Skocz do zawartości

Bardzo twarda skóra foteli


buliyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy, już raz uratowaliście moje auto świetną poradą więc z obecnym problemem też postanowiłem się do Was zwrócić. Generalnie dbam mocno o auto i trochę martwię się o skórzaną tapicerkę. W poprzednim samochodzie miałem materiałową tapicerkę, którą dawałem raz do roku do prania. Po roku z nowym autem, nie oddałbym już skóry ale mam problem bo nie wiem do końca jak o nią dbać. Raz oddałem w tym czasie auto do kliniki skóry, ale nie byłem do końca zadowolony z efektu.

Problem jest w tym, że moja skóra jest bardzo twarda. Mam wrażenie że z tego powodu dużo szybciej pojawiają się na niej zagięcia itd. Chciałbym aby była mięka, matowa i zużywała się w jak najwolniejszym tempie. Po przewaleniu forum byłem już prawie zdecydowany na zakup Zaino Z10, ale ktoś napisał że pare osób się przejechało na tym specyfiku i nie wiem o co chodzi.

Autko to Audi A3 8P z czarno/grafitową skórą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, Widzę że nie znasz budowy skórzanej tapicerki ... :/

Skoro na skórze jest warstwa wykańczająca (lakier bezbarwny) to jak ta oliwka ma wejść w skórę ?

buliyo, Wiele nie da się z tym zrobić ... no jest jeden sposób, ale to nie proste, taką skórę trzeba nawilżyć specjalnym preparatem ale od wewnątrz ... inaczej jej nie zmiększysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na skórze jest warstwa wykańczająca (lakier bezbarwny) to jak ta oliwka ma wejść w skórę ?

A jak ma wejść odżywka?

Nie potrafię tego wytłumaczyć,może to jest i nawet błędne,ale zrobiłem na kilku fotelach test pt. na jednym pełny set+ między cleanerem a odżywką oliwka,a na drugim bez dodatku i te z oliwką wyczuwalnie były mniej sztywne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dlaczego tak się dzieje? Autko ma raptem 7 lat, przebieg poniżj 150k, nie jest zniszczona ta skóra.

Mogła z jakiegoś powodu stać się twardsza niż była początkowo? Po zakupie nie widziałem tego, ale z czasem widzę każde nowe załamanie ma tapicerce skórzanej.

P.S wrzucę zdjęcia dzisia lub jutro.

P.S 2 ten gltone ma różne produkty, w różnych cenach.. Jaki dokładnie zastosować?

P.S 3 mogę prosić o szczegóły nanoszenia tej oliwki? Nie zostawia tłustych plam na fotelach i na ciuchach później..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma wejść odżywka?

Nie wiem jak to wygląda w gliptone ale np. środek z zestawu colourlock to typowy środek do zabezpiecza przed wycieraniem i pękaniem skóry, jego zadanie to po prostu zabezpieczenie warstwy bezbarwnej, więc tu żadna odżywka nigdzie nie wchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

To ja może rozjaśnię temat.

 

Da się coś tam natłuścić od zewnątrz, ale niewiele.

 

Wysuszony komplet skórzany siedzeń spokojnie od spodu wchłonie 5 litrów środka natłuszczającego... Ile taki zabieg będzie trwał od zamkniętej, zewnętrznej strony skóry? Nie, wiem. ;)

 

Dlaczego skóra jest twarda:

 

Natłuszczana jest w procesie garbowania. z czasem oleje i środki natłuszające zwyczajnie skórę opuszczają :)

 

Twardnieje pod wpływem wysokiej temperatury.

 

Bardzo wysusza skórę woda a właściwie jej parowanie.

 

Wklej proszę zdjęcia uszkodzeń i tych pęknięć.

 

Generalnie rzadko się zdarza, że pęka skóra. Zwykle pęka lakier wykończeniowy co sprawia, że skóra zagina się ciągle w tych samych miejscach.

 

Jeśli chodzi o nasze produkty polecam środek do zmiękczania i natłuszczania skór ALTLEDER SOFTENER. Niestety nie ma go w sklepie. Jak wyślesz zapytanie o wyślij zapytanie na maila.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ojca aucie były wcześniej welury, ale się podarły, więc dorwaliśmy czarną skórę. Niestety fotele były w aucie, które stało dobrych kilka lat (więcej niż 5) przodem do słońca. Skóra się nie odbarwiła, ale mogę zużyć na nich zestaw gliptone,colourlock, duraglossa a i tak nic a nic się nie zmiękcza. Mam takie same fotele w swoim aucie i są mięciutkie. Te natomiast przez ostatnie lata nie widziały ogrzewania, klimy, jakiejkolwiek chemii. Drzwi nawet nikt nie otworzył raz na jakiś czas.

 

muzycom, ten ALTLEDER SOFTENER da radę? Stosować to po wyszczotkowaniu zamiast kremu/olejku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Raczej rozebrać fotel i aplikować od spodu, albo papierem ściernym otworzyć powierzchnie i powtórnie pomalować.

 

Gwarancji nie ma. Jeśli nie ma pęknięć, a skóra nie stała się krucha to szansa jest.

 

Mogę Ci wysłać 150 ml do przetestowania od góry bez innych zabiegów :)

 

 

Jednak na skórę też dobrze wpływa walcowanie. Słowem używaj i obserwuj efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie coś wytestuję co nie wymaga za dużego zaawansowania w nakładaniu itd.

Moje fotele wyglądają tak:

dsc0013fz.jpg

dsc0016kl.jpg

 

Wydaje się ok, ale są takie nienaturalne zmarszczki przy przeszyciach dlatego chcę działać aby nie doszło do jakiegoś pękania skóry :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Standardowo potrzeba rozebrania fotela, bądź otworzenia powierzchni :)

 

Jeśli jednak masz czas i chęci możemy spróbować na skórze zamkniętej. Tym środkiem przywracałem do życia skóry twarde jak kamień, pamiętające jeszcze lata 30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, mam taki problem, tapicerka w moim samochodzie jest w b. kiepskim stanie, auto stało z rok czasu bez szyb i deszcz, słońce, mróz dostawało się bezpośrednio na fotele, ponadto nikt na nich nie siedział od kilku lat. Teraz skóra jest b twarda i pękają szwy. Proszę o poradę co kupić żeby je chodź trochę zmiękczyć. Już mam je rozebrane, kupiłem nici tytan 60e (nie wiem czy nie za cienkie) ale już trochę z szyłem i jest ok. Mój ojciec posmarował od wewnątrz lanoliną i trochę pomogło.

 

http://images68.fotosik.pl/1126/2841b8820c1921dbmed.jpg

 

http://images66.fotosik.pl/1126/ca4d03998d97329cmed.jpg

 

http://images68.fotosik.pl/1126/05ef06fdddaed44bmed.jpg

 

http://images70.fotosik.pl/1124/ad3d19b6d5271d2amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.