Skocz do zawartości

Jak wyczyścić skórę anilinową


bartk-k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy spotkał się ktoś już ze skórą niewykończoną jako tapicerka samochodowa? Skóra pochodzi z amerykańskiego Dodge Rama w procesie garbowania nadano jej kolor natomiast nie ma lica jak popularne skóry. Jest bardzo gruba, sztywna i wchłania bardzo wszystko co się aplikuje do czyszczenia a po wyschnięciu brud i plamy zostają. Czym to wyczyścić i jak zakonserwować?

59442a9ed27f5_skra.JPG.046f3a10dc456bdc70a26531a05be6ba.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Piękna skóra!

 

Bardzo nietypowa jest to anilina lub semianilina.

 

Ciemne plamy powstały od tłuszczu. Czyścić można dobrą benzyną. Mała ilość na szmatkę z gąbki i przecierać miejsce po miejscu wahadłowo. Przy czym szmatka ma mieć tylko przez chwile kontakt ze skórą.

 

Moim zdaniem skończy się na malowaniu a to już praca dla zakładu profesjonalnego.

 

 

Proszę przenieść do działu Tapicerka i skóra i zmienić temat na jak wyczyścić skórę anilinową.

 

Pewnie jeszcze nie raz się temat przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skóra robi naprawdę kozackie wrażenie.

Po wykonaniu małych testów jest to na pewno anilina i tak jak piszesz są to plamy od tłuszczu i brudu które wniknęły i przebarwiły skórę. Próbowałem różnymi znanymi środkami benzyną też między innymi ale efekt słabiutki. O malowaniu klient nie chce nawet słyszeć chce mieć oryginalny dziki zachód w środku :)

Cały środek jest w takiej skórze ja na razie odkręciłem podłokietnik i powalczę, aż efekt będzie zadowalający. Sięgnąłem po starą literaturę książka wydana około 100 lat temu jak domowymi sposobami czyściło się i konserwowało różne rzeczy. Jak doczyszczę zamieszczę zdjęcia z efektem końcowym i przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.