Skocz do zawartości

Co sądzicie o zabezpieczeniu folią ?


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy zabezpieczyć nas zimę dolne partie drzwi i zderzaków klarowną folią.

Zawsze to jakaś trwalsza od wosku bariera dla błota śniegowego, piachu i kamieni sypanych na gołoledź, soli, głębszych zasp czy czegoś co schowane w śniegu. Akurat mam na terenie u siebie człowieka, który tym się zajmuje. A widzę, że ma wzięcie wśród off roadowców-nawet q7(?) ostatnio facetowi robił na czarny mat, bo po krzakach chciał jeździć. Praktycznie nie widziałem miejsc odznaczenia folii. Wyglądało naprawdę nieźle. Widziałem też jak zdejmował takie coś z commandera - uszkodzeń lakieru z tym związanych nie zauważyłem.

Co sądzicie o takim pomyśle - dół drzwi i zderzaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ortodoksi, tacy jak ja, się zaraz zaczną oburzać (co niniejszym czynię;) ), ale prawda jest taka, że nie każdy samochód ma być show-carem. Wiele aut ma być uzytkowanych jako transportery, czy to ludzi czy towarów i na tym ich rola się kończy. Na pewno jest to trwała ochrona, w tych partiach o których mówisz też mało widoczna, dla mnie spoko, choć w moim przypadku np. nie widzę sensu stosowania takiego patentu, na tyle często pielęgnuję auto, że nie boję sie skutków zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

witam

 

popieram kolegę Julka

 

myślę że większość z nas bardzo intensywnie dba o autka i efekty soli itp są mało szkodliwe dla nas, chyba że tez planujesz jeździć po krzakach :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo nowych aut ma fabrycznie folie na tylnych blotnikach w dolnej czesci, niektore na progach i ja mysle, ze do normalnego uzytkowania w trudnych warunkach to jak najbardziej. Moj ojciec mila auto oklejone cale do linii (bus vw) przez kilka lat i nie bylo absolutnie zadnego problemu z lakierem pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.