Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

@paperson moonlight leży i u mnie w domu w ilości 2 butelek niestety kolega nastawił się na "prawdziwa" powłokę. Chce mieć przynajmniej rok czasu z głowy. Wiadomym jest jej serwis ale to inna para kaloszy.
Chociaż ja osobiście zamiast zrobić serwis powłoki wolałbym na nowo położyć moonlighta bo czasowo wyjdzie porównywalnie w tym przypadku.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej wrzuciłbym na jego auto taki zestaw ...

Poniekąd testowo poniewaz chce sprawdzić moonlight-a z quartz max-em jako top coat, a pacjent super bo gwarantuje jeszcze ciepły garaż, aplikacje w tym roku i obserwacje jak to będzie wyglądało przez całą zimę.

Na plastiki i felgi sprawdzony dlux.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

314c4fe1222ff69917a85cbed7a9a7fc.jpg&key=6a715b8bfdb03d11446a9fc336dc940385f941484f4b922278a0701514b53325

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SylPio napisał:

@paperson moonlight leży i u mnie w domu w ilości 2 butelek emoji3.png niestety kolega nastawił się na "prawdziwa" powłokę. Chce mieć przynajmniej rok czasu z głowy. Wiadomym jest jej serwis ale to inna para kaloszy.
Chociaż ja osobiście zamiast zrobić serwis powłoki wolałbym na nowo położyć moonlighta bo czasowo wyjdzie porównywalnie w tym przypadku.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Celował bym w cquartz 3.0. łatwy w aplikacji i wytrzyma dużo ponad rok (zakładając wytrzymałość poprzedniej wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecę cquartza. Dokładniej 3.0 uk.

 

Ja wczoraj go wrzuciłem na już swoje drugie auto. Czas operacyjny nałożenia dwóch warstw to 2,5 godziny przy spokojnej pracy. Bardzo łatwa aplikacja.

 

Przy top coat, którym u mnie jest water gold, wygląd jest świetny.

 

Powłoka robi co ma robić, hydro i domywanie na wysokim poziomie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, ghost napisał:

Sprobuj wrzucic na plastiki testowo Moonlighta.

Bedziesz mile zaskoczony przyciemnieniem i trwaloscia

Potwierdzam. Rewelacja. Po 2 tyg trzyma jak pierwszego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tazman napisał:

Też polecę cquartza. Dokładniej 3.0 uk.

 

Ja wczoraj go wrzuciłem na już swoje drugie auto. Czas operacyjny nałożenia dwóch warstw to 2,5 godziny przy spokojnej pracy. Bardzo łatwa aplikacja.

 

Przy top coat, którym u mnie jest water gold, wygląd jest świetny.

 

Powłoka robi co ma robić, hydro i domywanie na wysokim poziomie.

 

 

Możesz wrzucić zdjecie/film jak woda spływa po drzwiach ? Ja położyłem UK 3.0 i na drzwiach tafluje... niby tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić zdjecie/film jak woda spływa po drzwiach ? Ja położyłem UK 3.0 i na drzwiach tafluje... niby tak ma być.
Ok, jak będę na bezdotyku to zrobię, choć pewnie dopiero za kilka dni bo jedno garażuje po położeniu powłoki a drugie wczoraj umyte.

Możesz powiedzieć skąd masz info, że na drzwiach powinno taflować? U mnie to zjawisko nie występuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od doświadczonego car detailera 🙂 

To teraz pytanie , wg mnie na drzwiach mi nie siadło ze względu na to ze po minucie docierałem . Za szybko ... temperatura w której nakładanem to 9-10 stopni.

Po jakim czasie docierałes ? 

Tez żeby ponownie nałożyć poniewaz mi Trochę zostało w butelce to mimo czy leży na lakierze czy nie ponownie glinkowac i robić jednoetapowa polerke ? Odtłuścić i znowu kłaść ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 minuty, po takim czasie mniej więcej docierałem. Choć np. robiłem test na jednym panelu i po minucie powłoka była już właściwie gotowa do dotarcia.

 

Nie wiem co u Ciebie mogło pójść nie tak, może za szybko położyłeś po odtłuszczaniu, dałeś czas na odparowanie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondziukret napisał:

 położyłem UK 3.0 i na drzwiach tafluje... niby tak ma być.

 

41 minut temu, kondziukret napisał:

Od doświadczonego car detailera 🙂 

Brzmi na "janusza" mistrza prowizorki, który zawsze odwalał lipę i myśli, że tak ma być. 

UK3.0 jest hydrofobowy. Osłabienie to może wystąpić po roku.

Jak masz wątpliwości zobacz na youtube filmy z kropelkowania i zjazdu wody.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kondziukret napisał:

Nie dałem ... odtluscilem i po minucie kładłem . Lakier wydawał się suchy ... wydawał 🙂 

to co teraz ponownie cały lakier do glinkowania i polerowania ? 3 tys km zrobiłem . 

Nie cały, zrób tylko same drzwi skoro tylko tam Ci nie siadło. Ja bym zrobił pełną procedurę bo 3k km to jednak sporo a glinka i one step to nie masz tak dużo  roboty. Warto lakier przygotować jak już wchodzisz w powłokę

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kondziukret napisał:

To w takim razie polerując pasta finishowa zdejmę stara powłokę ? Jeśli gdzies momentami jest ?

Pasta finishowa jest ok, po odtłuszczeniu odczekaj conajmniej 30min.

Problem występuje na drzwiach bo tylko na drzwi położyłeś testowo?

Czy położone na cały samochód a tylko tam jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cały samochód , spływanie wody nie jest tak spektakularne jak na filmikach , na początku myślałem ze to przez pogodę . Teraz będę kładł w ogrzewanym garażu o temp 19 stopni , porządnie odtłuszcze najpierw IPA a później car pro eraser i odczekam nawet godzinę . Przedewszystkim będę docierał po 2-3 minutach a nie po minucie . 

Pasta finishowa to car pro reflect.Pad rupes ultra fine lecz teraz zamierzam pracować na felxipad żółtym . 

Teraz jak kładłem w 10 stopniach pod wiata to uważam ze powietrze było wilgotne i odczekałem jedynie minutę po odtłuszczeniu . 

Na drzwiach jest  najgorzej , na innych elementach powiedzmy 50% zrzutu wody niż na filmikach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kondziukret napisał:

Na cały samochód , spływanie wody nie jest tak spektakularne jak na filmikach , na początku myślałem ze to przez pogodę . Teraz będę kładł w ogrzewanym garażu o temp 19 stopni , porządnie odtłuszcze najpierw IPA a później car pro eraser i odczekam nawet godzinę . Przedewszystkim będę docierał po 2-3 minutach a nie po minucie . 

Pasta finishowa to car pro reflect.Pad rupes ultra fine lecz teraz zamierzam pracować na felxipad żółtym . 

Teraz jak kładłem w 10 stopniach pod wiata to uważam ze powietrze było wilgotne i odczekałem jedynie minutę po odtłuszczeniu . 

Na drzwiach jest  najgorzej , na innych elementach powiedzmy 50% zrzutu wody niż na filmikach . 

Przy docieraniu wcale nie trzeba zgadywać kiedy. Wystarczy patrzeć, w zależności od powłoki - czy zanikają wizualnie smugi, pojawia się tęcza lub mgiełka i wtedy docierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Hubee napisał:

Nie kazda powloka siada na kazdym lakierze.

Dokładnie, firm produkujących klar oraz produktów jest multum. 

 

@kondziukret Jeżeli problem występował głównie na drzwiach to już wiesz, że nie "tak ma być" skoro są różnice.

Możliwe, że drzwi były malowane, nawet w nowym salonowym samochodzie, a możliwe, że w pośpiechu przy tym elemencie popełniono błędy aplikacji. Nie ma co się poddawać. Doświadczenie zdobywa się przez próby i błędy. Grunt to z czsem dochodzić do perfekcji.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , pocieszam się tym ze powłoka za 10 ml kosztuje w granicach 60 zł , teraz zrobię z nowym doświadczeniem i z waszymi radami . 
Dam znać jak poszło i czy zrzut wody jak na filmikach  

A nie było tak ze zacząłeś aplikacje powłoki na elemencie gdzie skończyłeś odtluszczac i tam był najkrótszy czas na odparowanie preparatu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.