Skocz do zawartości

Produkty Koch Chemie ;)


Rekomendowane odpowiedzi

ale czy ze względu na skład i te właściwości bezpieczny jest dla świeżo położonego wosku ala Glasur, Lusso oro itp? zależy od stężenia czy nie ma to w ogóle znaczenia?

 

Temat powłok jest w fazie naszej analizy.

Pozwól, że będziemy dyskutować o jego właściwościach we właściwym miejscu i stosownym czasie 8-)

 

p.s.

Taka mała sugestia z mojej strony.

Fajnie by było, gdybyście rozdzielili testy na poszczególne produkty.

Oczywiście w miarę możliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkolm ma na myśli prawdopodobnie taki efekt

dokładnie o to mi chodziło

kosmetyki kocha można dostać też u importera http://www.gakra.pl/kochchemie.php?id=1

co do QD to jest świetny, chyba najlepszy jakiego używałem na plamy z twardej wody, można myć szyby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosmetyki kocha można dostać też u importera

Dokładnie. My jesteśmy Oficjalnym Partnerem Handlowym marki Koch Chemie w PL.

 

co do QD to jest świetny, chyba najlepszy jakiego używałem na plamy z twardej wody, można myć szyby,

Zgadzam się w całej rozciągłości.

Rewelacyjny produkt w działaniu.

Ale pewnie o tym napiszą chłopaki w innych testach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sponsorem dzisiejszego testu jest

 

sc.jpg

 

w przesyłce z testerami znajdowały się cztery buteleczki. Dziś przetestujemy trzy preparaty, a mianowicie :

 

Koch Chemie Allround Quick Shine (QD)

Koch Chemie Nano Magic Shampoo (Szampon)

Koch Chemie Reactive Wheel Cleaner (Felgi).

 

test przeprowadziłem na aucie mojej żony. Wiekowa C3 maj już najlepsze czasy za sobą, ale nadal dzielnie jeździ po naszych drogach.

 

Na pierwszy ogień poszedł Koch Chemie Reactive Wheel Cleaner, auto niestety stoi na zwykłych stalowych obręczach, ale kołpaki to dość dobre pole testowe.

Zabrudzenia typowo drogowe plus wżarty pył z klocków hamulcowych.

Kołpaki przed czyszczeniem wyglądały tak.

kol1fs.jpg

kol2g.jpg

kol4o.jpg

 

do akcji wkracza

kol3w.jpg

 

oprysk z atomizera plus pędzelek i czekamy...

kol5q.jpg

coś się dzieje...

kol6l.jpg

krwawią...

kol7d.jpg

 

następnie spłukanie ciśnieniem i kołpak wygląda tak

kol8.jpg

 

Nieststy wżarty, wiekowy, brud i pył z klocków zostały. Jednak moim zdaniem preparat zachowuje się przyzwoicie. Przy aplikacji i czyszczeniu trochę przeszkadzał chemiczny, mocny zapach. Ale w tym segmencie kosmetyków to chyba standard.

Jak dla mnie 4 punkty na 5 możliwych. :good:

 

Następnie na warsztat wkroczył szampon Koch Chemie Nano Magic Shampoo.

Szampon ma bardzo rzadką konsystencję, fajną żółtą barwę (barwi wodę) i dość przyjemny, choć chemiczny, zapach.

 

Po wlaniu do wiadra

sza2.jpg

ładnie zabarwił wodę.

Niestety nie mam zdjęć z fazy mycia. Mokra ręka plus aparat to kiepska kombinacja. Więc musicie mi uwierzyć na słowo. Szampon daje ładną, gęstą pianę, dobry poślizg na lakierze. Proces mycia uprzyjemnia unoszący się w powietrzu zapach szamponu.

Po umyciu zabrałem się do spłukiwania auta. Co ciekawe szampon musi posiadać lekkie właściwości odpychające wodę ponieważ podczas płukania woda zachowywała się tak...

 

 

Szampon ładnie domywa brud, daje dobry poślizg na lakierze i ładnie pachnie.

Moja ocena 4punkty na 5 możliwych. :good:

 

w tym momencie miałem osuszyć auto i zabrać się za test Koch Chemie Allround Quick Shine ale zadzwoniła żona, że "młoda" ma prawie 40 stopni gorączki i musimy jechać do lekarza...

 

Minęło kilka godzin od mycia auta i mogłem dokończyć test.

Więc atomizer z Koch Chemie Allround Quick Shine w dłoń i... kurna pada bateria w aparacie :wallbash: więc reszta testu typowo opisowa.

Koch Chemie Allround Quick Shine dość ładnie pachnie podczas aplikacji, zapach prawie identyczny jak S&W od 4nano. QD aplikuje się dziecinnie łatwo i tak samo poleruje. Koch Chemie Allround Quick Shine ładnie usuwa plamy po zaschniętej wodzie na karoserii i szybach. Moim zdaniem nadał też troszeczkę blasku lakierowi.

Moja ocena... 4punkty na 5 możliwych :good:

 

Z góry przepraszam, że na mój test musieliście tak długo czekać.

:oops: Ale ostatnie tygodnie to istny tor przeszkód. Albo sr...czka, albo zmiany grafiku albo choroba... :wallbash:

Ale w końcu się udało choć też z przygodami...

Jeszcze raz wielkie dzięki Adamowi z Shining Car za możliwość przetestowania produktów Koch Chemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.