Skocz do zawartości

Skóra samochodowa.


muzycom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

W naszej encyklopedii skóry ukazał się artykuł o skórze samochodowej.

 

Myślę, że Was zainteresuje. Znajdziecie tam też ciekawe nieczęsto spotykane przypadki :)

 

 

Skóra samochodowa

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, świetny artykuł, jednak nic o skórze w Fordach, a tym najbardziej jestem zainteresowany. Skóra w moim FFI 2002 szczególnie na boczkach jest w złym stanie i chciałbym własnymi siłami, oczywiście idąc za radą takich specjalistów jak Łukasz, co nieco naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

fryc1981 powiem szczerze do fordów jakoś nie mam materiałów. Inna sprawa, ze skóry jak na lekarstwo w tych samochodach. Jednak coś pomyślimy.

 

Wyślij zdjęcia uszkodzeń nam na maila coś poradzimy.

 

soll Niestety nic się nie da zrobić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos skóry... Czy ktoś mógłby mi ze swojego doświadczenia powiedzieć na czym polegają główne różnice między skórą sztuczną a naturalną i czy mogę się spodziewać niespodzianek ze strony sztucznej po np. 3 latach użytkowania w daily ride (oczywiście zakładamy, że pierońsko o nią dbam) ? Z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Bardzo fajny artykuł :good: Wyłapałem małą literóweczkę na samym początku przy podpisie drugiego fociaka: Oldtimer o dyżym stopniu patyny ;)

 

Dzieńdybry

 

Skutek zamiłowania do Alo Alo zapewne.

 

Eko skóra nie oddycha. Występują też problemy z jej łamliwością. Pod wpływem potu i temperatury z górnej warstwy materiału migrują składniki odpowiedzialne za elastyczność.

 

Przez to eko skóry nieraz pękają. Takie uszkodzenia są nienaprawialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Od 7 do 50 zł netto za metr bieżący.

 

Technologicznie rzecz biorąc przepaść. Oczywiście nic z dolnej półki w aucie długo nie wytrzyma. Są tez różne rodzaje tak samo jak plastików. PU, PVC itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzycom, jak widizałem w tekście poruszyłeś kwestię MB-texu módłbyś coś o nim napisać bo jestem ciekaw szczerze, najlepiej w odniesieniu do mercedesów z przełomu lat 80/90. Bo czasami można z grosze wyrwać i czy warto zmieniać zwykłą szmatę na MB-tex.

 

A i jeśli chcesz dorzucić np. zdjecie ciekawej skóry w MB(w sumie dosyć zwykła ale nie do końca) to spójrz jak wyglądała tapicerka skórzana w w201( lub jak popularnie sie mawia 190) azzurro,

 

I może od razu zapytam czy mógłbyś podać jakieś sposoby na poradzenie sobie z odklejającą się eko skórą na boczkach własnie w mercach w201 i w124, neistety od słońca się odkleja na górze w necie czytałem że dobrym sposobem jest podgrzanie mocną suszarką czy też opalarką by uzyskać alestycznośc i przyklejenie klejem epoksydowym. Szukanie boczków z nieodklejoną eko skórą jest trudne tym barziej jak ja potrzebuję do auta z 4 elektrycznymi szybami nie korbotronikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Mb-tex to tak naprawdę dobra ekoskóra.

 

Z tego co się dowiedziałem kiedyś w luźnej rozmowie z właścicielem Lederzentrum GmbH był to produkt BASF. (o ile dobrze pamiętam, bo mieliśmy wyjazd służbowy za wschodnią granicę... ;) ) Jak na swoje czasy przełomowy, drogi i dobry jakościowo.

 

Cena nie grała roli i praktycznie do zastosowań przemysłowych tej jakości eko skóry już się nie produkuje.

 

Czego na pewno nie przeskoczyli? Oddychalności. Jeśli chodzi o wytrzymałość to wystarczy pogadać z jakimś taksówkarzem :-] Czy warto wymieniać? Ja wole siedzenia materiałowe niż eko. Bo co by to nie było zawsze to sztuczny materiał. Natomiast jeśli chodzi o względy praktyczne i priorytetem jest że trzeba te siedzenia szybko wymyć i ciągle się coś na nie rozlewa to MB-tex.

 

PS Mogę prosić o podpięcie tematu? Myślę, że artykuł przyda się każdemu fanowi autodetalingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.