Skocz do zawartości

Seat Toledo II, 2002 by Justyna


Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niby nic się nie dzieje, ale ostatnio Tolek został ogarnięty, tj. umyty, nawoskowany i odkurzony w partnerskiej myjni na2wiadra...

 

YNF9f0.jpg

YG3101.jpg

 

Wstawiony do garażu...

 

gJTsqt.jpg

 

No i dostał przedwczesny prezent na święta w postaci czerwonego "koca"...

 

JAimWL.jpg

yUkNhX.jpg

buHPeM.jpg

2wnYXO.jpg

6s1yHV.jpg

 

Teraz może sobie spokojnie czekać do wiosny... :-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu tutaj takie komentarze, czy dalej nie wiecie ze to auto dla niej to nie tylko zwykly samochod tylko cos wiecej? Ja mam podobnie, mam mega sentyment do swojego pojazdu i rowniez dbam o niego bardziej niz o inne rzeczy, tak robi wiekszosc na tym forum. Same szmatki do auta lepsze niz reczniki do kapieli. Podejrzewam ze zimy nie bedzie tego sezonu wiec zimowanie moze zbyt wczesne ale jak jest drugi pojazd to mozna zimowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator wyciągnięty na zimę?

 

zostanie wyjęty po świętach

 

Ale czemu tutaj takie komentarze, czy dalej nie wiecie ze to auto dla niej to nie tylko zwykly samochod tylko cos wiecej? Ja mam podobnie, mam mega sentyment do swojego pojazdu i rowniez dbam o niego bardziej niz o inne rzeczy, tak robi wiekszosc na tym forum. Same szmatki do auta lepsze niz reczniki do kapieli. Podejrzewam ze zimy nie bedzie tego sezonu wiec zimowanie moze zbyt wczesne ale jak jest drugi pojazd to mozna zimowac

 

dzięki za zrozumienie ;):good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, ten samochód to twój daily car czy jeździsz czymś innym a Tolek jest do podziwiania? :D I jestem diabelnie ciekaw efektów wyciszenia, sam chce walczyć z dźwiękami z podwozia i szumem wiatru stąd też pytanie. Obliczałaś ile zużyjesz mat na podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!

Właśnie przeczytałem cały temat :) Tylko 2h czytania.

Podziwiam pracę włożoną w Toledo... Sporo ludzi Ciebie nie rozumie bo Toledo to nie Mustang czy też BMW e9, ale mi też się podoba z tym że ja chce takie kupić na daliycara.(btw. Polecasz ten motor do zwykłej jazdy z pkt A do B? Czy 1.8 lepszy a spali to samo? Bo konstrukcja podobna). Ile kosztuje Cię eksploatacja? (rozrząd, amorki, paski i filtry?) Jak ze spalaniem?

Doposażanie idzie wolno, bo żeby zrobić do jak w fabryce to trzeba długo szukać gratów w odpowiednim stanie. Brawa za wyciszanie matami auta, niby zwiększają masę pojazdu ale to nie auto do wyścigów a jest zapewne poprawa akustyki w aucie mimo, że jeszcze została Ci podłoga i ściana grodziowa.

 

Pozdrawiam i podziwiam :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty nie są aż takie ciężkie. Ja na podłoge stosowałem w poprzednim aucie STp Silver - bardzo fajne. Na drzwiach miałem Dynamat ale jak ktoś nie wsadza car audio itp bez obaw może kłaść STP. Róznica bardzo duża. Najlepiej jak jużsie zabierać to opędzlować wszystko co możliwe, dach, drzwi, bagażnik itp. wtedy efekt jest najbardziej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, ten samochód to twój daily car czy jeździsz czymś innym a Tolek jest do podziwiania? :D I jestem diabelnie ciekaw efektów wyciszenia, sam chce walczyć z dźwiękami z podwozia i szumem wiatru stąd też pytanie. Obliczałaś ile zużyjesz mat na podłogę?

 

Na co dzień i zakupy jeżdżę skodą Felicją ;) Tolek jeździ głównie wiosna/lato. wygłuszenie daję naprawdę sporo a zwłaszcza przy audio :D szum wiatru to słychać głównie przez uszczelki w drzwiach, więc musisz sprawdzić czy u Ciebie już nie oklapły i czy dalej mają dobry styk.

 

btw. Polecasz ten motor do zwykłej jazdy z pkt A do B? Czy 1.8 lepszy a spali to samo? Bo konstrukcja podobna). Ile kosztuje Cię eksploatacja? (rozrząd, amorki, paski i filtry?) Jak ze spalaniem?

Doposażanie idzie wolno, bo żeby zrobić do jak w fabryce to trzeba długo szukać gratów w odpowiednim stanie. Brawa za wyciszanie matami auta, niby zwiększają masę pojazdu ale to nie auto do wyścigów a jest zapewne poprawa akustyki w aucie mimo, że jeszcze została Ci podłoga i ściana grodziowa.

 

do zwykłej jazdy jak najbardziej polecam, bo jest praktycznie bezawaryjny, nie bierze oleju, ale trzeba trafić na dobrze zadbany egzemplarz, bo jak wiadomo jak se dbasz tak masz :P Co do części eksploatacyjnych to muszę zerknąć na paragony, ale nie są to jakieś kosmiczne kwoty. Spalanie w trasie od 5,5 - 7 litrów, w mieście 8 - 10 litrów w zależności od stylu jazdy :D

 

maty nie są aż takie ciężkie.

 

to zależy jak się wygłusza :) u mnie już tak jakby mam dodatkowego pasażera w aucie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, Dzięki za radę... a jak z dynamiką jazdy? da się wyprzedzić czy trzeba rozpędzać? :kox:

 

Wiadomo że jak dbasz to masz, ale Toledo nie jest jakoś wybierane przez młodych (mam 20lat ale na daliy cara idealne), więc szanse są żeby znaleźć odpowiedni egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dynamiki to cóż... Tolek lubi wysokie obroty i wtedy dopiero jakoś jedzie :P więc przed wyprzedzaniem redukcja i ciśniesz :D z drugiej strony lubię go za elastyczność, bo nawet po mieście jeżdżąc 50 - 60 km/h mam piąty bieg i nie muszę go zmieniać nawet jak mam jeszcze zwolnić a potem przyśpieszyć. Radzi sobie ;)

 

C0rvette Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w Polsce już zim nie ma :-]:mrgreen: Więc możesz sobie spokojnie użytkować tego Seata... nie zgnije :D Jak to mówią, auto które stoi psuje się szybciej niż to które dużo jeździ... :P

I szacun za całą robotę wykonaną przy tym samochodzie.... pięknie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Justyna, przyrdzewiałe zaciski potraktowałaś tylko ADBL Vampire, bez mechanicznego szlifowania rdzy? Nie boisz się, że za jakiś czas znowu wyjdzie ruda? U siebie mam zamiar regenerować zaciski i trochę mi namieszało to w głowie, bo byłem przygotowany na szczotkę na wiertarce.

Zestaw naprawczy, czy tam reperaturki zacisków są ogólnodostepne czy jakieś konkretne źródło, tak samo ze śrubami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

co do zacisków i jarzm to proponuję jedyną słuszną metodę odnowy tj piaskowanie, malowanie proszkowe i wymiana wszystkich uszczelek,tłoczka,prowadnic i odpowietrznika na nowe. Dodatkowo przewody elsatyczne.

 

Poniżej fotki zacisków od Subaru Forester

 

Przed:

 

3eac068b972ce051gen.jpg

 

W trakcie:

 

1402b40abc824b6agen.jpg

 

ecd9a1a80957f8fcgen.jpg

 

37c05b6428f9c995gen.jpg

 

f777f775a034ee2fgen.jpg

 

Po:

 

dde36f7503dcf5d8gen.jpg

 

I zdjęcia zacisków w żony E46 325i (przy okazji wymienione 4 tarcze, klocki i przewody elastyczne):

 

531931425043a47bgen.jpg

 

bd3d053a4b5bef9bgen.jpg

 

ef620c78da70ed00gen.jpg

 

Po takiej regeneracji hamulce chodzą jak nowe i mocno cieszą oko. Malowanie pędzelkami czy sprayem jak by tego nie robić bez całościowej rozbiórki zacisku wygląda zawsze kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, przyrdzewiałe zaciski potraktowałaś tylko ADBL Vampire, bez mechanicznego szlifowania rdzy? Nie boisz się, że za jakiś czas znowu wyjdzie ruda? U siebie mam zamiar regenerować zaciski i trochę mi namieszało to w głowie, bo byłem przygotowany na szczotkę na wiertarce.

Zestaw naprawczy, czy tam reperaturki zacisków są ogólnodostepne czy jakieś konkretne źródło, tak samo ze śrubami?

 

zaciski były najpierw porządnie umyte, osuszone, przetarte papierem ściernym i śrobokrętem w trudniej dostępnych miejscach, o dziwo śrubokrętem mi się najwygodniej robi, bo mogę użyć większej siły i odchodziły całe płaty korozji. Po takim oczyszczeniu jeszcze raz umyte i osuszone. Potem cynk w spreyu i na to lakier.

 

zestawy naprawcze do każdego zacisku oraz śruby dostępne są w ASO i Inter Carsie.

 

co do zacisków i jarzm to proponuję jedyną słuszną metodę odnowy tj piaskowanie, malowanie proszkowe i wymiana wszystkich uszczelek,tłoczka,prowadnic i odpowietrznika na nowe. Dodatkowo przewody elsatyczne.

 

zgadzam się, dlatego zaciski były zdemontowane, wymienione uszczelki i odpowietrzniki natomiast piaskować je było mi szkoda, bo i tak są tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.