzie tak samo dobrym wyborem co monster czy też jednak któryś z nich jest wyraźnie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Panowie potrzebuje kupić dużo mf tylko i wyłącznie przydatne przy korektach lakieru to przecierania i do wymywania IPĄ past ;>? Czy to gdzieś w Polsce czy z Ali obojętnie chodzi o coś sprawdzonego i najbardziej zbliżonego do Waxpro albo dokładnie to.

To czemu nie zamówisz wax pro?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz dokladnie takie same jak Wax Pro (tylko metka inna) i taniej o 1zł na sztuce (przy wiekszych ilosciach mozesz negocjowac cene) : http://www.waxparadise.pl/szukaj,hd+microfiber,0.html
Tez bezszwowe? Bo słabo widac na zdjęciu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy była tu mowa o mikrofibrach Tenzi ale chyba nie więc napiszę o tym teraz. Tenzi ma fajne fibry 40x40 gramatura 325 dwustronne żółte i niebieskie 40x40 gramatura 250 niby dwustronne chociaż tu zdarzały się niektóre z gorszą drugą stroną. Obie naprawdę fajne szmatki za niewielkie pieniądze. Mi się udało kupić za 4.67zł żółtą i 3.99 niebieską w bricomanie chociaż już ich niestety nie widzę... Na stronie tenzi i w innych sklepach kosztują trochę drożej gdzieś po 2zł więcej z tego co kojarzę. Naprawdę spoko szmatki. Korzystał ktoś też z nich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka findingów.

Auchan ma poniżej 1zł kolorowe fibry. Kupiłem z 20, żeby się wyróżniały to w kolorze czerwonym do brudu - plastiki na wysokości podłogi w aucie, opony, bagażnik. Farbują przy pierwszym praniu.

K2 king używałem razem z kilkoma podobnymi i droższymi do wymywania claeanera ipą i tu była potrzebna pojemność. K2 kosztuje 15zł za 40x60 i nią pracowało się najlepiej.

Showcarshine: https://showcarshine.pl/polerowanie-czyszczenie/showcarshine-microfiber-apt-laser-cut-gray-40x40.html

docierałem wosk i ręcznik zbiera super. Nie czuję jakoś dużych/grubych ręczników do docierania przy oszczędnie położonym wosku.

Ogólnie z showcarshine kupiłem rożnych z 10 i wzystkie są fajne. Jeden którego nie polecę to orange silk bo pylił przed praniem jak głupi i nie sprawia wrażenia puszystego, bardziej wygląda niż robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 21:11, Lukaso napisał:

Nie pamiętam czy była tu mowa o mikrofibrach Tenzi ale chyba nie więc napiszę o tym teraz. Tenzi ma fajne fibry 40x40 gramatura 325 dwustronne żółte i niebieskie 40x40 gramatura 250 niby dwustronne chociaż tu zdarzały się niektóre z gorszą drugą stroną. Obie naprawdę fajne szmatki za niewielkie pieniądze. Mi się udało kupić za 4.67zł żółtą i 3.99 niebieską w bricomanie chociaż już ich niestety nie widzę... Na stronie tenzi i w innych sklepach kosztują trochę drożej gdzieś po 2zł więcej z tego co kojarzę. Naprawdę spoko szmatki. Korzystał ktoś też z nich? 

Te niebieskie są dodawane do Quartz Shampoo. Do osuszania się oczywiście nie nadają, ale to przyzwoite fibry. Dobrze mi się taką dociera NW. Ogólnie są w porządku do zastosowań, w których powinno się używać miękkich i krótkowłosych mikrofibr. Ale do powłok się nie nadają, bo wychodzą z nich trochę farfocle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były w Tesco mikrofibry 5 sztuk za 15 zł i kupiłem dwa paczki i one nie zostawiają włosków, są mega miękkie i delikatne i naprawdę dobrej jakości. Te z tenzi troszkę chyba gorszej jakości nawet. Ta z Tesco rownała się jakością w dotyku z mikrofibrą za 20 zł ale marki nie pamiętam bo tylko pomacałem w sklepie. Szkoda że już ich nie ma bo do lakieru w tej cenie sztos. 

Jeszcze są fajne w leroy Merlin takie różowe. 40x40 z jednej strony króciutkie włosie a z drugiej długie. Fajna dość puchata i miękka naprawdę fajna jakość za 4.25zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Vaflex Na alibabie nie masz ochrony kupujących no chyba że paypal. Ale jest też sprawa o której wspomniał przedmówca przy dużym zamówieniu wchodzisz w dużą wagę (10-15kg+) a duża waga to kurier wiec cło/vat na 100% plus obsługa celna plus rozesłanie tu w kraju więc wyjdzie tak średnio aby to się opłaciło musiał być znaleźć chętnych na duże ilości pewnie 500-1000kg+. Przy takiej ilości dostał byś taką cenę u chińczyka że opłaciło by się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 21:09, piotr@sta napisał:

@Vaflex Na alibabie nie masz ochrony kupujących no chyba że paypal. Ale jest też sprawa o której wspomniał przedmówca przy dużym zamówieniu wchodzisz w dużą wagę (10-15kg+) a duża waga to kurier wiec cło/vat na 100% plus obsługa celna plus rozesłanie tu w kraju więc wyjdzie tak średnio aby to się opłaciło musiał być znaleźć chętnych na duże ilości pewnie 500-1000kg+. Przy takiej ilości dostał byś taką cenę u chińczyka że opłaciło by się.

Masz racje, musiałbym kupować minimum 10tys, i to nie wiem czy by sie opłacało bo dokładnie nie znam cen w jakich warto by było to sprzedawać aby poszło. Myślałem czy nie wejść w biznes 🙂

Jak coś to myślicie które by sie obracało brać, jaka gramatura oraz cena była by "satysfakcjonująca"? Co wy byście kupowali, i czy myślicie że szybko by schodziły ?

Ogólnie też w fabryce robią rękawice takie jak ma adbl do mycia, ale też trzeba 10tys zamówić, wątpie że by to zeszło.

Nie wiem czy to offtop czy nie, w sumie pisze o tanich mikrofibrach, jeżeli offtop to przepraszam 🙂

Bez nazwy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.10.2018 o 12:13, lukasz87 napisał:

Panowie potrzebuje kupić dużo mf tylko i wyłącznie przydatne przy korektach lakieru to przecierania i do wymywania IPĄ past ;>? Czy to gdzieś w Polsce czy z Ali obojętnie chodzi o coś sprawdzonego i najbardziej zbliżonego do Waxpro albo dokładnie to.

Spróbuj na superwipe.pl

W dniu 13.02.2019 o 10:11, Vaflex napisał:

Masz racje, musiałbym kupować minimum 10tys, i to nie wiem czy by sie opłacało bo dokładnie nie znam cen w jakich warto by było to sprzedawać aby poszło. Myślałem czy nie wejść w biznes 🙂

Jak coś to myślicie które by sie obracało brać, jaka gramatura oraz cena była by "satysfakcjonująca"? Co wy byście kupowali, i czy myślicie że szybko by schodziły ?

Ogólnie też w fabryce robią rękawice takie jak ma adbl do mycia, ale też trzeba 10tys zamówić, wątpie że by to zeszło.

Nie wiem czy to offtop czy nie, w sumie pisze o tanich mikrofibrach, jeżeli offtop to przepraszam 🙂

Bez nazwy.png

Weź jeszcze pod uwagę jedno. Jesli trafisz na cwanego Chińczyka, to próbki Ci przyśle OK, a jak zamówisz dużą partię to towar może być całkiem innej jakości. Jak nie będziesz miał z nim umowy (sic! :)) lub nie będziesz miał tam na miejscu kogoś kto Ci dopilnuje wszystkiego to masz wtopę zapewnioną. I bujaj się z towarem... Znam kilku takich co ściągali od nich różne rzeczy  i tak właśnie popłynęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Teraz, david2888 napisał:

@V1RU$ cieszę się, ale pomyliłeś markety hah nie netto tylko dino. Chyba że też je w netto znalazłeś 😁

Dino - już poprawiłem. Ech, mieszają mi się zawsze te nasze markety.

Ciekawe czy to taki jednorazowy rzut czy one zawsze są ?

Pani ekspedientka zrobiła uśmiech bo brałem 12 wafli i browara.

Jakoś trzeba sobie prace umilać.

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ Co jakiś czas są też zwykłe MF w rozmiarach 40x40, 40x60 oraz duże 60x100 (jeśli dobrze pamiętam rozmiar) dobre i tanie 😉 

Te do szyb są częściej i również polecam (pamiętając że tutaj cena czyni cuda 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, david2888 napisał:

Ja je kupowałem już rok temu. Ostatnio @Domelowi kupowałem i wysyłałem 10 szt hah

Super są. Rozlokowałem je w 4 miejscówkach. Domówię u Ciebie 10 kolejnych wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.