Skocz do zawartości

Garaż blaszany a przechowywanie samochodu


przemko99

Rekomendowane odpowiedzi

Odpływa mam zrobiony. Cały blaszak ocieplony styropianem. Głównie ze względu na nagrzewanie się latem. Zimą jak wstawię gorący samochód to przy temperaturach do -10 mam do rana temperaturę na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływa mam zrobiony. Cały blaszak ocieplony styropianem. Głównie ze względu na nagrzewanie się latem. Zimą jak wstawię gorący samochód to przy temperaturach do -10 mam do rana temperaturę na plusie.

 

Kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie masz ten odplyw zrobiony ? dokąd woda ucieka ?

Posadzka wylana ze spadkiem i wsadzona kratka. Woda wyprowadzona na ogród.

 

Moim zdaniem najlepsza jest wiata taka która osłania auto od deszczu w wietrzną pogodę, a jeśli już garaż blaszany to nie okładałbym styropianem żeby zachować cyrkulację powietrza,wtedy problem nagrzewającej się blachy będzie mniejszy a i tak lepsze to niż deszcz i słońce.

Może ktoś mieć inne doświadczenie ale nie chce nikogo przekonywać.Niech każdy stawia tak jak mu pasuje i jest zadowolony.

 

Gorącej blachy nie załatwisz cyrkulacją powietrza, będzie wściekle gorąco. Korozja to faktycznie problem ale, nie sądzę żeby garaż obłożony styropianem miał coś z tym wspólnego. Korozja jak jest to i tak wyjdzie wcześniej czy później.

 

Za to ocieplony garaż, zimą wstawiałem sobie termę, wyłącznik czasowy + termostat i masz bajeczkę, ciepły samochodzik o poranku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja mam blaszaka wykonanego przez http://benstal.pl/ i jestem zadowolony. Jak zamawiałem dogadywałem się z przedstawicielem, powiedziałem czego oczekuje i to zostało spełnione. Grubość blachy mi odpowiada, ale generalnie wiem, że nie powinno się ocieplać tak jak napisał kolega z postu drugiego. Jeśli jest źle wykonane ocieplenie wszystko będzie się skraplać. Co do podłoża, musisz mieć twarde. Sam zweryfikujesz to użytkując, że jest ono po prostu konieczne. :) Samochód w zimę zawsze odpalał bez problemu, więc u mnie blaszak się sprawdził :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o tym z elewacją . On ma blachę od środka potem styropian potem tynk. Chce go troszkę dogrzać jakimś grzejnikiem elektrycznym z termostatem na powiedzmy 5-6 stopni. Trenował ktoś ? Jakieś uwagi ? Na dole wylewka jakaś i płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderator
Ja myślę o tym z elewacją . On ma blachę od środka potem styropian potem tynk. Chce go troszkę dogrzać jakimś grzejnikiem elektrycznym z termostatem na powiedzmy 5-6 stopni. Trenował ktoś ? Jakieś uwagi ? Na dole wylewka jakaś i płytki.

nie ale sam jestem zainteresowany:

 

http://www.piotr.com.pl/

http://www.wawsystem.pl/

 

Panelowe Ocieplone tynkowane.

Pytalem "Piotra" o to czy sa w stanie zrobic otwor na komin do kozy - mowil tak - ale nie biora odpowiedzialności jesli przy ocieplonym, zawartosc panelu się nie zapali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

@tryhp3 jeśli chodzi o skraplanie to od zeszłego roku mam garaż blaszany i dach od wewnętrznej strony jest oklejony jakby materiałem, zero problemu z skraplaniem się wody. Aż dziw bierze że to tak odseparuje blachę przed różnica temp. I skraplaniem wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2017 o 07:21, Domel napisał:

nie ale sam jestem zainteresowany:

 

http://www.piotr.com.pl/

http://www.wawsystem.pl/

 

Panelowe Ocieplone tynkowane.

Pytalem "Piotra" o to czy sa w stanie zrobic otwor na komin do kozy - mowil tak - ale nie biora odpowiedzialności jesli przy ocieplonym, zawartosc panelu się nie zapali...

Znasz orientacyjny koszt takiego garazu 25-30-35m2 ? Nie moge sie do nich dodzwonic,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blaszak 6x5, dach 2spadowy, na dachu jest folia/membrana (?) paraizolacyjna i przed położeniem styropianu nigdy nie było problemu ze skraplaniem i kapaniem na auto. Potem dołożyłem styropian 3cm na grubość profili i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, lukasz_byd napisał:

Znasz orientacyjny koszt takiego garazu 25-30-35m2 ? Nie moge sie do nich dodzwonic,

Chyba 30k na wypasie.

Ocieplony, brama etc. Poszukam cenników, dam Ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Domel napisał:

Chyba 30k na wypasie.

Ocieplony, brama etc. Poszukam cenników, dam Ci znać.

Dzięki.

Udało mi się dodzwonić około 16.

Pani również potwierdziła że 30k z dachem w jedną strone spadzistym, a 35 z dachem w dwie strony spadzistym (jakoś tak :D)

 

Kurcze, dużo. Zastanawiam się czy za 30k nie wybudowałbym garażu po prostu z pustaków itp itd.

Wiem że sama brama to 5k pewnie z napędem ale ... muszę zgłębić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, lukasz_byd napisał:

Kurcze, dużo. Zastanawiam się czy za 30k nie wybudowałbym garażu po prostu z pustaków itp itd.

Wydaje mi się, że tak ale potem takie pierdoły najwiecej kosztują jak brama,elektryka, okna, ocieplenie,nawiewy, wylewka, tynk, strop, cuda wianki gipsy.

Ja raczej na pewno pojde w te panelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Zastanawiam się czy za 30k nie wybudowałbym garażu po prostu z pustaków itp itd.

wylac fundament plus posadzke, na to konstrukcja szklarniowa (można tanio kupic z rozbiórki w pełni skrecana ze sobą i na tą konstrukcje płyta warstwowa, powinno wyjsc duzo taniej niz z pustaka 

10 godzin temu, Domel napisał:

Wydaje mi się, że tak ale potem takie pierdoły najwiecej kosztują jak brama,elektryka, okna, ocieplenie,nawiewy, wylewka, tynk, strop, cuda wianki gipsy.

Jak postawisz z płyty warstwowej która juz w sobie jest ocieplana to omijasz koszty tynkowania itp. 

Ja u siebie mam zrobiony garaż własnie w taki sposób. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.