Skocz do zawartości

Kestrel DAS-6 vs Kestrel DAS-6 Pro Power+ ...co wybrać?


Chat

Rekomendowane odpowiedzi

Przekopałem niemal całe forum, watek ten był już inicjowany, ale niestety nie konstruktywnie, wiec pozwolę sobie go zainicjować na nowo.

 

Jaka jest różnica miedzy dwoma maszynami:

 

Kestrel DAS-6 vs Kestrel DAS-6 Pro Power+

 

i w którą z nich warto zainwestować do "domowego" użytku - cleaner, odświeżenie lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Power ma też dłuższy kabel

 

z tego co pamiętam to o 10cm. :lol:

 

Sam mam DAS-6 i kilka dni temu pierwszy raz nim robiłem korektę i przyznam że DA idzie się zaj.....ć. Do korekty się nie nadaję jaka by moc nie była,a do odświeżania wg.mnie każda wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zwykły będzie miał te 3m,ale z tymi 6m to nie wiem...Ale daje jaja uciąć że taką różnice widziałem kiedyś szukając kiedyś w necie...

 

[ Dodano: 13 Wrzesień 2012, 19:13 ]

Das6

 

Moc: 500W

 

Zakres obrotów orbitalnych (nie mylić z rotacyjnymi) : 2500-6500opm

 

Das-6 PRO

 

Moc: 850W

 

Zakres obrotów orbitalnych (nie mylić z rotacyjnymi) : 2500-6800opm

 

Maszyna w wersji PRO poprzez zwiększenie mocy lepiej radzi sobie z korektą , prędkość obrotowa w szczególności na niższych biegach jest stabilna oraz minimalnie zwiększyła się prędkość orbitalna wszystko to przekłada się że sama maszyna w szybszy sposób jest w stanie poradzić sobie z wyzwaniem :) jeżeli komuś przeszkadzało to że std DAS-6 był zbyt delikatny to Das-6 PRO to rozwiązanie dla niego :)

 

+ ten kabel co pisał Evo (sprawdziłem na ebay-u i faktycznie podają 6m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś myślałem ze dasem nie idzie zrobić korekty, wtedy używałem past menzern. Nie poddałem się i próbowałem innych past aż odkryłem scholla, tymi pastami robienie korekty dasem to dla mnie przyjemność :)

 

No ja robiłem właśnie Menzerna 2500 i 4000...Samą lotkę na dachu robiłem 3godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem nawet menzerna 500 na białym flexi a skutki tego takie ze rysy lekko spłycone a pad wklęsły z obu stron i nie wiem czy do czegoś się jeszcze nadaje. Sam scholl s17 robi wiecej niz menzerna 500 i ładniej wykańcza niż 4000 jak dla mnie. (niebieski pad scholla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo biały pad Flexi(też już wklęsły) i Menzerna 2500,a potem 4000.Powiem że z efektu jestem zadowolony,ale wydaje mi się że to za długo trwa.Fakt,to była moje pierwsza zabawa(maska potem dach i lotka)i na masce odpuściłem większe rysy,bo się uczyłem,testowałem,ale 4,5godz. poszło.Z dachem 5,5godz.,lotka jak wspomniałem 3godz.,ale jest igła niczego nie odpuściłem). Patrząc po ilości elementów/czas na ich korektę,to wyjdzie z 50-60godz. na SAMĄ korekt,a gdzie reszta.Idąc tą drogą to coś słabo to idzie (mnie? DAS6? menzernie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem menzerną swoją Corsę, fakt, lakier super miękki i wyszło bardzo przyzwoicie jak na moje umiejętności.

Osobiście przy FG500 najlepiej pracowało mi się padami Urbana (biały Honey i żółty ProSnake), jeżeli chodzi o 80mm to najlepiej wypadł niebieski ABW (mimo, że na koniec się rozkleił). Biały Flexi, zarówno mały jak i duży zrobiły się wklęsłe.

Przy IP2000, nie zauważyłem dużej różnicy między pomarańczowym Flexi, a żółtym Urbana czy 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo biały pad Flexi(też już wklęsły) i Menzerna 2500,a potem 4000.Powiem że z efektu jestem zadowolony,ale wydaje mi się że to za długo trwa.Fakt,to była moje pierwsza zabawa(maska potem dach i lotka)i na masce odpuściłem większe rysy,bo się uczyłem,testowałem,ale 4,5godz. poszło.Z dachem 5,5godz.,lotka jak wspomniałem 3godz.,ale jest igła niczego nie odpuściłem). Patrząc po ilości elementów/czas na ich korektę,to wyjdzie z 50-60godz. na SAMĄ korekt,a gdzie reszta.Idąc tą drogą to coś słabo to idzie (mnie? DAS6? menzernie?)
raz że to DA a dwa że to są początki, zaprzyjaźnisz się z maszyną i zaczniesz kombinować z padami i pastami a będzie znaczniej szybciej i teoretycznie lepiej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royal Szczecin Pracowałem obiema pastami DAS`em 6 menzerna 500 na bialym flexi który po 1 polerce się odkształcił a później białym honey urbana (plaster miodu powinien jeszcze bardziej ciąc). Schollem S17+ pracowałem na niebieskim schollu i mialym honey urbanie i nie dość ze scholl szybciej płycił rysy to na dodatek nie zostawiał białych jakby "nalotów" (tak jakby lakier blakł) jak to było w przypadku menzerny. Lakier wykończałem S17+ na zółtym i pomaranczowym flexi bez różnic, oba usuwały niedoskonałośći po miałym padzie menzerny czego nie można powiedzieć o menzernie 4000na zółtym flexi. Teraz i tak przerzuciłem się na s3gold na niebieskim scholla i wykończenie s40 na pomarańczowym i tak wykończony lakier wygląda jak po wosku i czasu tez schodzi dużo mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz że to DA a dwa że to są początki, zaprzyjaźnisz się z maszyną i zaczniesz kombinować z padami i pastami a będzie znaczniej szybciej i teoretycznie lepiej :P

 

Będzie trzeba zacząć od padów inne niz Flexi(bo wypróbowałem już pomarańczowy i biały na Menz 2500 i szczerze,to dużo szybciej jakoś mi się nie robiło). Co prawda nie robiłem niczym innym,ale Menzerną dobrze mi się robiło,ładnie się ja rozpracowuje,fajnie prowadzi itp.I koledzy na forum też dobrze o niej się wypowiadają.A cena - szczególnie za 250ml buteleczki bardzo zachęca to ich kupowania.

 

Co do DA(pożyczony od kumpla), to na razie to tylko taka zabawa/obycie się z maszyna/próby (jest garaż to mogę nareszcie się bawić :P ), w przyszłym roku chciałbym kupić dla siebie Lare-go EPL-11.

 

PS.Właśnie czym się różni EPL-11 od EPL-11+ ? Tego też szukałem kiedyś i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Gdzieś widziałem zdjęcie z porównaniem kabli zwykłego DASa i Powera, róznica była mniej więcej dwukrotna :) Poza tym sklepy by się raczej zorientowały że sprzedają maszyne o dwukrotnie krótszym kablu niż wynika to z opisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.