Skocz do zawartości

Lare VS Krauss


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

lukwawa, masz 100% racji...

lecz wiedząc co się robi i ile starań w to wkłada, ciężko pozwalać sobie nie kończące się bezpodstawne wylewanie pomyj - chyba rozumiesz.

Ja wiem, że taka mentalność Polaków... ale sorry są granice.

 

Lecz my to jeszcze nic, nasze emocje to pestka przy tym, co zaserwował nam tutaj przedstawiciel KRAUSS'a

- on za swoje emocje aż wyleciał... a ani jeden jego post nie ostał się na forum :D

i to jest OKay?..

 

Oczywiście, my nie jesteśmy doskonali... wiemy - normalne,

ale nieustannie dokładamy wszelkich starań aby nie być tymi słabszymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli części mogą być ściągnięte w ciągu kilku dni to z punktu widzenia klienta nie ma to akurat wielkiego znaczenia.

Każdy widać ma inne wymagania. Gdy ja słyszę od serwisu, że czekamy na części itd. to jestem już chory - ma być szybko i tyle. W przypadku maszyn polerskich też ma to znaczenie - robisz jakiś projekt i musisz czekać tydzień bo jadą części - bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red z całym szacunkiem ale pokaż mi firmę która po;

1 ma wszystkie części na miejscu pod dostatkiem ?

2 która rozwiązuje kwestie gwarancji od ręki ?

W dzisiejszych czasach już chyba takich nie ma ;)

A jak masz i robisz jakiś projekty powinno się mieć drugą maszynę :-]

A koniec napiszę tylko tyle że ( a miałem nic nie pisać ) nie wiem po co ta cała dyskusja czy komuś ona coś dobrego przynosi?

Postawa Lare troszkę mnie zadziwia że daje się ponosić takim emocją jakby sprzedawał złoto w proszku

Konkurencja była jest i będzie a oczernianie konkurencji nikomu na dłuższą metę nic dobrego nie przyniosło.

A ja uważam że czy to Lare czy to Krauss czy to shine czy jeszcze inne nazwy - są to te same maszyny pochodzące z tej samej fabryki zapewne w chinach a różnice między nimi polegają na tym jakie akurat do fabryki dostaną łożyska zębatki itd.

Ważne jest to jak dany Sprzedawca ogarnie obsługę klienta dostępność gwarancję itp.

Tyle ode mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC Karol,

1 ma wszystkie części na miejscu pod dostatkiem ?

2 która rozwiązuje kwestie gwarancji od ręki ?

 

my tak robimy - chyba do tego nie masz wątpliwości :)

 

piszesz, że oczernianie nikomu nie przynosi efektów - jasne to prawda,

ale zdaje się nie widziałeś co tutaj odstawił KRAUSS na nasz temat... :/

 

[ Dodano: 5 Październik 2012, 13:38 ]

nie zamierzamy w nieskończoność odbijać piłeczki, bo z przyjemności obecności na forum robi się walka...

 

każdy "widzi" to co chce zobaczyć, jedni kolory konektorów czy przewodów inni znaczące różnice... ;)

 

my w temacie maszyny LARE vs... reszta świata - więcej udziału brać nie będziemy

 

podtrzymuję :!:my w temacie maszyny LARE vs... reszta świata - więcej udziału brać nie będziemy

 

koniec kropka, piszcie co chcecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba mam - gdzie są maszyny ?

To wasze zaplecze ?

Szczerze a wiesz że jestem bardzo to wy jechaliście po krausie że jest taki sraki owaki to się gość wpienił czego nie pochlebiam i napisał co miał na końcu języka

Ja może powtórzę konkurencja byłą jest i będzie i pogódźcie się z tym i róbcie swoją dobrą robotę jeszcze lepiej ( na miecze tej walki nie wygracie ) - ale co ja tam wiem o biznesie :mrgreen:

Ja tutaj już nic więcej nie napiszę bo to co chciałem już napisałem a nabijać postów nie mam zamiaru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC Karol, maszyny zaraz będą, tu chodziło o zaplecze serwisowe Karol - nie myl pojęć.

Jak wiesz dobre i sprawdzone towary są bardzo chodliwe.

Ale informuję, że maszyny wkrótce będą i to w dużych ilościach !

 

Tłumaczyłem Tobie dlaczego jest obsuwka w czasie dostawy, ale widać nie chciałeś zrozumieć.

 

też więcej nabijać postów nie zamierzam... koniec, tyle tu po mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wymiana korespondencji z kimś kto sprzedał mi maszynę, kiedykolwiek miała by wyglądać tak jak wypowiedzi w tym temacie, to ja osobiście dla swojego spokoju pewne marki będę omijal szerokim łukiem.Dla mnie serwis i podejście do mnie po zawarciu umowy jest równie ważny co jakość towaru.Nie stać mnie na "kupowanie problemu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red z całym szacunkiem ale pokaż mi firmę która po;

1 ma wszystkie części na miejscu pod dostatkiem ?

2 która rozwiązuje kwestie gwarancji od ręki ?

W dzisiejszych czasach już chyba takich nie ma ;)

Możliwe, że masz rację, ale po pierwsze nie chodzi, że "od ręki" (choć fajnie by było), tylko możliwie szybko. Mnie jako końcowego odbiorcę w zasadzie nie powinna interesować zasada działania serwisu, a jednak niektóre działają znacznie lepiej od innych i to jest bardzo ważny aspekt (jak wspomniał wyżej faraon3021).

 

A jak masz i robisz jakiś projekty powinno się mieć drugą maszynę :-]

I trzecią na wypadek awarii drugiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka maszyna to nie samochód, oddalem do serwisu szlifierke a dostałem nowa z odpowiednio krótsza gwarancja.Oddalem laptopa do naprawy i pojechałem na obiad. Po dwóch godzinach był telefon z serwisu ze nie potrafią zlokalizować problemu i czy interesuje mnie nowy.Nic na nim nie miałem więc czemu nie ;) Czas w dzisiejszym świecie to dość drogi towar. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.