Skocz do zawartości

Tani cleaner do lakieru


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Czy kupie jakis tanszy i dobry cleaner od dodo lime lite prime za 72 zl ?

 

Czy produkt sonusa sa dostepne w PL w normalnych cenach ? Np. taki jak ten : http://www.cleanyourcar.co.uk/pre-wax-c ... od_46.html

 

Nie chce juz duzo poki co wydawac, autko bylo wypolerowane 3 miesiace temu i chce je zabezpieczyc na zime collinite 476 .

 

Kolor bmw cosmosschwartz.

 

A moze ktos z was forumowiczow handlujacych tymi specyfikami da mi solidny rabat? :kox:

 

dzieki z gory

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze byla o tym mowa ale niestety o cenach Wy tutaj zadko rozmawiacie ...

 

No tak jest ten sonus ale za 69zl http://www.car-spa.pl/sklep/pl/product/ ... kieru.html , jak juz mam tyle wydawac to wole kupic wychwalanie przez wszystkich pod niebiosa dodo lime .

 

To co ktos mi zaproponuje jakis rabat .... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

witam

 

"kanar"

 

mógłbys opisać efekt wizualny po black hole na czerwonym lakierze chciałbym wiedzieć jak ci to wyszło, powiem że u mnie na czarnym spisał się bardzo dobrze i widać przyjemne działanie fillerów.

 

rysy po poorboy sa bardziej widzoczne niz po uzyciu dodo

 

Chodzi ci o black hole czy natty's, ja u siebie zauwazyłem lekkie przykrycie minimalnych swirlów przez black hole.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pisze ;)

 

podczas aplikacji bh, "zeszklilo" lakier, orginalny odcien zostal zachowany, dod przycimenilo lakier. BH u mnie nie przkrylo rys, wrecz wyciagnelo poprzednie wypelnienie, w porowniau z srp to tu wg mnie w ogole nie ma fillerow.

 

rysy sa bardziej widczone po "bh + nb" , zestaw "dd lp + dd orange" lepiej wypelnia male niedoskonalosci. a jak zasotosujesz srp + dd orange to juz wogole bedzie ladnie, ale wizualnie ten zestaw troche odstaje od pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to na ile starcza taki cleaner dodo lime prime 250ml??

tego się dużo nie używa ... starcza na bardzo długo ... nawet jeżeli byś go używał raz na miesiąc to spokojnie na 2-3 lata będziesz miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Julian napisał ręcznie padek z mikrofibry najlepiej mechanicznie niezły jest czarny waflowy 3m'a ewentualnie ten niebieski , choć testowałem też na klasycznych nieco twardszych padach i wychodziło nieźle żadnych hologramów i wtedy nieco lepsze efekty wychodzą przy likwidacji rysek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotres, najtańszym cleanerem to, moim zdaniem, jest Auto Glym Super Resin Polish (AG SRP) - poniżej PLN 50. Ma też fillery do maskowania rys. Efekt bardzo (bardzo) dobry. Jeżeli nie idziesz systemem z cleanerem dedykowanym do danego wosku, bardzo kusząca propozycja.

 

Pozostałe dwa, z dostępnych w Polsce, o których bym myślał, to polecane Ci już wcześniej DoDo i Poorboy's Black Hole, ale sam ich nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PN troche zakręciłeś ;)

Tzn ,

 

SRP to nie jest cleaner to produkt AIO który zawiera środki oczyszczające lakier ale przede wszystkim to jest sealant , Black hole to jest przede wszystkim Glaze , Dodo LP to cleaner który posiada podobne właściwości do glaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przede wszystkim to jest sealant

heh - no to się nie zgodzę :-] - z mojego doświadczenia ja bym to określił jako 50% cleaner, 40% filler 10% sealant a po ludzku cleaner z fillerami :kox: i, fakt, odrobiną selanta. Oczywiście AG może to reklamować jako AIO ale sami zalecają wykończenie auta potem tym ichnim sealantem Extra Gloss Protection :)

 

Gdzieś z resztą kiedyś wklejałem ciekawego linka do "bilblii" o AG SRP na detailingworld.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zaczynam dopiero przygodę z prawdziwymi"kosmetykami" samochodowymi. Zdecydowałem się na Wosk Collinite 476. A do przygotowania lakieru pod ten wosk musze jeszcze coś kupić. Wybieram między: Meguiar's Swirlx a Autoglym SRP. Moje autko to merc z 2003roku koloru srebrnego. Co byście bardziej polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z własnego doświadczenia poleciłbym Ci i jedno i drugie. Ja użyłem ScratchX 2.0

a potem SRP (PN testował razem ze SwirlX) i powiem szczerze ,że po scratchX była ogromna różnica a SRP tylko to wykończył.

Robiłem w jedną sobotę Mycie glinkowanie i SctratchX ręcznie a w następną dopiero SRP i wosk i pamiętam znajomi najbardziej zachwyceni byli po scretchu - mówili "nowe auto!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe sek w tym ze lakier mojej Z3 nie ma niemalze zadnych rys (polerowany byl systemem 3M 4 miesiace temu) wiec wypelniacze nie sa mi potrzebne . Juz zamowilem Dodo lime prime lite 250ml od nox'a z pomocja i kilkoma probkami . Mam nadzieje ze bede zadowolony .

 

Nie mam fibry ani gabek, czy aplikacja bawelnianym t-shirtem sie sprawdzi :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.