Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem trochę fibr w leroy merlin. Tanie, duże, gramatura marketowa. Używam jako "brudnych" do wnęk, progów i kół. Bardzo fajne sa w tej cenie. Mają taki model z dłuższym włosiem z jednej strony, niebieskie. Cena 2-3zł. Kolorowe w kilko-paku też dają radę. niska gramatura na plus jeżeli zawsze używamy czystej strony do pierwszego śladu brudu. Łatwiej też się piorą.

 

Kiedyś przy okazji kupiłem też ręcznik do osuszania k2 quadra, jasny waflowy. Jest na prawdę okej i kupię nastepne. Lepiej będzie się suszyć 2-3 takimi auto niż jednym większym i grubszym. Suszę tylko kładąc ręcznik - bez przesuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pany Koffane :):)

Fajna fibra 420-500 GSM (może być mniej o ile będzie w typie FW Two faced Yaga) ale dwustronna. W sensie z obu stron taka sama oczywiście. Jakieś typy ?  Więcej niż 500 nie chcę bo do docierania wosku mam ADBL Puffy a przy QD i QW lepiej mi się pracuje cieńszymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W Kielcach w Auchan znalazłem mikrofibry po 1.39zł. Testował je Swagtv także można obejrzeć na yt jak się prezentują. Do wnęk, komory itp są jak znalazł
Jaki mają wymiar? Mam jakieś w domu z auchan ale to spory prostokąt

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ja kupiłem ostatnio w Tesco zestaw rękawica + fibra do osuszania i według mnie jak za tą cenę fajny zestaw. Fibra miękka, w miarę gruba i do polerowania powinna się bez problemu nadawać. 
IMG_20170916_093735.jpg&key=6141984ee2888f3b8aa7c37ddd323c1c1b4a7439859fb5fbd67db476e2c50345
 
 
 
 
I jak te produkty sie sprawdziły?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Obi ma 3 MF. Nadają sie do czegoś w naszych pracach?
Pomarańczowa miala sklad 80/20
a niebieska 90/10 albo odwrotnie 08c941b11664c2378afe6db4a4502a53.jpge53eba00d28dc492fb4cec448792b1c8.jpgbe707b0ffea699ec0c004c373dbac040.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

https://pl.aliexpress.com/item/Multifunctional-Microfiber-Interier-Towel-Dual-Texture-Perfect-For-Dashboard-Mirror-Screens-Vents-and-Seats/32790147699.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.264.417c3c00A9MPFd

Zamówiłem 2 na próbę, ale tak mi się spodobały, że robię kolejne zamówienie. Są GENIALNE. Mega miękkie i puszyste - poziom ADBL Fluffy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MichałES napisał:

tak najtańszą ,chociaż zastanawiałem się nad tymi bez krawędzi 

Najtańsza ma skład 20/80, pozostałe dwie 30/70 - to pierwsza różnica. Ja mam te najtańsze tylko białe do czyszczenia skóry. Ze wszystkich białych, które zamówiłem testowo z różnych sklepów ta miała najlepszą jakość więc zamówiłem sobie zapas. Do lakieru używam innych. Uważam, że w tej półce cenowej to bardzo porządna fibra.
Edit: ta średnia cenowo bez krawędzi niestety ma na brzegach lekko podpalone włókna czasem - trzeba się wtedy pilnować żeby tym nie jechać po lakierze. Z bezkrawędziowych z kilkunastu, które zamówiłem na testy wybrałem tą ze sklepu carchem.pl - krawędzie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.