Skocz do zawartości

Sonus Leather Conditioner vs. RG Leather Balm


julian

Rekomendowane odpowiedzi

A czy można porównać sonusa do gliptone G12 który był by lepszy ?

Mógłby się ktoś wypowiedzieć?

 

 

A co to znaczy lepszy ? ;)

 

Gliptone mocno pachnie "skórą", silnie natłuszcza, u mnie zostawiał skórę z lekkim tłustawym nalotem, który nieco doskwierał.

 

Sonus pachnie bardzo przyjemnie, jest "lżejszy", nie czuć go tak bardzo pod palcami po aplikacji.

 

Oba nie nabłyszczają skóry i nie nadają jej śliskości, to ich bardzo mocne strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem sonusa, ale stosuje gliptona do czarnej skóry i w mojej opinii nie nabłyszcza skóry dzięki czemu otrzymujemy ładne matowe wykończenie, a przede wszystkim na plus zasługuje to że po aplikacji skóry są tępe (nie wiem jak prawidłowo się pisze:D), co sprawia że na zakrętach tyłek nie śmiga nam po powierzchni foteli:) Jedynym minusem jest zapach, którym po aplikacji przechodzą rzeczy:D chociaż i tak ten minus nie wpływa na moją opinię i mogę gliptona śmiało polecić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem własnie na etapie poszukiwaniu odpowiedniego sodka do skóry i chyba następny będzie własnie sonus

Gliptona mam, naprawdę duży + że nie powoduje efektu ślizgania, zapach na początku wydawał sie fajny, natomiast do momentu kiedy nie przyszło lato i wypady nad rozlewiska... jak sie otworzyła auto które było rozgrzane na słońcu to było dosłownie pier***niecie nazwijmy "zapachu"

Troszkę przesadzone to jest... jak dla mnie takie rzeczy powinny pachnąć delikatnie lub tylko wyłącznie przy aplikacji... Po coś zostały wymyślone zapachy do auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema. Dobry test, można z niego wyciągnąć konkretne wnioski. Ale, żeby takie były efekty to trzeba zrobić wszystko od A-Z i tu mam problem. Czym można zastąpić Versiegelung lub LV protector? Siedzę aktualnie w Anglii i nie mam pomysłu jak na angielski można przetłumaczyć sobie ten produkt? A tych konkretnych tu nie dostanę.

 

Mysle, ze taki zestaw jak poniżej w linku Sonus'a starczy jako czyscidlo i odżywka, ale brakuje środkowego specyfika... Pomoże ktoś? :oops:

 

http://www.cleanyourcar.co.uk/interior/ ... od_39.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Tylko, żeby doszło do standardowego dbania o skórę, to najpierw trzeba ją konkretnie zrobić, co nie? :mrgreen: Mam, wydaje mnei się, skórę w aucie w dość przystępnym stanie, auto niby dopiero 6/7-letnie, ale tylko lekko przetarty mam boczek, poza tym wygląda w miarę OK, ale domyślam się, że żaden Hans przez swoją kadencję nie robi nic z taką skórzaną tapicerką w swoim aucie ;) Więc tak sobie myślę, że jak konklretnie o nią zadbam, to później styknie już tylko tak jak mówisz.

 

A ten zestaw Sonusa jest dobrym rozwiązaniem? Po przeczytaniu tego testu odżywka mi odpowiada, ale nie wiem, czy cleaner jest dobry, czy to tylko taki zbędny produkt na doczepkę i warto kupić co innego? Czsto jest tak, że zaleca się używanie dwóch środków tego samego producenta, ale nie wiem jak to w tym przypadku. pzdr :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

LV Protector jest środkiem konserwującym. Przewidziane jest, że można na niego nałożyć jeszcze odżywkę. Problemy nie powinny wystąpić. Nie wiem jak łączy się będzie łączyć ta konkretna chemia, ale wątpię aby wystąpiły jakieś problemy. Co najwyżej możesz osłabić wiązanie LV Protectora. Generalnie problem jest wam znany z wosków i nie musi występować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wyskocze z pytankiem :)

mam zestaw Colourlock (cleaner + LV) i chciałbym do tego conditioner od Sonusa...

.. jaką kolejność aplikacji zastowsować po cleanerze?

 

Wypuściłem od siebie -naście aut z kanapką lv + sonus oraz lv + autofinesse hide i nigdy nie było problemów nawet wręcz przeciwnie. Osobiście uważam, że colourlock pod odżywkę to mus jak cleaner pod wosk. Sonus jak już wiele razy powtarzałem jest u mnie w top 3 jeśli chodzi o odżywki do skóry. Ba, powiem nawet , że kiedyś zrobiłem z jednym z forumowiczów test. Na jeden fotel w aucie poszedł Sonus a na drugi Swisswax. Właściciel dostał zadanie organoleptycznie ocenić który fotel jest przyjemniejszy w dotyku i wizualnie. I wybrał fotel smarowany sonusem.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie,czy jeśli skóra jest przygotowana zestawem colourlock i nałożę odżywke,to nastepnym razem powtarzać czyszczenie + LV - Protector + odżywka czy wystarczy LV protector i odzywka?

 

Jak często powtarzać zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wyczytałem LV protector nie ma właściwości czyszczących

 

LV Protector to środek stworzony typowo pod potrzeby i problemy przemysłu samochodowego i nowych tapicerek.

 

Główne zadanie to ochrona powierzchni skóry przed wycieraniem szczególnie w obrębie boczków siedzeń. Jest to najczęstszy problem z jakimi można się spotkać w nowych samochodach. Pozostałe cechy to możliwie duża transparentność. Nie zmienia charakteru skóry, stopnia połysku, ma neutralny zapach. Tworzy powłokę na warstwie wykończenia, wzmacniając go. Jest to najbardziej rozwinięty technologicznie środek w naszej ofercie. Kilka koncernów samochodowych wystawiło pozytywne opinie co do stosowania go do stosowanych przez siebie skór. Młodszy brat Leder versiegelungu. :)

.

I właśnie dlatego pytam bo wyczyściłem skóry i skończył mi się Strong Clean,zabezpieczyłem LV protector i czekam na paczke z Sonus Leather Conditioner.

I teraz nie wiem czy dokupić cos do czyszczenia?Po roku od pierwszego czyszczenia i zabezpieczenia brudu było zdecydowanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LV protector?

 

muzycom, a co ze swojego arsenału polecasz jeszcze położyć po duecie:

 

Soft Clean -> LV Protector -> ???

 

Czy te dwa spokojnie starczą? W/w zestaw aplikuję mniej więcej co miesiąc.

 

Ewentualnie coś z parki bohaterów tematu: Sonus Leather Conditioner vs. RG Leather Balm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.