Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pany nasuwa mi się takie pytanie, przed położeniem powłoki i twardych wosków powierzchnię trzeba wymyć wyjałowić, robimy to nawet kilku krotnie, ok, ale jak sprawdzić czy faktycznie powierzchnia jest na prawdę jałowa, są na to jakieś sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rafalk napisał:

Pany nasuwa mi się takie pytanie, przed położeniem powłoki i twardych wosków powierzchnię trzeba wymyć wyjałowić, robimy to nawet kilku krotnie, ok, ale jak sprawdzić czy faktycznie powierzchnia jest na prawdę jałowa, są na to jakieś sposoby?

Przed woskami nie jest konieczne odtłuszczanie. Jest opcjonalne.

Przed sealantami zalecane.

Przed powłokami musowe.

 

Polej wodą. Jak jest tłusty punkt to woda od niego ucieknie dookoła. Jak jest idealna tafla, to dobrze wróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wiem jak się zachowa jałowa powierzchnia pod wodą, a jest inny sposób poza laniem wody, aby sprawdzić czy jest dobrze wymyta powierzchnia? Czy to już tylko kwestia zaufanie do siebie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rafalk napisał:

No właśnie, wiem jak się zachowa jałowa powierzchnia pod wodą, a jest inny sposób poza laniem wody, aby sprawdzić czy jest dobrze wymyta powierzchnia? Czy to już tylko kwestia zaufanie do siebie 🙂

jak skrzypi pod palcem to jest dobrze 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, turzol napisał:

Czy ktoś się orientuje ile było wersji Gyeon CanCoat?

Z tego, co się orientuję, to były dwie wersje, a na SEMA 2018 zaprezentowano v3 - ze zwiększoną zawartością SiO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, turzol napisał:

Czy ktoś się orientuje ile było wersji Gyeon CanCoat? Na DW czytam o V3 ale nie jestem w stanie znaleźć informacji jaka jest aktualnie.

V1 w aerozolu, w pojemniku ciśnieniowym 

V2 w butelce z atomizerem (obecny)

Nowsze to tylko zapowiedź z obecnych targów, jeszcze nie w sprzedaży

 

Nazewnictwo wersji było umowne i obiegowe. Nie było na opakowaniu znaczka "v" jak to ma miejsce np w insignisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję delikatnie odświeżyć lakier mojego samochodu i od razu chciałbym go zabezpieczyć. Szukam jakiejś ciekawej powłoki z dobrym efektem hydrofobowym. Raczej ceramika nie wchodzi w grę ze względu na budżet. Zastanawiam się nad Gyeon Can coat lub Moonlight. Co możecie o nich powiedzieć? Ewentualnie co możecie polecić do 200 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał powłokę to bym dorzucił trochę, kupił ucr-a i miał spokój 😄 ale chce coś co przez zimę raczej się wykończy a na wiosnę będę mógł położyć coś innego. Dlatego celuje w takie "powłoki" które dadzą przynajmniej fajny efekt hydrofobowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wezy napisał:

Witam. Planuję delikatnie odświeżyć lakier mojego samochodu i od razu chciałbym go zabezpieczyć. Szukam jakiejś ciekawej powłoki z dobrym efektem hydrofobowym. Raczej ceramika nie wchodzi w grę ze względu na budżet. Zastanawiam się nad Gyeon Can coat lub Moonlight. Co możecie o nich powiedzieć? Ewentualnie co możecie polecić do 200 zł?

Za 60zł w promocji kupisz Cq UK 3,0 10ml, świetne hydro a trwałość, hmm spolerujesz jak ci się znudzi wiosną.

Za Cancoata musisz dać 160zł, ale jak najbardziej nada sie jako opcja byle do wiosny.

 

Co do opisów G CC i TS M, to bez przesady, na forum jest multum info o tych produktach. Troche wysiłku 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zime to i BSD przetrzyma i to za 25zl 😉 Jednak jesli juz chcesz wydac wiecej kasy i miec cos niby lepszego to PNS’a bym kupil bo robi robote jaka pragniesz ... tylko jak przezyjesz sprawe ze to „tylko Sonax”, a nie forumowy hicior ksiezycowy? 😜

 

PS: co do tego dolozenia do Uncra to te „troche” to min 3x tyle co za Tac system plus upierdliwa aplikacja 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, powalla napisał:

Zime to i BSD przetrzyma i to za 25zl

Trochę zaszalałeś, że BSD wytrzymuje 6 miesięcy.

 

49 minut temu, powalla napisał:

to „tylko Sonax”, a nie forumowy hicior ksiezycowy?

To całkiem inne produkty. Księżycowy hicior jest milion razy łatwiejszy w aplikacji (nie twierdzę, że pns trudny). Jest na bazie krzemu, zapewnia grubszą i twardszą warstwę ochronną.

 

Sonax za to ma lepsze hydro. I jeżeli to jest kryterium to brałbym sonaxa.

 

A jak mówiłem wcześniej, brac 10ml Uk3.0 i pozamiata reszte jako overall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ghost napisał:

Trochę zaszalałeś, że BSD wytrzymuje 6 miesięcy.

Jakie 6 miesięcy?  Już jest połowa listopada i patrząc na prognozy pogody to nie zanosi się już na  "zimę"  , no a już w lutym  też zawsze trafi się dzień bez mrozu gdzie można ponowić aplikację BSD .

 

17 minut temu, ghost napisał:

zapewnia grubszą i twardszą warstwę ochronną.

Nigdzie kolega nam nie napisał że ma być twardo , ot interesuje go tylko 

2 godziny temu, wezy napisał:

które dadzą przynajmniej fajny efekt hydrofobowy

PNS właśnie taki jest , a co do aplikacji , to byle jaki "klocek do powłok" i to nawet bez szmatki lub po taniości "słoneczko" K2, jeden psik i nakładamy jak powłokę lub słynny Fusso . Oblecieć PNSem cały element i banalne dotarcie ... trochę tępe docieranie ale żadnych mazów Sonax nie zostawia i to nawet jak się go aplikuje na bogato. 

24 minuty temu, ghost napisał:

brac 10ml Uk3.0

Tylko tym 10ml przy niewprawnej ręce lub białym albo srebrnym lakierze ciężko będzie oblecieć całe auto ... na ciemnych doskonale widać gdzie już nałożyliśmy i zawsze nawet mi zostaje ale dziś robiłem srebrną polówkę i kurcze zeszła cała butelka, bo ciągle miałem kłopoty z "widocznością"😡  i poprawiałem żeby dziur nie porobić  😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że w takich pieniądzach mogę dostać trochę lepszą powłokę. Posiadam granatowe Audi A3 sportback, doświadczenia w powłokach nie mam za dużego, 10 ml starczy? I z tego co wyczytałem producent zaleca użycie reload po aplikacji, mam cure, nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 16:24, powalla napisał:

Jakie 6 miesięcy?  Już jest połowa listopada i patrząc na prognozy pogody to nie zanosi się już na  "zimę"  , no a już w lutym  też zawsze trafi się dzień bez mrozu gdzie można ponowić aplikację BSD .

Fakt trochę krócej bo nam się lato przedłużyło, ale zazwyczaj definicja ochrony zimowej tyczy się okresu od początku października do końca marca. Nigdy chyba nowego wosku nie kladłem przed kwietniem. wtedy jest dopiero temp żeby zrobić wszystko ze sztuką. Nie na raty 😉  to obecnie bym liczył 4.5 miesiąca.

 

Co do reszty to napisałem, oczywiście, że TSM nie nadaje się jeżeli priorytetem są krople. Przy okazji opisując profity zabezpieczenia zimowego.

Dla kropli jak najbardziej Fusso, Cancoat, PNS są ok.

W dniu 12.11.2018 o 16:24, powalla napisał:

Tylko tym 10ml przy niewprawnej ręce lub białym albo srebrnym lakierze ciężko będzie oblecieć całe auto .

Przy wprawnej na ciemnym bez problemu 5ml wystarczy na kompakt.

Bodajże tazmanowi ostatnio zeszło 7ml na mazdę 3 (szarą? nie pamiętam koloru).

Natomiast @wezy z tego co widze po opisie ma audi a3 ciemne, więc powinien ogarnąć.

Za ciemnym jak dobrze ogarniesz to na A6 wystarcza 😉 

 

edit:

W dniu 12.11.2018 o 17:02, wezy napisał:

Nie wiedziałem, że w takich pieniądzach mogę dostać trochę lepszą powłokę. Posiadam granatowe Audi A3 sportback, doświadczenia w powłokach nie mam za dużego, 10 ml starczy? I z tego co wyczytałem producent zaleca użycie reload po aplikacji, mam cure, nada się?

cure to odpowiednik reloada, ale na Twoje potrzeby będzie nawet zbędny 🙂 i tak żywotność będzie dużo większa niż potrzebujesz

jeżeli masz trochę wprawy to z butli 10ml  coś jeszcze zostanie

pytaj @tazman jak za pierwszym razem mu poszło

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ghost napisał:

 

cure to odpowiednik reloada, ale na Twoje potrzeby będzie nawet zbędny 🙂 i tak żywotność będzie dużo większa niż potrzebujesz

jeżeli masz trochę wprawy to z butli 10ml  coś jeszcze zostanie

pytaj @tazman jak za pierwszym razem mu poszło

 

 

Ale skoro mam już położyć coś co ma leżeć dłużej, to chce to wykorzystać i zrobić to dobrze 😄 

Warto warstwować tą powłokę? I jakie mikrofibry możecie polecić do docierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.