Skocz do zawartości

Doprowadzenie do porządku INOXu


Mirko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiałem się gdzie umieścić pytanie i w sumie nie wiem czy dobrze wybrałem (to do modów ;) jakby co to proszę o przesunięcie w bardziej odpowiednie miejsce) ale do rzeczy, mam problem z drzwiami lodówki.

Na zewnątrz stal INOX, porysowana przez moją żonkę (chciało dobrze biedactwo), która użyła czyścika kuchennego. Próbowałem to spolerować jakąś pastą BOLLa i UC ale tylko delikatnie krawędzie się zaokrągliły a powierzchnia się wybłyszczyła. Rysy pozostały i trudno na nie patrzeć przy śniadaniu :/

Czy ktoś z Was ogarniał problem polerowania INOXU łącznie z satynowaniem?Jeżeli tak to może znacie jakieś sprawdzone metody i środki?

 

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiałem się gdzie umieścić pytanie i w sumie nie wiem czy dobrze wybrałem (to do modów ;) jakby co to proszę o przesunięcie w bardziej odpowiednie miejsce) ale do rzeczy, mam problem z drzwiami lodówki.

Na zewnątrz stal INOX, porysowana przez moją żonkę (chciało dobrze biedactwo), która użyła czyścika kuchennego. Próbowałem to spolerować jakąś pastą BOLLa i UC ale tylko delikatnie krawędzie się zaokrągliły a powierzchnia się wybłyszczyła. Rysy pozostały i trudno na nie patrzeć przy śniadaniu :/

Czy ktoś z Was ogarniał problem polerowania INOXU łącznie z satynowaniem?Jeżeli tak to może znacie jakieś sprawdzone metody i środki?

 

Pozdrawiam

Mirek

 

Na rynku jest multum roznych wykonczen stali nierdzewnej w sprzetach AGD. Jesli Twoja lodowka jest satynowana wzdluznie/szczotkowana (widoczne pionowe/poziome slady obrobki) to mozesz sprobowac wyciagnac uszkodzenia najdelikatniejsza wloknina scierna (np koloru szarego). Wazne jest zeby pracowac idealnie wzdluz oryginalnych sladow satynowania. Sprawdz najpierw gdzies na boku efekt. Jesli masz wykonczenie satynowe, ale rownomierne, obawiam sie ze bedzie ciezko to wyprowadzic bez wypolerowania calej powierzchni (np pasta Autosol) i potem ewentualnie nadania satyny od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany za pomocą włókniny ściernej 3M (szara - akurat taką miałem), stal na mojej lodówce była szczotkowana poziomo więc przy zachowaniu takiego kierunku tarcia, ryski zostały wyprowadzone, został ślad kliku głębszych ale tu trzeba się naprawdę przyjrzeć no i pewnie usunę je przy okazji kolejnej akcji sprzątania po sprzątaniu :| Włóknina bardzo ładnie "satynuje" trzeba jednak uważać na to by szlifować "od końca do końca" panelu bo inaczej widać mocno miejsce tarcia.

Generalnie wszystkie sprzęty AGD u mnie mają szczotkowany inox więc nie tylko lodówka została odświeżona - jak głosi hasło reklamowe jednej z sieci - zostałem bohaterem w domu :lol:

DS_Tomek, wielkie dzięki za podpowiedź - włóknina leży i się kurzy w garażu a człowiek myśli co tu zrobić :o Jeżeli będzie nam dane kiedyś się spotkać to masz u mnie duże piwo ;)

 

Warto tez spojrzeć w linki podane przez Griffe - można się wiele dowiedzieć - ale ceny Metabo są kosmiczne 8-)

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.