Skocz do zawartości

dziwne "kropki" na lakierze


W1Michal

Rekomendowane odpowiedzi

dziś zauważylem że przednie drzwi auta do polowy są pokryte mikroskopijnymi "kropkami", coś jakby drobinki piasku powbijane w lakier. Prawie wogole tego nie widać, zauważyłem to dopiero w słońcu i to z bliska. Są one wyczuwalne pod palcem. Co to takiego ? na pewno nie jest to smoła, bo smoła byłaby czarna, a to wygląda dosłownie jak drobinki piasku. Ewentualnie czym to usunąć ? Jechałem wcześniej drzwi lekko ściernym cleanerem aczkolwiek nie pomogło bo to coś nadal jest wbite w lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem nie ciął ktoś w pobliżu auta czegoś szlifierą kątową? Bratu tak nowiuteńkie okna w wykańczanym bliźniaku załatwili. Jak się podeszło do szyby blisko to były w niej jakby ziarenka piasku wbite w szybę i za chiny nie chciało to zejść. Jak przyjechał spec z firmy od okien i to zobaczył to pierwsze co zapytał to właśnie o cięcie szlifierą kątową. Okazało się, że ekipa budowlańców cięło szlifierą jedną z metalowych podpór dachu żeby ją przesunąć kilkanaście cm, wpuszczając w obrys ściany i piękny snop iskier ze szlifiery leciał na okna. Rozżarzone do czerwoności drobiny ścierniwa z tarczy się odrywają i wbijają się/wtapiają w napotkane przedmioty.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm parkuje auto pod zakładadem pracy, gdzie jest opcja że ktoś robił coś takiego, aczkolwiek parkuje na parkingu z dala od hali więc nie ma opcji żeby to było robione bliżej niż 20 metrów od auta. Chyba że te drobiny z wiatrem poszły i sie powbijały ale ...nie wiem czy to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlik, Bez przesady :D u ciebie na foto to już wgl porażka na maxa :)

 

U mnie jest tyle, ze na palcu jednej ręki można zliczyć i zupełnie coś innego. Wygląda tak tylko jak by mała grudka piasku dostała się pod powłokę lakieru. Nie ma odprysku,nic wygląda jak by wyłaziło to spod lakieru. Ale tu mnie dziwi, ponieważ element był malowany ok. 6-7lat temu i dopiero w tamtym roku zauważyłem takie na coś i co jakiś czas odnajduję nowe. Wrzucę foto to się może wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje są dużo mniejsze, ledwo widoczne. Za to dość dobrze wyczuwalne pod palcem i jest ich na jednych drzwiach około kilkadziesiąt. Spróbuje jeszcze zbadać dokładniej co to jest i może uda mi się zrobić zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm parkuje auto pod zakładadem pracy, gdzie jest opcja że ktoś robił coś takiego, aczkolwiek parkuje na parkingu z dala od hali więc nie ma opcji żeby to było robione bliżej niż 20 metrów od auta. Chyba że te drobiny z wiatrem poszły i sie powbijały ale ...nie wiem czy to możliwe

 

ja parkuje około 500 metrów i mam pełno różnych kolorków na aucie co pewien czas... Prawie jak wosk z Mitchell & King :mrgreen: tereny przy stoczniowe :/ Także 20 metrów to żadna odległość. Jak wyczuwasz pod palcem to raczej przyklejone niz wtopione. Zadziałaj glinką wcześniej wspomnianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.