Skocz do zawartości

Oświetlenie wnętrza pojazdu


Marian_K

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza jest lampka na czoło ;) Gdzie się nie obrócicie tam jest jasno :)

 

macie coś sprawdzonego co nie będzie świeciło punktowo ?

http://www.light-test.info/index.php?op ... 54〈=pl

po zastosowaniu dyfuzoru spełnia Mactronic Twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundos dlatego tak jak pisałem zdecydowanie był bym za taką lampą z świetlówką niż LEDami. tego właśnie się obawiałem.

 

kris1987 bardzo fajny pomysł.. ale mi było by jak zwykle mało ;) więc pewnie zrobił bym takie dwie żeby z obu stron auta oświetlało żeby cieni nie dawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja kiedyś planowałem zakup tej listwy yato ale po rozmowie z warsztatami co ją posiadali zrezygnowałem. Każdy ją przerabiał u elektryka aby mocniej świeciła. I płacić ponad 200 i pewnie ze stówkę elektrykowi to odpuściłem. Zakupiłem na allegro halogen led slim 20w (ok.34zł)i umieściłem go na statywie. Do prania tapicerki czy czyszczenia,naprawy skór jest lux tyle że trzeba go co chwile przemieszczać a ogólnie to i tak nic nie zastąpi światła dziennego.

Zawsze wole wyjechać przed garaż i zrobić inspekcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja zakupiłem taką lampę podwieszaną pod sufitem w sklepie tim.pl pod nazwą przenośna lampa warsztatowa, kupiłem wersje ze świetlówką , fajna rzecz, mi bardzo odpowiada.

Poniżej zdjęcia wykonane niestety komórką ale wyłączyłem światło w garażu i lampę w telefonie i tak to wygląda :

 

l1_zpsveog9ncl.jpg

 

l2_zpslxqtbnot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast kupić postanowiłem sam zrobić lampe podwieszaną pod sufitem.Lampa zrobiona z dwóch jarzeniówek 60cm 18W.Całkowita długość rozsunięcia 220cm w dodatku możliwość przesuwania sobie lampy na wieszaku w dowolne miejsce

Lampa prezentuje się następująco.

16399227884_1d15060374_c.jpg

17020203902_91e4ab4898_c.jpg

16399226094_5383c5ecef_c.jpg

16833877848_8a5b0b5c49_c.jpg

 

Efekt świecenia

16399228464_aa80db1d03_c.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ostatnio dużo myślałem nad oświetleniem wnętrza, a halogen 500W obok twarzy i strach przed spaleniem auta co chwila spoglądanie czy wszystko dobrze, czy nie uderze głową itd :kox: Pojechałem do elektrycznego po oprawę 1x36w do tego świetlówka firmy chyba spectrum barwa zimna, kawałek rurki "peszel" znaleziony w domu, jak i haki wykonane z pexa od ogrzewania podłogowego osłonięte otuliną. Kilka trytytek i gotowe :D Jakoś nie powala ale spełnia swoje zadanie, pot nie leci z czoła nie ma już stracha i można działać. :ad:

Wygląda to tak:

IMG_20160221_194901.jpg

a oświetla tak:

IMG_20160202_160405.jpg

IMG_20160202_160416.jpg

ale syf :D

IMG_20160202_160426.jpg

a tutaj ostatnio jak prałem w124

IMG_20160218_200528.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie (i Panie) może ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie bezpieczniejszego rozwiązania jakim jest z pewnością oprawa zamknięta.

Barwa światła dzienna 4000K więc zbliżona do takiej jak w sprzedawanym przeze mnie zestawie HQI.

Lampka posiada wbudowany włącznik.

 

5f12ed9e1304005b.jpg

 

aa7048475bfeba79.jpg

 

9056d3ebabfed3c7.jpg

 

8f49cce2797be2e4.jpg

 

Cena za taką lampkę to 90 zł + koszty wysyłki.

 

Pozdr Łukasz

 

dokładnie dlatego planuje kupić rurę z plexi o średnicy większej gdzieś 3mm i wsadzę w nią świetlówkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok mocy w (W) jest podana długość? jeśli tak to dla 35W za duża jak do auta a z kolei 28W może być za złabym światłem :( 42mm wysokości do przeżycia zamocowac jakieś uchwyty i też dobry pomysł. Świetlówki T8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki T8 ?

 

Barwa 4000K. Brak przewodu przyłączeniowego w zestawie (możliwość dokupienia wg potrzeb)

 

Lampka posiada wbudowany włącznik.

 

bd0d734bbbbcedbc.jpg

 

886aab233434fa3c.jpg

 

Cena za taką lampkę to 90 zł + koszty wysyłki.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Szukam ciekawego i nie drogiego oświetlenia do wnętrza auta. Niestety przejrzałem sporo ogłoszeń na alledrogi nic ciekawego nie trafiłem. Może macie jakieś propozycje, gdzie szukać jeszcze pod jakimi hasłami. Jak na razie jedną z opcji jest ta tuba na foto u góry. Tylko czy to da się przerobić pod uchwytu i jak to świeci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ciekawego i nie drogiego oświetlenia do wnętrza auta. Niestety przejrzałem sporo ogłoszeń na alledrogi nic ciekawego nie trafiłem. Może macie jakieś propozycje, gdzie szukać jeszcze pod jakimi hasłami. Jak na razie jedną z opcji jest ta tuba na foto u góry. Tylko czy to da się przerobić pod uchwytu i jak to świeci??

 

da150cedb91d852bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ciekawego i nie drogiego oświetlenia do wnętrza auta. Niestety przejrzałem sporo ogłoszeń na alledrogi nic ciekawego nie trafiłem. Może macie jakieś propozycje, gdzie szukać jeszcze pod jakimi hasłami. Jak na razie jedną z opcji jest ta tuba na foto u góry. Tylko czy to da się przerobić pod uchwytu i jak to świeci??

 

Przeklej do wyszukiwarki w allegro : Lampa warsztatowa Brennenstuhl do komory silnika. Aukcja aktualna i do wnętrza się sprawdzi, dodatkowo jest z uchwytem.

 

Była już mowa w tym temacie o tej lampie, wystarczy prześledzić 4 strony :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.