Skocz do zawartości

Niewidzialna wycieraczka vs. zima


norbert0tymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od niedawna posiadam w swoim samochodzie legendarnego już chyba RainX'a na bocznych i tylnej szybie (bez przedniej, bo naczytałem się waszych opinii i przednią odpuściłem).

Z produktu jestem zadowolony :good: .

 

Z racji tego, iż okres przygotowania aut do zimy się zbliża - po trochu, ale jednak - uznałem, że może pora na to, żeby rozwiać wątpliwości dotyczące NW zimą.

 

I tak, jestem ciekaw Waszych opinii.

Czy NW pomaga zimą w usuwaniu lodu z szyb tzn. szron/lód jest mniej "przyklejony" do szyby?

Jak jest z żywotnością tego produktu zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zgrywussdz, Widzisz, w wieku podobnym jesteśmy (chyba) to i pomysły podobne - "Wielkie umysły działają podobnie" :kox: chciało by się rzec.

 

Ja miałem NW z Autolandu i szybę przygotowałem dokładnie tak samo jak teraz pod RainX'a i RainX trzyma się już ponad miesiąc, a Autoland wytrzymał 2 tygodnie :thumbdown: , co jest dla mnie NIEZROZUMIAŁE.

 

Pytanie z bonusem ;) , jak NW radzi sobie z odmrażaczami w spray'u lub w atomizerze i jaki byście polecili, aby to jakoś ze sobą gało?

Ja miałem "Motorynkę", robiło robotę, ale śmierdziało strasznie i kończyło się bólem głowy, używałem też jakiegoś niebieskiego marketowego z atomizera, ale tylko raz, bo...

 

...zamarzł. :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, A cóż to za pojemność jest?

 

Miałem propozycję takich osłon na szyby, ale niestety nie mogę sobie na to pozwolić z prostego powodu.

Na moim osiedlu lubią ginąć rzeczy, nawet jak się nikomu nie przyda to i tak chodzi o to, żeby zerwać (chociaż mój samochód jakoś "dziwnym trafem" 8-) nie staje się ofiarą lokalnych debili) to boję się, że jak przyjedzie ktoś z po za okolicy to spodoba mu się taki gadżet. Pal licho jeśli zniszczy osłonę, ale w zamroczeniu alkoholowym może np: zerwać lusterko. Niestety takie są minusy mieszkania niedaleko sklepu 24h (głównie monopol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500ml ;)

Ja w tym roku chyba nie będę się przejmował porysowaniem słupków i kupie osłonę :dontknow:

Dokładnie,Podchodzisz z rana pyk,osłona do bagażnika i można jechać.

Przez ostatnią zimę jeden samochód nie miał garażu i stał z osłoną co noc, to tak mocno nie rysuje,poza tym ile to maszyną słupki strzelić? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ten Rainx 2w1 to raczej taki QD do normalnego Rainx... przynajmniej ja go tak traktuje a nie jako alternatywe dla normalnego RainX...

 

 

a wracając do tematu NW zimą... jest trochę lepiej ale zimowy płyn do spryskiwaczy szybko usuwa NW z szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Rain-X, ale przy DJ Supernatural Glass Sealant (też odmiana NW) zalecane jest przemywanie IPA co jakiś czas w celu poprawienia wytrzymałości powłoki. Megsowy glass cleaner też zawiera IPA i nie zdejmuje mi RainX'a z bocznych szyb (bo na nich mam). Pytanie jaki płyn zimowy miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno miałem zimowy Sonaxa a potem to nie wiem... jakąś budżetówke ze stacji... Tak jak mówię, na bank zimą poprzez płyn do spryskiwaczy u mnie RainX nie siedział tak długo jak latem (przynajmniej nie tak dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie siedział tak długo jak latem

 

Problem jest bardziej w tym, że zimą używasz wycieraczek znacznie częściej ;)

Dobra NW śmieje się z zimowego płynu, znacznie gorsze jest ścieranie "mechaniczne" czyli właśnie praca gumy wycieraczek :)

 

EDIT: Kolega szybszy :P:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dodam swoje 0,03 PLN... Oczywistym jest, że wycieraczki znacznie skracają żywotność każdej NW, ale płyn do szyb też nie pozostaje na nią bez wpływu. Na szybach bocznych i tylnej Rain-X trzyma mi ponad rok (śmiejcie się, śmiejcie...), podczas gdy na szybie przedniej POZA ZAKRESEM PRACY wycieraczek po zimie już nie ma nic, a tam, gdzie wycieraczki pracują, po 1-2 miesiącach znika NW :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.