Skocz do zawartości

Oświetlenie wnętrza pojazdu


Marian_K

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakiś sprawdzony patent na oświetlenie kabiny auta podczas wszelkich prac tam prowadzonych? Mnie do szału doprowadza odkurzanie w "półmroku" jaki panuje wewnątrz, a wieszanie "dyndających" lampek, które cały czas się potrąca podczas pracy jest równie irytujące...

Podzielcie się proszę doświadczeniami w tym temacie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Odgrzewając kotleta.. jaka moc halogena do prac we wnętrzu? Planuję kupić dwa na stojakach żeby po obu stronach auta ustawić by uniknąć w miarę cieni które padają jak jest jedna lampa. Halogeny 150W wystarczą czy 500W musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że tu chodzi o wnętrze. Ja mam MH 150W ale używam go do prac nad lakierem a do środka nie sprawdza się za dobrze bo daje aż za mocne światło. takie wrażenie jak by paliło kolory i wogóle. daje też mocne cienie przez to jak np. pierze się podłogę czy odkurza to jak stoi z tyłu to my dajemy mocny cień a jak jest po drugiej stronie auta to daje cienie z konsoli czy foteli itp. dlatego chcę postawić dwa żeby światło się krzyżowało i nie było cieni.. lub bynajmniej w mniejszym stopniu. a Wy na jakich pracujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem zainteresowany kupnem takiej lampy, tylko powiedzcie mi czy te ledowe oświetlenie będzie dobrze sprawdzać się przy czyszczeniu wnętrza auta, czy daje dobre światło? Temat ucichł i nie ma żadnych konkretów :) Wszędzie są te ledowe, a gdzie można kupić takie ze świetlówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem tą lampke yato. W sumie nie jest taka genialna do środka. Daje sporo światła, ale skupia w jednym miejscu. Często trzeba ją przewieszać, jak się pracuje z tyłu czy z przodu. Musiałem sobie dopomagać innymi źródłami światła np. przy wnękach na nogi w przednich miejscach. Ponieważ jest za długa i nie poręczna. Ale nie powiem, wbudowane akumulatory, oraz to, że lampki są ledowe pobierają mało prądu i mogą pracować bez podłączania do zasilania. Pracuje na tyle długo, że spokojnie można poradzić sobie z całym wnętrzem. Jeszcze nie doszedłem do tego, jak przymocować najlepiej tą lampę wewnątrz auta, ponieważ dach samochodu nie jest na tyle szeroki, żeby użyć "teleskopu" zaczepiałem za uchwyty nad głowami wewnątrz za haczyki. Za te pieniądzę w sumie jest całkiem fajna. I nie sprawia wrażenia trwałej.

 

tutaj wygląda poglądowo jakie światło daje ta lampa w sumie całkiem spoko :

 

IMG_0727_zps4709c12f.jpg

 

ale kawałek dalej za to jest ciemno...

IMG_0728_zps7d2046d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiałem się jak można w wewnątrz auta zamontować tę lampę Yato. Szukając na alledrogo znalazłem inną. Jest tańsza (od 85zł) i ma więcej ledów (160szt.). Niestety nie ma tego bajeranckiego uchwytu na maskę, jedynie ten zaczep na maskę, parametry ma podobne. Częściej gdy jest już szaro dłubię przy silnikach niż we wnętrzu auta i chyba to mnie przekonuje żeby zakupić te tańszą. Uchwyt spróbuję sobie sam zmotać a za zaoszczędzoną stówkę kupię coś innego. Na popularnym portalu aukcyjnym wpiszcie w wyszukiwarkę 160 led. Fotki niżej:

lampa1.jpg.90c788b6e4d5adff693ceb6476ae273a.jpg

lampa.jpg.6b3594199f77c3c272212cc6a7e1af67.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.