Skocz do zawartości

Myjnia samoobsługowa - Katowice


t_scarf

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie niedaleko ale w Czeladzi można spokojnie sobie samemu podziałać - wjeżdzasz zamykasz bramkę i nikt nie widzi co się robi - bez problemowo można działać :)

 

gdzie? :)

 

jak wlatujesz do Czeladzi od bedzina na przeciwko orlenu jest taka myjnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i zastanawiam się dlaczego nikt nie oferuje do wynajęcia myjni aby samemu umyć samochód - wystarczy przecież większy garaż z wodą

 

Odpowiedz sobie na dwa pytania.

1. Ile kosztuje kupno gruntu, wybudowanie garażu, doprowadzenie do niego wody, prądu, kanalizacji, instalacja separatorów i uzyskanie pozwoleń na odprowadzanie ścieków.

2. Ile jesteś w stanie zapłacić za wynajęcie takiego garażu za 1h żeby byli chętni i inwestycja się zwróciła w miarę rozsądnym czasie ?

 

Przecież nie trzeba od razu kupować garażu można wydzierżawić to raz a dwa - niech kosztuje tyle ile myjnia ręczna lub niewiele mniej- za wynajęcie miejsca gdzie można zrobić kompleksowe czyszczenie łącznie z odkurzaniem - skoro opłaca się prowadzenie myjni ręcznej również będzie opłacało się prowadzenie myjni ręcznej samoobsługowej chociażby rezygnując z personelu myjącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu godziny na myjniach potrafią dwa samochody umyć czyli zarabia około 60-120 zł. Oczywiście trzeba zapłacić wynagrodzenie. znając stawki to około 10 zł/h

 

Ile jesteś w stanie zapłacić za godzinę wynajmu garażu z dostępem do wody i prądu, odkurzaczy, myjek ? Dodatkowo stajesz się konkurencją,ktoś może zobaczyć jak myjesz i zrezygnować z obecnej myjni wybierając Ciebie.

 

Podaj konkretną cenę jaką jesteś w stanie zapłacić za 1h takiego wynajęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu godziny na myjniach potrafią dwa samochody umyć czyli zarabia około 60-120 zł. Oczywiście trzeba zapłacić wynagrodzenie. znając stawki to około 10 zł/h

 

Ile jesteś w stanie zapłacić za godzinę wynajmu garażu z dostępem do wody i prądu, odkurzaczy, myjek ? Dodatkowo stajesz się konkurencją,ktoś może zobaczyć jak myjesz i zrezygnować z obecnej myjni wybierając Ciebie.

 

Podaj konkretną cenę jaką jesteś w stanie zapłacić za 1h takiego wynajęcia ?

Wszystko zależy od tego z jakiego wyposażenia mógłbym skorzystać - jeśli mówimy o pełnym wyposażeniu to byłbym w stanie zapłacić 20-25 zł za godzinę. Jako, że gram trochę na gitarze czasami wynajmujemy salkę prób z pełnym wyposażeniem (piece bas i elektryk, perkusja, mikser, kable, mikrofony) są to rzeczy, które kosztują niemało a jednak godzina spędzona na takiej sali to 25 zł - nie muszę wozić swojego pieca, perkusista nie musi taszczyć perkusji- same plusy. Samo miejsce z wodą i prądem przeznaczone do mycia jest warte dla mnie 10 -15 zł /h - mycie samochodu traktuję jak rozrywkę- jedni grają w piłkę inni chodzą na siłownię, ja lubię myć samochód i grać na gitarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odkopuję temat, bo lada dzień czeka mnie moje pierwsze podejście do detailingu, czyli: mycie na 2 wiadra, a potem przygotowanie lakieru do woskowania (glinka, IPA, itp) i samo woskowanie. Niestety nie dysponuję własnym zapleczem i jak na razie nie mam pomysłu, gdzie się udać.

 

Prawdopodobnie uda mi się skorzystać z myjni samoobsługowej w tygodniu przed południem - mam nadzieję, że będzie mały ruch i obsługa mnie nie pogoni. Natomiast rozglądałem się też wieczorami i zwykle myjnie samoobsługowe są fatalnie oświetlone. Starczy na przemycie auta, ale żadnych szczegółów nie zobaczę, więc większe prace odpadają.

 

Macie może jakieś sprawdzone miejscówki, które możecie polecić w Katowicach lub miastach sąsiednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
w sumie niedaleko ale w Czeladzi można spokojnie sobie samemu podziałać - wjeżdzasz zamykasz bramkę i nikt nie widzi co się robi - bez problemowo można działać :)

 

gdzie? :)

 

jak wlatujesz do Czeladzi od bedzina na przeciwko orlenu jest taka myjnia ;)

 

Odgrzewając stary post - a co jest w tej myjni dostępne? Standardowy wrzutowiec z myciem wstępnym, zasadniczym itd czy może mają coś więcej?

No i pytanie w jakich godzinach jest to czynne?

Samoobsługa?

 

Moge bywalców prosić o większe info?

Wygląda to na miejsce jakiego szukałem zwłaszcza w lato kiedy potrzebny jest "dobry" cień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od pewnego czasu szukałem miejscówki do porządnego mycia.

Tak z ciekawości podjechałem do PROdetailera w Tychach.

Plan był taki aby umyć dokładnie auto i przy okazji zdjąć fele i dokładnie je odszczurzyć.

Od dawna chciałem to sam zrobić, tylko nie było kaj,

 

Muszę powiedzieć że naprawdę byłem miło zaskoczony. Wszystko co potrzebne jest pod ręką. Przytachałem ze sobą arsenał na wszelki wypadek, ale na końcu użyłem tylko mojego szamponu.

 

Fajne jest to, że sam sobie umyłem auto i nikt się nie czepiał że "panie czemu tak długo to trwa".

Jedyne zdziwko miałem gdy dostałem do ręki myjkę ciśnieniową :shock:

Jest dupna jak moja lodówka :D

Bez jaj super sprzęt, prawie cały brud spłynął już przy pre washu. Dwa wiadra to była tylko formalność.

 

Po myciu i osuszeniu auto poszło na podnośnik. Maciek zdemontował fele i zabrał się do działania.

Powiem tylko tyle, że aż miło było patrzeć na robotę.

Maciek tak dokładnie wypucował felgi, że wyglądały jak nowe.

Sam bym tego lepiej nie ogarnął.

 

Naprawdę polecam miejscówkę.

Sam pewnie jeszcze nie raz wpadnę na płukanie szczura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepiam się pod pytanie kolegi, dodatkowo mogę prosić o jakieś dokładniejsze info odnośnie lokalizacji ? (ulica albo znacznik na mapce)

 

Jadąc od Będzina do Czeladzi myjnia jest po lewej zaraz za wiaduktem. Jest tam też sklep ARKO coś tam. Dość duże logo. Widać to dobrze jak się jedzie w kierunku w jakim napisałem. W drugą stronę łatwo przeoczyć bo jest to trochę schowane (jakby nie na frontowej elewacji jest to logo ale na bocznej).

 

Nie byłem tam jeszcze na rekonesans - jak ktoś to zrobi to proszę o info (ja też się podzielę jeśli ja pierwszy tam wpadne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest to dokładnie tak jak pisałpitheron, pierwszy lokal za wiaduktem, jakieś 800 m za M-1 jadąc w stronę Bytomia dokładnie na przeciw Orlenu. Tylko jadąc z Będzina jest zakaz skrętu w lewo trzeba pojechać trochę dalej i nawrócić koło Biedronki. Nie jest do końca, że można wszystko sobie zrobić na luzie. Do 17-tej siedzi tam szefu który jest właścicielem myjni i sąsiadującej automechaniki. Dwa miesiące temu miałem z nim konfrontacje jak wywaliłem sprzęt z bagola ..... ( panie jak tak można, ludzie myją własną chemią a do myjki 2 zł wrzucają itd.) Uspokoił się jak wyciągnąłem garść monet i zagadałem o naszym forum i że nie zmieni to faktu, że jak użyję własnej chemii to i tak wrzucę sporo kasy jak żaden :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych rarytasów zwykła myjka. Ostatnia moja wizyta była tam w piątek po 18-tej jedne autko się myło. Są minusy po wjechaniu do środka jest półmrok świeci jedna podwójna oprawa dopiero po załadowaniu monetami automatu nastaje jasność :D która pozostaje jeszcze z nami na 30 sek. po wyczerpaniu kasy w maszynie. Co do bramy to w takie wilgotne dni jak teraz nie wyobrażam sobie ją zamykać bo przy otwartych miałem problem z widocznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W Bytomiu na ulicy Chorzowskiej jest myjnia bezdotykowa Karcher Yello. Kiedyś tam przyjechałem z własnym wiadrem i kosmetykami i bez problemu ponad godzinę myłem samochód. Fakt że było to wieczorem kiedy jest mały ruch ale stanowiska są dobrze oświetlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja że swojej strony polecam myjnie yello karcher na Janowie w Katowicach ulica szopienicka myjka jka myjka ale mamy dwa fajne odkurzacze trochę placu do osuszania i zabawy z autkiem "ochrona" jak się zagada to spoko fajna rzeczą jest olyn do felg ogólnodostepny którym naprawdę fajnie doczyscimy fele przy pomocy szczotki płyn to oryginalny karcher bo widzialem jak dolewali może to nie luksusy ale dla blokowicza myjka i kawałek oswietloneg placu to dość dużo i nie ma problemu z własną pianownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

652033 Może ktoś polecić jakąś miejscówkę w okolicach Gliwic/Zabrza? Te myjnie co znam to wiecznie jest mnóstwo ludzi nawet nad ranem albo późnym wieczorem...

 

Podbijam. Przedwczoraj chyba większość się zmówiła w Zabrzu, bo trzeba było jeździć od jednej do drugiej, wszędzie ktoś pilnował późnym wieczorem :zly: Na kamerach mnie złapali kilka razy czy jak? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
652182 czeladzi

w Czeladzi masz Orlenu niedaleko szpitala.

Ale fajniejsza jest u nas w Będzinie. Cisza spokoj, wielki plac,juz kilka nascie spotow tu było :)

Zapraszamy viewtopic.php?f=210&t=6327&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

652033 Może ktoś polecić jakąś miejscówkę w okolicach Gliwic/Zabrza? Te myjnie co znam to wiecznie jest mnóstwo ludzi nawet nad ranem albo późnym wieczorem...

 

Podbijam. Przedwczoraj chyba większość się zmówiła w Zabrzu, bo trzeba było jeździć od jednej do drugiej, wszędzie ktoś pilnował późnym wieczorem :zly: Na kamerach mnie złapali kilka razy czy jak? :P

 

Byłem dzisiaj wypróbować na terenie firmy Ponicki Diagnostic Gliwice ul. Chorzowska 50d, mają 3 stanowiska szerokie i spory plac. Byłem dwie godzinki nikogo więcej nie było przez ten czas, no ale dziś jest niedziela i to było między 7-9 rano także nie ma się co dziwić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Zabrze, to w Rokitnicy jest taka spora myjnia (5 czy 6 stanowisk), zaraz za pętlą autobusową w stronę Mikulczyc, gdzie ani nie widziałem nigdy nikogo pilnującego, ani jakiejś większej liczby klientów. Jedynie przed świętami jest tam trochę ruch, a tak to puuustkiii...

 

Natomiast jak ktoś se chce zrobić wycieczkę kawałek dalej, to dobrze miejscówki do pucowania i siuwaksowania są w Tarnowskich Górach: jedna to Autospa w Bobrownikach przy Tesco, gdzie w zasadzie nigdy nie ma nikogo (może dlatego, że tam jest 45 sek. za 1 zł, a na BP 200 metrów dalej - 60 sek. za 1 zł), a druga - nowy Karcher na Strzybnicy (zaraz na początku jadąc od centrum, po lewej stronie), gdzie mają niby jakąś turbopianę no i oczywiście niezawodną szczotę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.