Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobbjack, Kupiłem kiedyś te fibry w Castoramie pakowane po 3 sztuki. Kosztowały około 9zł za jedno opakowanie. Jak za tą cenę to mogą być, a na pewno są lepsze od innych budżetowych fibr sprzedawanych w marketach. W porównaniu do Kirklandów/Eurow są zdecydowanie cieńsze, po praniu w szarym mydle i płukaniu w occie dalej są puszyste. Co prawda do wosków ich nie używałem, ale do QD są całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby kupić naprawdę tanie i całkiem przyzwoite fibry, np. do dosuszania zakamarków karoserii, gdzie może po myciu wciąż być brud (więc szkoda byłoby używać do tego jakichś drogich), to... zapraszam do Biedronki. Kupiłem tam niedawno dwie w paczce, takie ciemnożółte z wzorem w kratkę. Są miękkie i grube, a przez to chłonne.

 

Tylko nie bijcie. :D

Cofam swoje słowa. :thumbdown: Pralka nieodwracalnie je zabiła. Pomimo moich późniejszych prób ręcznego prania w delikatnym środku i długotrwałego moczenia w occie, są już twarde na zawsze. I puściły kolor - z żółtych zrobiły się szare. Wprawdzie to i tak było napisane w celu zwrócenia uwagi na jakiś egzotyczny (z punktu widzenia kosmetyki aut) produkt, ale i tak - utwierdziłem się, by nie recenzować rzeczy niesprawdzonych. :)

 

Kupiłem na próbę pięć fibr za 6,80 w Auchanie na dziale samochodowym. Skusiłem się, bo są strasznie miękkie. I przez to chłonne - myk, dwie szmatki, jedna do wycierania i wykręcania, druga do poprawiania, 10 minut i auto osuszone. Poleciłbym, gdyby nie to, że chciałem je dziś rano wyprać. Wrzuciłem do miski, nalałem ciepłej wody... a ta zabarwiła się na kolor wynikły z połączenia kolorów poszczególnych szmatek. :D

Te zaś przestały puszczać kolor po pierwszym ręcznym wypraniu i są bardzo ok. :) Jak na produkt mega budżetowy - bardzo chłonne, nadają się jak najbardziej do osuszania, ale i do docierania QD czy niewidzialnej wycieraczki. Bardzo fajnie mi się nimi pracuje i przy najbliższej okazji kupię kolejną paczkę, bo doskwiera mi niedobór szmatek przy dłuższych pracach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam 5-cio pak fibr z tesco bodajże topdrive 3 kolory - dwie żółte dwie pomarańczowe i jedna szara. Tanie, nie puszczają kolorów, prane już kilka razy i nic sie z nimi nie dzieje. Wiadomo, do docierania QD albo innych specyfików moga być zbyt mało puchate, ale to wnętrza, coś przetrzeć, wnęki to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są te fibry za 6,80 w Auchanie jeszcze? Dziś byłem i nie mogłem znaleźć. W miarę sensowne fibry były w czteropaku, ale za ponad 16 zł, a to już lepiej kupić Eurowy.

Wczoraj dokupiłem kolejną paczkę, 5,49 zapłaciłem, bo je przecenili. ;) W Auchanie w Zabrzu (M1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są te fibry za 6,80 w Auchanie jeszcze? Dziś byłem i nie mogłem znaleźć. W miarę sensowne fibry były w czteropaku, ale za ponad 16 zł, a to już lepiej kupić Eurowy.

Wczoraj dokupiłem kolejną paczkę, 5,49 zapłaciłem, bo je przecenili. ;) W Auchanie w Zabrzu (M1).

 

Możesz wrzucić jakieś zdjęcie tej paczki? Będzie mi łatwiej szukać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są te fibry za 6,80 w Auchanie jeszcze? Dziś byłem i nie mogłem znaleźć. W miarę sensowne fibry były w czteropaku, ale za ponad 16 zł, a to już lepiej kupić Eurowy.

Wczoraj dokupiłem kolejną paczkę, 5,49 zapłaciłem, bo je przecenili. ;) W Auchanie w Zabrzu (M1).

 

Możesz wrzucić jakieś zdjęcie tej paczki? Będzie mi łatwiej szukać :P

Proszę uprzejmie :) Oczywiście są na dziale samochodowym (przynajmniej w M1 w Bytomiu i w Zabrzu).

 

fibry.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.