Skocz do zawartości

APC - jaki, jeśli nie Meg's?


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak szukam bez efektu, więc poproszę jednak o pomoc:)

Jakie oprócz Megsa mamy dostępne APC? są jakieś tańsze alternatywy? Co jest godne polecenia? I do czego głównie używacie apc? Czy apc zmywa woski?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Partner forum

APC - jak sama nazwa wskazuje All Purpose Cleaner czyli do wszystkiego łącznie ze skórą wszystko zależy od stężenia jakie sobie zrobisz.

 

Wosk przy myciu APC spłynie z lakieru.

 

Inny niż Megs hmm Nielsen ma coś chyba w swojej ofercie, więcej nic mi nie przychodzi do głowy z tego co w POLSCE, za granicą to praktycznie każda firma typu CG itp. mają APC.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G101 - fantastyczny produkt

 

Czy apc zmywa woski?

Tak

 

I do czego głównie używacie apc?

G101 świetnie sprawdza się w czyszczeniu plastików wewnątrz auta (nie zostawia osadu). Ponadto do czyszczenia progów, emblematów, mycia wstępnego, felg etc...no i jedną z jego głównych zalet jest to że świetnie zmywa owady. Jest bardzo wydajny, zależnie od zastosowania rozcieńcza się z wodą w różnych proporcjach, zwykle 1:4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G101 - fantastyczny produkt

Podzielam zdanie kolegi, jeżeli czyści płytki, fugi i tynki na budowach a jednoczesnie stoły kuchenne i tapicerkę oraz doskonale czuje się w "pobliżu" chromu i niklu to czego szuakć innego, mamy jeden superprodukt do wszystkiego.

Każdy płyn o odpowiednim (bezpiecznym) ph zasadowym mozna bez kozery opisać w ten sposób, ale czy spełni oczekiwania każdego?

 

Preparaty o ph alkalicznym (zasadowym) rozpuszczają woski, jak każdy detergent do usuwania zanieczyszczeń tłustych (preparaty kwaśne zaś usuwają naloty rdzy i kamienia), więc dobierając odpowiednio wysokość ph płynu zasadowego mamy super duper extra APC :)

Dlatego niejednokrotnie firmy chemiczne sprzedają jeden preparat o różnych stężeniach ph w różnych opakowaniach i kolorach jako "extra - super" środki do danego materiału, dobierając tak stężenie środka aby czyszczonej powierzchni nie uszkodzić i uniknąć kłopotliwych reklamacji, że coś tam zeżarło tapicerkę a nie usunęło smoły :D

 

Może to zbyt daleko idące uproszczenie, ale mniej więcej o to w tym chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WashClub napisał/a:

G101 - fantastyczny produkt

 

Podzielam zdanie kolegi, jeżeli czyści płytki, fugi i tynki na budowach a jednoczesnie stoły kuchenne i tapicerkę oraz doskonale czuje się w "pobliżu" chromu i niklu to czego szuakć innego, mamy jeden superprodukt do wszystkiego.

Każdy płyn o odpowiednim (bezpiecznym) ph zasadowym mozna bez kozery opisać w ten sposób, ale czy spełni oczekiwania każdego?

 

Wyczuwam nutkę ironii czy nad interpretuję? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuciłem okiem na to, co cytowałeś i wydało mi się, że jest tam kawałek mojej wypowiedzi i uznałem, że jestem winny wyjaśnienie;) ale fakt, moja odpowiedź jest bezprzedmiotowa, jak przeczyta to jakiś moderator to niech wywali, proszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianie to co napisałeś jest dla mnie zupełnie jasne. Zastanawiam się czy zdaniem gecko tak szerokie zastosowanie g101 nie dyskredytuje jego zastosowania w autokosmetyce, stąd moje pytanie raczej do niego niż Ciebie :)

Ależ skąd.... po prostu opis preparatu oddaje jego szerokie spektrum zastosowań. Czasami niepotrzebnie kupujemy szereg różnych preparatów, nie wiedząc, że już mamy odpowiedni ale pod inną nazwą.

Przepraszam jeżeli zrozumiałeś mnie źle, lub moja wypowiedź wypadła ironicznie.

 

Tak na marginesie, należy zwracać uwagę na wysokość pH preparatu jakiego się używa na lakierze, zbyt silne może powodować plamy na starszych lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC głównie powinien służyć do odmywania trudnych miejsc i gorszego brudu. Używanie go na nawoskowanym aucie niszczy wosk także jako substytut szamponu się raczej nie nadaje. Szampon to szampon - ma umyć tak żeby jak najmniej zaingerować w nałożony wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, jak widzisz, chodziło o raczej auto bez wosku;p przynajmniej ja to tak odebrałem. takie całkiem zaniedbane auto co ma większośc polaków:)

 

Tak tak Maciek, wiem, że o to chodziło i w tym kontekście pisałem, ale przy okazji ująłem przypomnienie o jego właściwościach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.