Skocz do zawartości

Wielki test pH produktów do detailingu!


Rekomendowane odpowiedzi

Pan Miyagi,

 

jedynie uzupełniająco. żeby komuś nie przyszło do głowy liczyć odczynu pH jak roztworu :). jest to zadanie trudniejsze - na poziomie końca podstawówki, a więc spokojnie do ogarnięcia :kox:, ale jeśli nie jesteś chemikiem to bez flaszki nie podchodź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Mam kilka pozycji, może komuś sie przydadzą.

Zaczynamy:

Custom factory ACTIVE FOAM pH 13,5

Custom factory Shampoo&Wax pH 7

Tar&insect remover z Tesco - pH 9

Shiny garage D-tox pH 7

Shiny garage APC lime pH 7

Klasyk prickbort pH 7

Szampon TuningKingz pH 7

Szampon Autobrit purple velvet pH 7

I ciekawostka, a nawet dwie, testowałem też pH dwóch qw

Fast wax firmy Presta pH 9,5

Quick wax firmy Custom factory pH 9

Ciekawe jak się czują powłoki pod nałożonymi fast wax i quick wax wymienione wyżej 😋😏

Jakby ktoś był zainteresowany pH tych produktów firmy Custom Factory, to mogę w wolnej chwili każdego z tych produktów zrobić test, posiadam testery wszystkich. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przekopiowane posty z tematu Citrusa.

Shiny Garage Citrus PreWash

1. pH produktu bez rozcieńczenia wyszło 13,36. Chyba więcej niż na papierkach, które ktoś wcześniej wrzucał. Nie pamiętam nicku użytkownika. 
2. Przy 1:9 wyszło 13,03 - czyli tak jak zalecają dla PA
3. Przy 1:20 wyszło 12,79 - zalecane dla opryskiwacza. 

Zrobiłem tez mocniejsze rozcieńczenia.
1. Przy 1:2 wyszło 13,22
2. Przy 1:4 wyszło 13,05
3. Przy 1:5 wyszło 13,09
4. Przy 1:40 wyszło 12.23

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Bardzo fajnie że prowadzone są takie testy, pomiary. Pasuje żeby ktoś mądry napisał jak pH wpływa na właściwości lakieru, usuwanie brudu, trwałość powłok czy włosków itd. Dla mnie sama informacja że np. Piana jest lekko kwaśna nie jest niczym złym. Środki do czyszczenia i pielęgnacji skóry też są lekko kwaśne (tak jak PH skóry) Próbowałem myć samochód pianą o pH 7 i co? Tragedia! Rozmawiałem z przedstawicielem producenta i sam stwierdził, że piana o pH 7 nie myje. Sprzedają taką, bo ludzie chcą mieć pianę neutralna i tyle. Jest popyt. Wątek bardzo ciekawy i rozwojowy pod warunkiem że wyciągniemy właściwe wnioski bo sam pomiar pH niczego nie wnosi.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bo to jest tak na prawdę tylko temat pomiarowy, temat zbiorczy: " jakie produkty mają jakie pH" i tyle. Nazwa, zdjęcie, pH - wszystko w jednym miejscu, nic dodać nic ująć. Tylko, że tytuł wprowadza w błąd albo na początku był inny zamysł. A jak działa dany produkt to są odpowiednie tematy testowe.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.