Skocz do zawartości

APC - jaki, jeśli nie Meg's?


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się zachlapie i się od razu przetrze, chociaż rozmaże trochę to da się zmyć. Wyżera konkretnie, opary silniej skoncentrowanego mocno gryzą i zostawia w sumie dość chemiczny zapach. Ale cena kusi. Za bankę 10l koncentratu w okolicach 150 zł wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, (być może) głupie pytanie - APC będzie lepszy do mycia zaniedbanego samochodu niż szampon?

Zakładam, że samochód nie jest woskowany i nie martwi Cię zmycie wosku przez APC (wtedy byłby zadbany a nie jak to określiłeś zaniedbany:) )

Więc, przed myciem możesz dokładnie spryskać całe auto APC w odpowiednim stężeniu ,robiąc to w zacienionym miejscu upewniając się wcześniej że powierzchnia lakieru nie jest gorąca. Doczyścić pędzelkiem wszelkie zakamarki (grill, znaczki itp.) Pozostawić na parę minut i spłukać myjką, optymalnie w temp 70 stopni Celsjusza. Następnie mycie szamponem. W ten sposób z pomocą APC łatwiej i dokładniej domyć zaniedbany samochód.

Przed płukaniem gorącą wodą można sobie też ułatwić pracę nanosząc na dolną część drzwi ( i inne miejsca gdzie zwykle gromadzi się smoła ) preparatu do usuwania smoły.

 

Pozwole sobie wrocic do tego co napisał Tomasz KRK jestem zmuszony splukiwac APC zimną wodą poniewaz dysponuje weżem ogorodowym to srodek ten nie zostanie tak dobrze spłukany jak wodą podgrzana i pozostanie na lakierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
może się ktoś podzielic opinią na temat APC Valet Pro ?

 

ja mam akurat, tylko nie wiem co powiedziec ;) bo nie mialem doczynienia z innymi apc...

 

z tym, że ja tak stosuje ze biore wilgotną fibre, psikam na nią APC, wykrecam troche i wtedy czyszcze plastiki... i czasami sie zdarza, że tym sposobem sobie nie radzi na jasnych chropowatych plastikach, tak jakbym chciał - w stężeniu 1:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Niech ktoś napisze który najlepszy:

- NIELSEN APC CYCLONE

- VALETPRO APC

- AUTOBRITE MULTI PURPOSE CLEANER

- Megs APC

- AUTOSMART APC

 

Chodzi mi głównie do mycia nadkoli, silnika, wnęk dzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z tych co wymieniłeś używałem tylko Nielsena, i mogę go z czystym sumieniem polecić (ma przyjemny zapach, szczególnie w porównaniu do megsa), do cięższych zadań przy stężeniu 1:5 powinien bez problemu dawać rade, no i do tego jest w przystępnej cenie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując APC Nielsen Cyclone z Meguiars APC to zdecydowanie Megs w tym samym stężeniu jest mocniejszym środkiem. Nielsena zakupiłem w bańce 5L, Megsa dostałem z Show Car Shine w ramach gratisu. Na skundlonym wnętrzu golfa garażowanym przez 7 lat w stodole, na plastikach wew. i podsufitce wymiótł Nielsena w stężeniu 1:10.

Na DW AutoSmart g101 zbiera dobre opinie tylko dla "wąchaczy" zapach średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało istotne info, że Meguiars jest dedykowany do czyszczenia wnętrza

Używałem w pianownicy jako pre wash oba środki i Megs z brudem radzi sobie lepiej od Nielsena: na oponach, nadkolach, plastikach wew. i na zewn.

VP APC jako środek do czyszczenia wnętrza tez się nadaje do usuwania owadów z karoserii.

BTW kupiłem z bańki VP APC 2l to jutro zerknę jak się sprawuje na brudach zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.