Skocz do zawartości

Jakie wiadro do mycia ?


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu szukam dla siebie odpowiednich wiader do mycia. Spędziłem sporo czasu szukając wśród asortymentu marketów/sklepów i nie znalazłem takich, które spełniałyby moje wymagania:

- przeźroczyste (aczkolwiek to nie priorytet)

- okragłe :)

- zamykana/zakręcana góra

- min 20litrów pojemności

- wygodny uchwyt

 

Czy ktoś ma doświadczenie i może wypowiedzieć się w temacie wiaderek do mycia karoserii?

 

Czym w zasadzie różnią się wiaderka wiodących producentów kosmetyków od zwykłych no-name wyrobów? Czy to tylko kwestia logo producenta czy też inne (trwalsze?) materiały z których są wykonane? Nie sądzę, żeby cenę tych produktów windowała wkładka Grit Guard ...

Wiadomo, że rozchodzi się o cenę - z oczywistych względów trzeba zakupić 2 takie wiaderka, a przy markowych wiadrach np. Zymol,SV, Megs robi się już z tego niezła sumka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że są specjalnie wzmacniane. Muszą, skoro tyle kosztują. Na pewno mają jakiś specyficzny skład, który nie wchodzi w reakcję z wodą i GC, lub innym tego typu szamponem.

Pewne jest też to, że te wiadra mają taki składnik, który barwi wode na jasnokoperkowy kolor, gdy sie weń wleje szampon dziwnego producenta, a na bladoróżowy, gdy się do wody doda detergent uzywany w gospodarstwie domowym (oprócz piwa, coli i spirytusu, ups, chciałem powiedzieć denaturatu, co wspólnie z Julianem ustaliliśmy w innym temacie http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... c&start=30).

 

Oczywiście mają własności nieprzelewania sie, gdy wozimy je w bagażnikach samochodów jadąc na myjnie bezobsługowe.

 

Kurde, toż to prawdziwa okazja, ta niebotyczna cena, za tak wspaniałe wiadra. :ad::ad::lol::evil:

 

Mam nadzieję, że mnie nikt za to nie zbanuje... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja używam 11 litrowego po jakiejś farbie :) i drubie metalowe emaliowane.

turzol, jeśli chcesz tanio zamknięte wiaderko to popytaj znajomych którzy zajmują się kładzeniem glazury, tynkowaniem itp, za 5 zł kupisz 20 litrowe wiadro z pokrywką na zatrzask jak będziesz miał szczęście to nawet na przezroczyste trafisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo 10 litrów wody z szamponem i zwykle raz w ciągu mycia wymieniam wode w wiadrze do płukania. do aut na które nakładałem wosk uzywam zymol auto wash, jak dopiero mam coś zrobić z autem i chce zmyc wszystko to piana(chamska) i potem nigrin zółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam 12 litrów bez przykrywek z leroy merlin. są przezroczyste.

 

Wpadłem wczoraj do Liroya :) i mieli w promocji te wiaderka razem z zamykaną górną pokrywą. Na etykiecie cenowej podane było, że wiaderka mają 15litrów, chociaż podziałka na wiaderku jest do 12 litrów

Kupiłem 2szt i jestem zadowolony, dzięki za wskazówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.