Skocz do zawartości

Oswietlenie "miejsca pracy"....


_arek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

hej!

 

Mam do was pytanie. Przymierzam się do kupna jakieś porządnej latarki czołowej. Potrzebuję jej do kontroli polerowanych elementów nadwozia pojazdu. Czytałem na poprzednich stronach, że kolega polecał ZebraLight H600 Mk II, czy może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na ten temat ? Ewentualnie na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę?

 

Mam na oku:

 

http://latarki.pl/produkty/ultra_jasne/ ... /5509.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZebraLight to klasa sama w sobie. Ten LedLenser według mnie nie jest wart swojej ceny. W podobnej cenie masz tą MKII, która jest sprzętem pancernym a nie plastikowym świecidełkiem. Kolejna kwestia to zasilanie. Do Zebry będziesz musiał kupić akumulator i ładowarkę, ale tędy właśnie droga. Zwykłe baterie AA mają małą pojemność i wydajność prądową, co innego takie ogniwo 18650. Jak kupisz jedną porządną latarkę, to będziesz miał tak jak z woskami (na jednej się nie skończy ) :evil:

 

Swoją drogą zajrzyj na:

http://www.mhunt.pl/latarki-wg-typow-latarki-czolowe

 

Mają tam różne konkretne świecidełka. Rozważyłbym również ArmyTek Wizard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy, doradźcie proszę czym najlepiej oświetlić miejsce pracy. Ma być tanio, ale dobrze... wiem, że albo to, albo to :D ale pomóżcie coś wypośrodkować. Myślałem nad świetlówkami 2x36w nad głowę i po bokach, albo zamiast tego mam dobre dojście do naświetlaczy LED, tylko nie wiem, jak współgra LED z detailingiem, jak przy polerce - wiadomo, doświetlałbym Halogenem? Pseudo Halogenem LED? polecicie coś z własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, doradźcie proszę czym najlepiej oświetlić miejsce pracy. Ma być tanio, ale dobrze... wiem, że albo to, albo to :D ale pomóżcie coś wypośrodkować. Myślałem nad świetlówkami 2x36w nad głowę i po bokach, albo zamiast tego mam dobre dojście do naświetlaczy LED, tylko nie wiem, jak współgra LED z detailingiem, jak przy polerce - wiadomo, doświetlałbym Halogenem? Pseudo Halogenem LED? polecicie coś z własnego doświadczenia?

 

A więc jeśli oświetlenie w niewielkim garażu to tylko świetlówki. Mają najlepszy rozsył światła przy niewielkiej cenie zakupu. Do pracy przy lakierze możesz używać naświetlaczy LED ale zwróć uwagę aby barwa oscylowała w granicach 4000-4500K. W cenie 300 zł mogę Ci polecić zestaw HQI 150W (szczegóły na PW).

Główna a zarazem kluczowa różnica między naświetlaczem LED a lampą HQI to ilość światła. LED 50W daje około 3000lm a lampa HQI 150W 12000 lm. Można zastosować LED o mocy 100W (6780lm) ale cena takiego naświetlacza to 450 zł więc sporo.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potrzebuję porady panowie.

Garaż 6x3,2m i wysoki przynajmniej 2,5m (nie mierzyłem) chciałbym jakoś oświetlić do pracy detailingowych. Co byście polecili? Zwykłe świetlówki 2x36W np 4 sztuki czy może lepiej jakieś halogeny LED? Do dokładnego doświetlenia miejsca pracy mam 2x500W na statywie, ale wiadomo, że dużo prądu czerpie taki zestaw.

Reasumując czym oświetlić garaż, jak i gdzie umiejscowić owe oświetlenie w garażu, żeby było wystarczająco widno do prac, ale żeby rachunki za prąd nie przyprawiały o ból głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do garażu to jak pisał wyżej @ bmwsrc najlepiej świetlówki 2x36W.

Też miałem świetlówki 2x36W w garażu o podobnych wymiarach: 2szt. na suficie (w poprzek)i po jednej na ścianach (w poziomie) ok. 2m od podłogi, i szału nie było. O ile góra była ok to boki były słabo oświetlone. Świetlówki na ścianach były za wysoko.

Teraz w garażu bym dał: sufit 2 lub 3 szt., ściany: po dwie sztuki na stronę w poziomie ok. 1m od ziemi.

W sumie 6-7 szt. + HQI 150W do miejscowego oświetlenia.

Sam kupiłem u kolegi @ bmwsrc HQI 150W i jestem mega zadowolony i szczerze polecam do prac przy lakierze.

Wiem, że praca przy aucie w garażu o takich wymiarach nie jest specjalnie komfortowa i chcąc pracować przy jednej stronie trzeba ustawić auto jak najbliżej drugiej ściany, więc można oświetlić tylko jedną stronę i przestawiać auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powraca.

Znalazłem w sklepie świetlówki LED 2x16W barwa ciepła za 120 zł.

Czy warto czymś takim się zainteresowac czy lepiej kupic tradycyjne świetlówki 2x36W?

 

Czy lampy halogenowe LED np takie:

 

lampa-halogenowa-led-30w.jpg

 

sprawdzą się w oświetleniu garażu? Mam pomysł by jedną taką lampę przykręcic nad drzwiami wjazdowymi, a drugą na przeciw drzwi i skierowac je pod kątem lekko w dół tak by oświetlały mi garaż a nie sam sufit.. Dodatkowo jeden lub dwa halogeny mógłbym zamocowac też do sufitu i skierowac centralnie w dół..

Jeśli takie halogeny LED są warte uwagi to jakie wybrac?

20W które świeci rzekomo jak 200W

30W

czy może wystarczy 10W?

 

Jak światło takich halogenów LED ma się do światła zwykłej świetlówki czy zwykłego halogenu? Lepiej świecą LED czy gorzej czy tak samo? Chodzi mi też o oszczędności przy poborze prądu, wiadomo, że LED ciągnie mniej energii...

Czy na ścianę boczną też mógłbym takie halogeny zamontowac czy tam już dac świetlówki?

Poradźcie coś Panowie bo jestem na etapie zakupu i do końca maja chciałbym już coś wybrac i kupic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja mam takie 10W i bede je wymieniac na wieksze.Slabiutko swieca. Bierz takie 100W.

 

2015_03_22_11_00_09.jpg

2015_03_22_11_02_54.jpg

2015_03_22_11_03_14.jpg

2015_03_22_11_03_24.jpg

2015_04_22_19_21_31.jpg

2015_04_22_19_21_40.jpg

2015_04_23_20_42_07.jpg

2015_04_23_20_42_42.jpg

 

-- 27 maja 2015, o 18:42 --

 

Mam jeszcze takiego leda

 

2014_09_08_19_55_36.jpg

2014_09_08_19_58_24.jpg

20140908_195548.jpg

20140908_195554.jpg

 

tylko teraz nie pamietam parametrow ale cos kolo 100W. Rewelacja. Potrafi rozświetlić caly garaż.

 

Takze celuj w te wieksze i mocniejsze bo to lepsze i silne swiatlo do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czyli 20W lub 30W byłyby spoko?

Z tym 100W to chodzi Ci o pobór czy moc świecenia?

 

Ja mam te Allegro nr: 5077174397

 

a teraz bym kupil takie Allegro nr: 5200366308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, czy zamontowanie świetlówek 2x36 na ścianach po bokach w pionie nie da lepszego oświetlenia miejsca pracy? Stoję przed montażem takich lamp na ścianach i się zastanawiam czy lepiej dać je w poziomie na wys 180cm czy może w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bezpieczne jest zakładanie oświetlenia w garażu blaszanym? Przy mgle lub deszczowej pogodzie pojawia sie wilgoć na ścianach... Jak sie zabrać za to? Mam dwie lewe ręce w takich technicznych kwestiach prosiłbym o opisanie tego krok po kroku, co musze kupić, zrobić. Prąd doprowadzić z domu z gniazdka przedłużaczem i zakopać go pod ziemie? Jakie lampy? Chce oświetlić garaż na tyle dobrze by można było w nim nawoskować czy wypolerować samochód. Garaż 3x6 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam zakupiłem lampę od Łukasza, polecam !!!

Wczoraj o 11.15 napisałem czy jest możliwość zamówienia dziś o 13.20 była u mnie. Mi osobiście nie podoba się sposób mocowania lampy, do mocowania statywu i przerobiłem to w 15 minut z kolegą, na coś moim zdaniem bardziej praktycznego i dla mnie osobiście mocniejszego a do tego pozwalającego na regulację lampy góra-dół. Skrócone ramiona mocowania lampy o 7cm, oraz dospawana rura, której otwór wewnętrzny potoczyliśmy pod średnicę rury w statywie.

4c88eb5e7742841cmed.jpg

ac49176e779304ffmed.jpg

acb89628d297b471med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Zebrałem informacje z całego tematu i mimo, że było kilka postów o oświetlaniu wnętrza auta, to nie padły konkretne rozwiązania. Dodatkowo każdy ma inne warunki więc to kwestie indywidualne.

 

W tym momencie posiadam dość duży garaż - 4x9 m i 2,7m wysokość - także całkiem spory.

Wykonuje w nim na razie tylko i wyłącznie prace wewnątrz samochodów. Światło powinno być zbliżone do naturalnego.

 

Obecnie lokal dostał bielutką lamperię, lecz właściciel bez konsultacji ze mną zamontował mniej więcej na środku 2 okrągłe lampy na wysokości 2,5m po obu stronach. Świecą w nich 2 zwykłe żarówki halogenowe - ok 100W każda + 1 przechodówka z żarówką energooszczędną 130W przy wejściu.

Z jednej strony są drzwi z przeszkleniem od góry które wpuszczają trochę światła + są luksfery na 1 ścianie. Pozwala to na poruszanie się po garażu bez zapalania światła w dzień do normalnych czynności, ale nic przy aucie się nie zrobi.

 

Zastanawiam się jak najlepiej rozwiązać kwestie oświetlenia tak, aby jak najwięcej światła wpadło do środka auta. Przy tym co jest teraz nie ma szans. Po wypraniu tapicerki i wyjechaniu na zewnątrz wychodzą niezauważone wcześniej plamy itp.

 

Moje pomysły to albo 4 lampy poziomo, 2 rurowe, na wysokości ok 1.5m na obu ścianach lub 2 stojaki z halogenami o mocy 2x 200-300w które ustawiane byłyby przy przednich błotnikach w czasie pracy + oświetlenie które jest obecnie.

 

Co możecie doradzić? Wiem, że wszystko zależy od kasy - myślałem na ten cel przeznaczyć w sumie 300-500zł. Nie zależy mi specjalnie na skrajnie niskim zużyciu energii, lecz rozwiązania w stylu halogenów po 500w też uważam za bezsensowne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zapalony halogen 500 mam ciągle, lubię widzieć cały czas jak i co robię ;) W tym świetle świetni widać niedoskonałości i co najwazniejsze czy występują refleksy . Ciekawi mnie czy np jakbym kupił odpowiednik ok 50-70W led Ciepły biały, czy też byłby taki pomocny ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zastanawiam się nad robieniem własnej lampki. Jak mają się 3w power ledy? Diody takie dają dużo więcej światła niż wspomniane naświetlacze. 2 x 3 diody - 3 ciepłe -1 lampa, 3 zimne - 2 ga lampa. Wiem, że na papierze to śmiesznie wygląda ale światła dają one bardzo dużo. Za pomoc z góry dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad robieniem własnej lampki. Jak mają się 3w power ledy? Diody takie dają dużo więcej światła niż wspomniane naświetlacze. 2 x 3 diody - 3 ciepłe -1 lampa, 3 zimne - 2 ga lampa. Wiem, że na papierze to śmiesznie wygląda ale światła dają one bardzo dużo. Za pomoc z góry dzięki, pozdrawiam!

 

Ja na przykład nie bardzo rozumiem jakiej pomocy od nas oczekujesz... Skoro wiesz tyle, to składaj lampy i wklejaj zdjęcia - wtedy ocenimy.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do oświetlenia garażu.

powierzchnia 44m2 7,40x5,90

 

myślę nad takim układem 2x2lampy nad każdym pojazdem, po jednej lampie od przodu pojazdu i po jednej lampie po bokach pojazdów w sumie 8 lamp.

Zastanawiam się nad takimi 2x36W jarzeniowe od coś takiego długość 120cm.

 

Wystarczający zestaw do dobrego oświetlenia? dodam iż nie będzie okien umożliwiających jakiekolwiek doświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do oświetlenia garażu.

powierzchnia 44m2 7,40x5,90

 

myślę nad takim układem 2x2lampy nad każdym pojazdem, po jednej lampie od przodu pojazdu i po jednej lampie po bokach pojazdów w sumie 8 lamp.

Zastanawiam się nad takimi 2x36W jarzeniowe od coś takiego długość 120cm.

 

Wystarczający zestaw do dobrego oświetlenia? dodam iż nie będzie okien umożliwiających jakiekolwiek doświetlenie.

 

Proponuję dwa rozwiązania:

c9a6034f1c1d967e.jpg

 

Lub:

532b96b560d87795.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zastanawiam się nad robieniem własnej lampki. Jak mają się 3w power ledy? Diody takie dają dużo więcej światła niż wspomniane naświetlacze. 2 x 3 diody - 3 ciepłe -1 lampa, 3 zimne - 2 ga lampa. Wiem, że na papierze to śmiesznie wygląda ale światła dają one bardzo dużo. Za pomoc z góry dzięki, pozdrawiam!

Pamiętaj że takie ledy potrzebują źródła stałoprądowego a nie stałonapięciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.