Skocz do zawartości

Lampy HQI


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ponieważ wielokrotnie byłem i jestem pytany o lampy HQI które TUTAJ na pierwszym zdjęciu widać, postanowiłem opisać te lampy w tym dziale.

 

Tak jak już pisałem, HQI:

 

- nie grzeje tak mocno jak halogen

- jest znacznie jaśniejszy (12.000 lm)

- neutralne, białe światło (4.500 k) – w bezpośrednim porównaniu światło halogenowe jest bardziej żółte

- oszczędny w poborze prądu (150W HQI = 750W halogen)

- żarówka wytrzymuje 10.000-15.000 godzin

- Waga ok. 4,5 kg

 

Lampy kupiłem TUTAJ .

 

Stojaki kupiłem w komplecie z normalnym halogenem w OBI (inne markety mają podobne), aczkolwiek pod względem stabilności nie jest to najlepszym rozwiązaniem.

 

 

Do tej pory jestem z nich zadowolony i każdy kto miał z nimi styczność, wypowiada się również o nich pozytywnie.

 

HQI lampy (po prawej) w porównaniu z normalnymi halogenami (po lewej).

 

Odradzam stanowczo rozwiązania dwóch lamp HQI na jednym stojaku, tak jak na zdjęciu – zbyt ciężkie.

 

DSC02782.jpg

 

 

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jedna lampa, jeden stojak, taj jak na zdjęciach poniżej ;)

 

CIMG8174.jpg

CIMG8194.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ,że tego typu lampy są często używane w oświetlaniu pomników.

 

EDIT:

http://www.holendry.republika.pl/hqi/lampa_hqi.html

Tutaj jest opis który można wykorzystać do zrobienia takiej lampy. Jak kiedyś będę potrzebował to pokuszę sie o zrobienie zwłaszcza ,że dużo części bym miał a opis chyba najnowszy nie jest i sam żarnik można w tym momencie kupić za 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Też się zainteresowałem tym problemem.

 

Ogólnie, to http://www.luxmarket.pl/kategoria/naswi ... +/1?filter[name]=70

 

Tam mi polecili oprawe http://www.luxmarket.pl/asortyment/kanl ... w-sym/4374

 

Oczywiście żarniki osobno, ale mozna kupić nawet o temp. bark 6000 Kelvinów, więc dość ciekawe światło myślę dla nas.

 

Statywy, spróbuje zrobic za pomocą działu slusarzy u mnie w firmie, dam wam póżniej znac jak to wyjdzie.

 

Ja mysle nad kupnem 70W x 2 lampy na jednym statywie.

 

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ewentualnie dokupić zamiast halogenów 500 watowych świetlówki energooszczędne o mocy około 20 wat które dają światło jak 100 watowa zwykła żarówka , ale to i tak pewnie za mało na potrzeby polerowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

DZiś rozmawiałem ze specjalista od lamp o tych lampkach. stwierdził, żę w sumie najprościej to zabrać obudowę od halogenu za 15 pln, włożyć żarówkę za 60pln, do tego jakiś tam układ za 80 pln wyprowadzony w puszce na kablu(np na dole statywu przyczepiamy) i mamy lampę:) ten układ zapalająco stabilizujący to jest gotowy do kupienia. pomysł wydaje się niegłupi.

przeszukałem allegro;p i wstępnie, to potrzebny nam jest:

 

statecznik metahalogenowy33pln

zapłonnik metahalogenowy 18pln

zarowka osram hqi- 35pln

obudowa halopak 20pln

 

czyli za 100pln można mieć wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.