Skocz do zawartości

Niedozwolona reklama sprzedawców na forum


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

witam

 

Widze że bardzo często się najeżdża na tym forum na sprzedawców :o

 

Nie wiem jak inni ale Ja staram sie używac każdego produktu jaki sprzedaję żeby móc coś o nim powiedzieć i móc doradzić.

 

A że sprzedaje produkty kilku firm to różnorodnośc jest naprawde duża i jest w czym wybrać do doradzenia i sa produkty które mozna odradzić.

 

Mówienie że każdy sprzedawca jest nie obiektywny moim zdaniem jest lekką obrazą.

 

Żeby mi zależało tylko na zarabianiu to nie polecałbym np do osuszania auta HoW magic waffel tylko meguiars water magnet który jest 2 razy droższy więc i ja 2 razy więcej zarabiam, ale nie polecam jego wiedząc że jakościowo niczym się nie różnią a nawet jest kilka plusów więcej dla magic waffel.

 

Ci co do mnie pisali o stworzenie zestawu i o porady to wiedzą o czym piszę a ci co nie wiedzą to proszę bardzo o powstrzymanie sie od pisania krzywdzących komentarzy skoro nigdy wcześniej nie rozmawialiśmy.

 

A to że polecam coś ze swojej gamy produktów to chyba jest normalne skoro mam je wszystkie przetestowane i wiem jak działają. Dziwne żeby polecał coś np droższego albo tańszego ale nigdy tego nie testując. Z drugiej strony to skoro ktoś pisze że jestem nieobiektywny to niech pokaże miejsce gdzie polecam coś co sprzedaje, a neguję coś czego nie mam w swojej ofercie.

 

Druga sprawa skoro wszyscy użytkownicy forum poza SPRZEDAWCAMI jednogłośnie twierdzą że nasze opinie są nieobiektywne to może niech admistratorzy zablokuja nam dostęp do forum i dadzą tylko mozliwość pisania w dziale USŁUGI ......

 

pozdrawiam chciałem napisac coś na naszą obronę , już można skasować ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Widze że bardzo często się najeżdża na tym forum na sprzedawców :o

 

Raz jeszcze:

Moi mili,

 

gwoli formalności chcielibyśmy zastrzec, że przedstawiciele firm związanych z auto-detailingiem i sklepy mogą reklamować się w specjalnie do tego celu utworzonym dziale Usługi pielęgnacji. W pozostałych dozwolone jest odpowiadanie na pytania stricte skierowane na dany produkt ww. firmy oraz mile widziane (a wręcz pożądane) są rady i doświadczenia ogólne, związane z praktyką i różnymi kosmetykami/aplikatorami etc...

Więc: jeżeli ktoś się pyta o dany produkt, to proszę bardzo, jak najbardziej każdy będzie wdzięczny i zadowolony za fachową poradę, ale jeżeli ktoś pyta ogólnikowo (np. dobre zabezpieczenie felg) to nawet gdybyś szczerze i nie mając złych myśli zaproponował swój produkt, to prawie zawsze będzie to negatywnie przez innych odebrane. :thumbdown:

 

Dodatkowo, jak by to wyglądało, gdyby każdy sprzedawca pisał że jego produkt jest najlepszy? :kox: Jarmark :!:

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni iż są tutaj na forum przedstawiciele różnych firm i sprzedawcy, ale nie róbmy z tego forum jarmarku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można...

Nie mam sklepu ani dystrybucji żadnych produktów, o których tutaj piszemy. Ale myślę, że pozytywne przedstawianie produktu, który akurat jest w ofercie odpowiadającego, nie wyklucza rzeczywistych jego zalet czy skuteczności. I ja mam na to zgodę. Zarzucanie komuś reklamy własnych produktów w praktyce bardzo mocno ogranicza możliwości uczestnictwa w forum, nie daje możliwości odpowiedzi. Co ma odpisać ktoś, kto posiada w ofercie kilkanaście różnych firm, zna produkty, ma doświadczenie praktyczne? Nic? Bo zarzuci mu się kryptoreklamę?

Są rozsądne granice reklamy. Niedopuszczalna jest dla mnie nachalna promocja własnych kosmetyków przy jawnym negowaniu produktów konkurencyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram marctwaina, bo co by nie powiedzieć, to większość sprzedawców ma na prawdę dobre rozeznanie jeśli chodzi o game swoich produktów. Przecież jeśli zabronimy im komentować i podpowiadać, to co, tylko amatorzy będą pisać?

To jak tak dalej pójdzie, to zabronimy pisać por detailerom, bo przecież mogą mieć umowę z jakąś firmą. I skończy się na tym, że na wspomniane pytanie o zabezpieczenie felg dostaniemy następujące odpowiedzi:

 

"darek54: Kupuj to czerwone w tesco, ja mam na mojej bumce i jest gites. wszystkie laski się oglądają"

"xxxyx: ja kupiłem w biedronce za 1,99, nic lepszego nie znajdziesz!1!11!"

"vip: ja kupiłem na allegro zymola, pewnie spadł z tira, bo kosztował 9,99 z przesyłką:) na bank oryginał! jest super, już cały dzień felgi się świecą. "

 

Może trochę mnie poniosło, ale obawiam się czegoś takiego;p Jak by na to nie patrzeć, to w chwili obecnej forum prawdopodobnie zbiera śmietankę polskiego detailngu, i jeśli zabronimy się im wypowiadać, to możemy równie dobrze siedzieć na forum megsa lub onet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że polecam coś ze swojej gamy produktów to chyba jest normalne skoro mam je wszystkie przetestowane i wiem jak działają.

 

Działają owszem, ale są też inne produkty, o których można wspomnieć, a nie tylko widać, że jeden wymienia tylko to, co sprzedaje, drugi to samo, a nikt nie wspomni o innych równie dobrych jak nie lepszych produktach. Wiadomo, każdy chwali co swoje i na czym może zyskać, ale bez przesady.

 

Żeby mi zależało tylko na zarabianiu to nie polecałbym np do osuszania auta HoW magic waffel tylko meguiars water magnet który jest 2 razy droższy więc i ja 2 razy więcej zarabiam,

 

To nie jest reguła - zły przykład.

 

 

A co do tematu - forum zaczyna robić się lekko nieobiektywne, bo kilka razy były reakcje z naszej strony na posty użytkowników, które zawierały tylko polecanie ich produktów czy były one dobre czy też nie. Najlepszym dowodem na fakt istnienia takiej sytuacji jest to, że w 80% to nie my wyłapujemy takie posty tylko sami użytkownicy zwracają na to uwagę co świadczy, że problem jest, nie podoba im się to i trzeba coś z tym zrobić.

 

Generalnie trzeba jakoś uregulować fakt, że sprzedawcy wypowiadają się strasznie kierunkowo w tematach typu "CO POLECACIE ?", "JAKI ZESTAW". Jeżeli chodzi o pytania o konkretny produkt to nie można tutaj zarzucić braku obiektywizmu gdyż sprzedawca zna produkt i wyjaśnia niejasność o tym konkretnie produkcie. W innych sytuacjach wygląda to dość dziwnie i reakcja czytającego jest przeciwna do tego co chciał wyrazić piszący sprzedawca. Uważam, że dużo niezależnych użytkowników, nie mających nic do sprzedania jest w stanie pochwalić i wyróżnić dany produkt i to ich zdanie jest obiektywne, a nie sprzedawców.

 

Ja również mam kilka rzeczy Megsa na sprzedaż, ale czy w każdym poście piszę, że jest on najlepszy ? Nie, komentuję tylko posty i wątki związane z tymi produktami i odpowiadam na pytania. Polecam bardzo dużo produktów innych firm, a przecież nie mam z tym nic wspólnego. Dostaję sporo pytań o zestawy i równie dobrze mógłbym wszystko zrobić na Megsie i ściemniać to i owo, a jednak w wielu zestawach Megs to nawet nie 50% polecanych kosmetyków.

 

Popieram marctwaina, bo co by nie powiedzieć, to większość sprzedawców ma na prawdę dobre rozeznanie jeśli chodzi o game swoich produktów. Przecież jeśli zabronimy im komentować i podpowiadać, to co, tylko amatorzy będą pisać?

 

Owszem, ale należałoby powstrzymać od pisania wątków tych sprzedawców, którzy w miejscach, gdzie wiemy wszyscy, że możliwych produktów do wyboru i zaproponowania jest np. 5, a ktoś poleca 2 i tylko swoje - czemu nie wymieni innych ? Z jednej strony rozumiem, a z drugiej nie, bo to nie jest bazar.

 

Wszystko można reklamować, ale z umiarem.

 

To po krótce, bo muszę wyjść. Parę rzeczy postaram się jeszcze napisać potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Popieram marctwaina, bo co by nie powiedzieć, to większość sprzedawców ma na prawdę dobre rozeznanie jeśli chodzi o game swoich produktów. Przecież jeśli zabronimy im komentować i podpowiadać, to co, tylko amatorzy będą pisać?

 

Owszem, ale należałoby powstrzymać od pisania wątków tych sprzedawców, którzy w miejscach, gdzie wiemy wszyscy, że możliwych produktów do wyboru i zaproponowania jest np. 5, a ktoś poleca 2 i tylko swoje - czemu nie wymieni innych ?

Nie mówiąc o tym, iż większość sprzedawców zna tylko i wyłącznie swoje produkty, a nigdy nie testował lub porównywał innych :lol:

I jak tu mówić o obiektywności :cry: .

 

Do tej pory forum funkcjonuje bez większych afer ukrytej reklamy, a te które były, zostały szybko wykryte.

 

Bywa, iż sprzedawca robi "ukrytą reklamę" nie naumyślnie, ale jeżeli byśmy tak to pozostawili, to jest duże prawdopodobieństwo "domina": jak on może, to dlaczego ja nie. Itd.

 

Dlatego: reklama tak, ale umiarkowana i w ramach zasad tego forum :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dział reklamy. Tam sprzedawcy niech piszą co chcą i jak chcą. Natomiast na forum nie należy robić tego nachalnie. Zresztą myślę, że życie prędzej czy później weryfikuje uczestników subiektywnych. Co by nie napisali i tak znajdzie się ktoś obiektywny, kto potwierdzi lub zaprzeczy o np. zaletach. Jak zdążyłem zaobserwować coraz więcej osób ma w ofercie produkty tych samych firm. To dobrze dla kupujących. I ja uważam, że mają jak najbardziej prawo przedstawiać swoje racje i doświadczenie na forum, inaczej pozostaliby wykluczeni. Każdy czytający czy uczestnik forum ma wtedy możliwość porównania, a ci z mniejszym doświadczeniem, jak ja, mogą liczyć na merytoryczną polemikę tych zaawansowanych ze sprzedawcami. Każdy ma swój rozum. Cwaniactwo naprawdę samo szybko się eliminuje. Tym bardziej na tym właśnie forum. Zadaniem moderatorów i administratorów jest pilnowanie zasad regulaminowych forum. Nie byłoby tej dyskusji gdyby nie fakt płynności granicy między forsowna reklama a szczerym doradzaniem, co dotyczy osób sprzedających. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, zabiorę głos w tej sprawie, bo dobro tego forum lezy mi na sercu.

Niedawno na zupełnie innym forum spotkałem się z opiniami, że forum kosmetyka aut była o.k. na początku, a teraz jest to forum sprzedawców i ludzi zajmujacych się zarobkowo detailingiem, którzy na siłe wciskaja swoje innym :( Spotkałem sie też z opinią ze auta w dziale "pokaz swój blask" nie sa dostosowane do naszych realiów i że wszyscy zachwycają się detailingiem rocznych Astonów czy Mercedesów robionych przez profesjonalistów, ale jeśli ktoś wstawi swojego starego Passata czy Clio do praktycznie nikt tego nie zauważy !! - Podkreslam TO NIE MOJA OPINIA !! To opinie zasłyszane od ludzi, którzy byli na tym forum i którzy wystawiają nam opinie dalej 8-) Niestety ale takich opinii jest sporo, a wyrażają je naprawdę fajni ludzie, którzy amatorsko (tak jak ja) zajmują się detailingiem, tylko dla własnych potrzeb. Tak więc należy coś z tym zrobić zanim będzie zbyt późno !! Popieram zdanie CleanerFreak, że nie można narzucac ludzion sprzedawanych przez siebie produktów czy usług !!

To ma być FORUM PASJONATÓW a nie sprzedawców !!! Nachalne wciskanie sprzedawanyhc przez siebie produktów na dłuższą metę zniecheca. Tu mają byc porady dla ludzi takich jak ja co jak i w jaki sposób. Jesli ktoś pyta o konkretny kosmetyk to wtedy jak najbardziej trzeba mu coś o nim powiedzieć, ale nie można mówić ,ze do dressingu opon to najepszy srodek kupisz u mnie i będzie to .... . Można takiemu komuś wskazać, że do dressingu opon mozna uzyć środka A, B i C z których A daje to B to a C to - spóbuj i sam zobaczysz który ci najbardziej odpowiada.

Także bardzo proszę sprzedających o zwrócenie uwagi na ten fakt, bo jak mówię opinie u ludzi nie zajmujących sie zarobkowo detailingiem to forum ma coraz gorsze,a chyba nie oto nam wszystkim chodzi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big, po części się zgadzam, ale to czy ktoś kupi produkt x od pana x zależy wyłącznie od niego...

czemu jest jaranie się grubymi furami - bo najwięcej postów jest w tych tematach i leci lawina - wow, grubo, fajnie, itp.,itd... Ci którzy chcą zauważą starego passata, clio, i odniosą do swojego auta...

Wg.mnie bardzo miarodajne są posty ludzi przeprowadzających testy udokumentowując je - tak naprawdę po pewnym czasie każdy powinien wywnioskowac, które osoby szczerze dobrze radzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big, przykro mi to słyszeć, zwłaszcze, że na forum jestem od jego okresu niemowlęcego i jest to jedyne forum w które sie w jakikolwiek sposób angażuje.

Sprawa jest jednak cholernie skomplikowana, bo nie możemy uciec od nazw i konkretnych produktów. Inaczej to forum straciło by sens, bo jak polecać anonimowe produkty? Jednak zasady obowiązujące handlarzy/sprzedawców konkretnych produktów powinny być jasne, bardzo zasadniczo określone i egzekwowane przez administracje(co na szczęście się dzieje).

Zupełnie nie wiem po co część osób w tak oczywisty i narzucający się sposób chwali swoje produkty. To działanie cholernie krótkowzroczne, przecież zakładając taki sposób reklamy to forum po miesiący straci wiarygodność i czytelników. I nici z reklamy, czyż nie?

Ale też nie możemy wrzucać wszystkich do jednego garnka, bo są osoby reprezentujące określone firmy, a potrafiące wznieść się ponad swój partykularny interes, jak choćby muzycom, który dzięki fachowości i bezstronności stał sie forumowym ekspertem od skóry. Dla mnie jest facetem znającym się na tapicerkach skórzanych a nie wysłannikiem Lederzentrum na naszym forum. I to jest dobry przykład, że można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to czy ktoś kupi produkt x od pana x zależy wyłącznie od niego...

A to to już zupelnie inna sprawa. Kazdy sam wybiera co za ile i u kogo kupuje. Chodzi tylko o to, żeby ZROBIŁ TO SAM a nie pod wpływem nachalnego zachwalania danego produktu przez jego sprzedawcę i wmawianiu, że nic lepszego nie kupi ;)

 

[ Dodano: 24 Listopad 2009, 18:25 ]

na forum jestem od jego okresu niemowlęcego

No własnie jak wiesz ja również. Dlatego zalezy mi bardzo na tym forum i na tym jak jest ono postrzegane przez innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Administracje. Ale co do tego ,że ma być to forum pasjonatów to owszem ale miejsce dla profesjonalistów i sprzedawców też musi być. Samą pasją nic się nie zrobi. Podejrzewam ,że gdyby nie to forum to nie było by tak różowo w Polsce z dobrymi kosmetykami zagranicznych firm. Przypomnę ,że w maju jeszcze mieliśmy na rynku praktycznie tylko Meg'sa oraz Zymol i Swisswax'a(i jakiś prywatny import na allegro). Teraz mamy już bardzo duży wybór a tego jeszcze przybędzie. Co do profesjonalistów to jak widać nie są oni samolubami i chętnie dzielą się na forum swoją bezcenną wiedzą.

 

Polska dziwny kraj i opinie ludzi bywają straszne. Pamiętam kiedś znalazłem w necie zaproszenie Cleanerfreaka na forum Porsche do CWWC. Wydawało by sie ,że właściciele Porsche to ludzie z pasją do motoryzacji oraz na jakimś poziomie a tam dużo chamstwa i bezpodstawnych oszczerstw.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem od niedawna ale wtrące swoje 3 grosze, najbardziej udzielających się forumowiczów znam, resztę nie, nie potrafię rozpoznać kto jest kto, niektórzy sprzedawcy na szczęście mają dość czytelny nick ale chyba nie wszyscy, może by ich jakoś zaznaczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do tego ,że ma być to forum pasjonatów to owszem ale miejsce dla profesjonalistów i sprzedawców też musi być. Samą pasją nic się nie zrobi.
malkolm, masz 100% racji !!Miejsce dla sprzedawców i przedstawicieli profesjonalnych firm detailingowych MUSI SIĘ TU ZNALEŹĆ i to bez dwóch zdań. Ci ludzie swoją ogromną wiedzą i profesjonalizmem pomagają i to bardzo takim jak ja, czyli amatorom. Chodzi tylko o zachowaie należytej proporcji i tej cienkiej granicy pomiędzy pomocą, a promocją.

P.S.

Calkiem niedawno w co drugim poście można było przeczytać posty pewnego nowego forumowicza który zachwalał tylko sprzedawane przez siebie produkty, a tak być nie może !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moim zdaniem reklama na forum tego typu jest nieunikniona. Oczywiscie, mozna obwarowywac sie regulaminem, etc. ale moim zdaniem spowoduje to tylko przesuniecie granicy w strone kryptoreklamy. Bardzo chcialbym, aby ktos znalazl dobry, skuteczny i sprawiedliwy sposob na rozwiazanie tego problemu... tylko czy to mozliwe?

 

Z drugiej strony wspolczuje osobom, ktore z jednej strony sa maniakami detailingu a z drugiej strony sa sprzedawcami - zwlaszcza gdy maja w ofercie kilka firm. Bo czy fakt, ze dane produkty sa w ich ofercie sprawia, ze na forum nie moga pochwalic szamponu GoldClass, wosku #16 czy 476, czy Pro Detailera od CG?

 

Ciezka sprawa, ale damy rade prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należy wprowadzić nakaz informowania przez sprzedawców, że nimi są:)

Czyli np:

"Jako przedstawiciel sklepu odpowiem Ci w oparciu o produkty z naszej oferty, bo tylko one są mi znane w wystarczającym do polecenia stopniu. Więc proponuje na felgi xxx lub tańszą opcja yyy. Poczekaj jednak na opinie użytkowników, może będą mieli lepsze propozycje."

Tak sobie kombinuje, że tak by to mogło wyglądać. Czyli ogólna informacja rozjaśniająca nieco temat, ale każąca dalej drążyć temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Moja wypowiedź rozwineła ładny temat hmm :o

 

Kolega Xeper napisał :

 

Ciezka sprawa, ale damy rade prawda?

 

Oczywiście że damy radę :good:

 

Też długo obserwowałem to forum zanim się zarejestrowałem i z całym szacunkiem dla innych podobnych, te jest naprawdę na profesionalnym poziomie.

 

Ja ze swojej strony na pewno postaram się inaczej konstruowac swoje wypowiedzi, bardziej opisując dany produkt itp.

 

Naprawde zależy mi na typowych "amatorach" gdyż dla osoby obeznanej w temacie nie ma co tłumaczyć.

 

Tak jak większość myśli i ja tak myślę że czas wszystko wyprostuje i będzie widać kto jak się zachowuje.

 

Chciałbym żeby nie rozpętała się żadna wojna między sprzedającymi i kupującymi :thumbdown:

 

Pozdrawiam wszystkich 8-) Oby dalej poziom był tak wysoki jak jest !

 

[ Dodano: 24 Listopad 2009, 21:01 ]

Popieram pomysł "Kuflik-a" żeby informować ludzi ale z drugiej strony znowu ktoś napisze że to jest reklama czyli info że sprzedawca ma taki środek u siebie hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 24 Listopad 2009, 21:01 ]

Popieram pomysł "Kuflik-a" żeby informować ludzi ale z drugiej strony znowu ktoś napisze że to jest reklama czyli info że sprzedawca ma taki środek u siebie hmmm

Oj od razu reklama.. Po prostu zastrzeżenie, że pomaga się tylko na tyle ile się potrafi. Bo jak by nie było, jeśli ktoś komuś zaproponuje 476, to rozsądnie myślący człowiek poszuka tematów na ten temat, i się utwierdzi w przekonaniu, że rada była dobra. A jeśli kilku sprzedawców da swoje propozycję, to mamy już w czym wybierać, bo każy ma trochę inny zakres produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, są pewne plany co do sprzedających firm i na razie dajcie nam chwilkę na przemyślenie tego dobrze. Każdy z nas ma swoje własne zajęcia i życie codzienne i uwierzcie, że pewne rzeczy są w trakcie prac i niedługo efekty będą widoczne gołym okiem.

 

Postaramy się pewne rzeczy doprowadzić do pewnego standardu na tyle, ile się da żeby w miarę wszystkich pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należy wprowadzić nakaz informowania przez sprzedawców, że nimi są:)

 

Takie informowanie w każdej wypowiedzi byłoby uciążliwe. W sumie nawet na podpisach widać, że są to sprzedawcy, ponieważ wklajają tam nawet linki do swoich sklepów/ofert. Myślę, że jednak można byłoby utworzyć grupę sprzedawców i poszczególnych użytkowników po prostu do niej dodać- i tu prośba do szanownego administratora :roll:

Wówczas byłoby widać przy nicku czy jest to sprzedawca czy nie, myślę, że to jest pomysł godny przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak można byłoby utworzyć grupę sprzedawców i poszczególnych użytkowników po prostu do niej dodać- i tu prośba do szanownego administratora :roll:

Wówczas byłoby widać przy nicku czy jest to sprzedawca czy nie, myślę, że to jest pomysł godny przemyślenia.

 

To może trochę zrażać jak ludzie będą czytać wypowiedzi na temat produktów osoby ze statusem SPRZEDAWCA - mi w takim momencie nasunął by się wniosek: nieobiektywny, bo próbuje sprzedać swoje. Będziemy mieli i takie rozwiązanie na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia reklamy na forum osób sprzedających produkty zapewne zostanie w niedalekiej przyszłości uregulowana. Domyślam się , że mądre forumowe głowy już nad tym rozmyślają ;) tak jak powyżej napisał Łukasz.

Mam pewien pomysł, który być może przypadnie do gustu forumowiczom, jak i dystrybutorom. Proponuję zakaz ogłaszania się, oraz promowania swoich produktów dla sprzedawców.

Naturalnie taki zakaz niczego nie rozwiązuje ponieważ zapewne wiele osób zostało dystrybutorami dlatego, że się na detailingu znają. Tym samym stracilibyśmy możliwość zapoznania się z opiniami fachowców. Dlatego, zakaz nie obowiązywałby tych którzy zapłacą haracz ;) w postaci produktu ze swojej oferty o określonej wartości. Domyślam się, że w tak niszowej w Polsce branży jak handel profesjonalnymi autokosmetykami, zyski szału nie robią więc i wartość takowej daniny musiałaby być rozsądna i do zaakceptowania przez sprzedających.

W ten sposób uzyskalibyśmy pulę stuffu detailingowego która mogłaby być nagrodą w konkursie dla amatorów prezentujących swoje dopieszczone fury w dziale "Pokaż swój blask". Zwycięzcę wybierają poprzez ankietę forumowicze którzy przekroczyli pewną ilość postów ( w celu wyeliminowania oszustwa i fikcyjnych kont ).

Przy loginie sprzedawcy pojawia się podpis "Sponsor konkursu", taki status uprawnia do istnienia na forum jako dystrubutor, ale nie oznacza możliwości spamowania w każdym wątku. Należałoby jasno określić zasady co można a czego nie wypada.

W tej sytuacji każdy zyskuje.

To tylko pewien pomysł na szybko. Myślę , że po dopracowaniu mogło by z tego coś ciekawego powstać. A i forum by się jeszcze bardziej rozruszało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs? Wow, fajnie byłoby i ciekawiej, ale z tym haraczem to moim zdaniem trochę przesada, aby dystrybutorzy musieli za instnienie na ogólnodostępnym forum jeszcze płacić? To chyba się nie przyjmie. Cieszmy się, że w ogóle są i służą poradą, a że polecą swoje produkty? Co z tego? Mamy głowy, których powinniśmy używać, wiemy jakie firmy i dane produkty są dobre i tylko od nas zależy, który wybierzemy.

 

A sprzedawcy mogą zresztą założyć oddzielne konto bez informowania o tym, że są sprzedawcami i dalej polecać swoje produkty. Z drugiej strony duża wiedza nt. detailingu mogłaby ich zdemaskować. Ten temat wymaga dłuuuuższego pomyślenia i myślę, że w 100% ten temat nie będzie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.