Jump to content

Mikrofibra do QD

misoch
 Share

Recommended Posts

37 minut temu, analyzator napisał:

@Krzynio_spafreak z mojego doświadczenia getleman jest trwały ale traci kolor/odbarwia się. Mam ręczniki po wielu praniach i do porównania, w tym miękkości, nowe z zapasu. No limity też mam już ze sporym przebiegiem i nawet dzisiaj zdejmowałem z suszarki - są w idealnym stanie.

A już rozumiem. U mnie trochę stwardniały ale nie jakoś bardzo. Ogólnie są fajne i to że różne z dwóch stron. Oczywiście zapas 5 nowiutkich mam bo mimo wszystko je lubię

@MMCzysciPranie w płynie do ręczników. Jak masz twardą wodę to płukanie obficie w occie. Jak masz czas to wyczesywanie.

Też trafiłem ręczniki, które potrafią coś zostawić. Nie męczę się z nimi - idą od innych rzeczy niż karoseria. Któryś na próbę prałem kilka razy w tym z temp >60*c żeby sprawdzić czy przestanie - nie przestał 😄

W dniu 6.09.2021 o 12:30, analyzator napisał:

@blazej nie chcesz dużo grubszej. Gentleman basic. Mimo wszystko do QD (lekkich) wracam do no limita. Imho grubsze niż ws basic to już pod docieranie wosków. QD tylko piją i nie ma to celu. Ważna jest jakość ręcznika.

Od siebie dodam, że również do wszelkiej maści QD biorę coś pokroju No Limit lub nawet żółtego Kirklanda. Z uwagi na to, że  siuwaks aplikuje zazwyczaj na bogato, to do  docierania biorę coś bardziej puchatego z allie.